Evrim/Yaratılış İle İlgili Belgeseller

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    visualeffects
    visualeffects's avatar
    Banlanmış Üye
    Homo

Tavsiyeniz var imi?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zeytun-i
    Zeytun-i's avatar
    Erkek

Milka Chocolate dessert'imi aldım izliyorum.

https://www.uvvam.com | Dünya Su Sporcuları Platformu | https://www.instagram.com/uvvam/
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nonick
    nonick's avatar
    Erkek

Evrim/Yaradılış derken,

Evrim ve Yaradılışı mukayese eden mi?

Yoksa yalnızca Evrim ya da yalnızca Yaradılışla alakalı olan mı?

Yoksa her türlü gideri var mı?

hay
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    visualeffects
    visualeffects's avatar
    Banlanmış Üye
    Homo
    nonick bunu yazdı

Evrim/Yaradılış derken,

Evrim ve Yaradılışı mukayese eden mi?

Yoksa yalnızca Evrim ya da yalnızca Yaradılışla alakalı olan mı?

Yoksa her türlü gideri var mı?

Her türlü işte :D

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DanLev
    DanLev's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Evrimci bakış açısından;

http://fatihaktas.com.tr/

http://fatihaktas.com.tr/blog/belgesel/

kontrol edebilir olduğum savaş, kontrolüm dışında ki barıştan her zaman daha iyidir...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

yaratılışın belgeseli olmaz hocam. yaratılış iddiasına yegane dayanak dini metinlerdir. tek bir tane olsun veri mevcut değil.

ayrıca yaratılışla evrimin alakası da yok. evrim, canlılık var olduktan sonraki gelişimini açıklar. oldukça kesin şekilde ortada olan evrimin nasıl gerçekleştiğini açıklayan teori evrim teorisidir. yani evrimin varlığı üzerine bi tartışma yok evrim teorisi üzerine tartışmalar var. 

yaratılış dediğin canlılığın ortaya çıkışı ise de "abiyogenez" teorileri var. onlara bakabilirsin. 

evrim teorilerinin hiçbirinin konusu canlılığın ortaya çıkışı değildir. bilinenin aksine evrim teorileri canlılığın kendi kendine ortaya çıktığını söylemez. çünkü bu konuda hiçbirşey söylemez. tıpkı uzay fiziğinin bu konuda birşey söylemediği gibi.

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DanLev
    DanLev's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Prometheus bunu yazdı

yaratılışın belgeseli olmaz hocam. yaratılış iddiasına yegane dayanak dini metinlerdir. tek bir tane olsun veri mevcut değil.

ayrıca yaratılışla evrimin alakası da yok. evrim, canlılık var olduktan sonraki gelişimini açıklar. oldukça kesin şekilde ortada olan evrimin nasıl gerçekleştiğini açıklayan teori evrim teorisidir. yani evrimin varlığı üzerine bi tartışma yok evrim teorisi üzerine tartışmalar var. 

yaratılış dediğin canlılığın ortaya çıkışı ise de "abiyogenez" teorileri var. onlara bakabilirsin. 

evrim teorilerinin hiçbirinin konusu canlılığın ortaya çıkışı değildir. bilinenin aksine evrim teorileri canlılığın kendi kendine ortaya çıktığını söylemez. çünkü bu konuda hiçbirşey söylemez. tıpkı uzay fiziğinin bu konuda birşey söylemediği gibi.

dedi bilgin adam.

Dostum konuyu çok güzel özetlemişsin. Büyük bir algı hatası oluyor ve bu hataya evrimci arkadaşlarım bile düşüyorlar. Çünkü yaratılışcı zihniyetle alakalı belgesel yok, salihin ve efendisinin kurşuna daş atma maceraları var ancak...

kontrol edebilir olduğum savaş, kontrolüm dışında ki barıştan her zaman daha iyidir...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

evrim için richard dawkins i izleyebilirsin, adam zaten kafayı bunla bozmuş.. çok insan gördüm tanıdım.. ama bu adam kadar bu konuyu takıntı haline getirmiş bir insan görmedim.. vardır bir sebebi ama normal değil.. (hatta bir belgeselinde, stephan hawking bile demişti neden bu kadar bu konuya (tanrı) taktın diye)

yaratılış ile ilgili belgeselden kasıt nedir anlamadım :) harun yahya nın bu tarz belgeselleri var malum.. ya da harun yahya nın kızlarını da izleyebilirsin, onlar da ibretliktir yani :))

son olarak bu konuyla ilgili caner taslaman'ın felsefi yorumlarını izlemeni de tavsiye ederim. güzel yaklaşıyor.. 

ve okumaya ilgin varsa dawkins in tanrı yanılgısı ve micheal behe nin darwin'in kara kutusu adlı kitabı okuabilirsin. ikisi de birbirinin aksini savunuyor.

unbalanced tarafından 11/Mar/14 01:56 tarihinde düzenlenmiştir

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

http://www.youtube.com/watch?v=eFXnedllxsY

HolyOne tarafından 11/Mar/14 01:59 tarihinde düzenlenmiştir

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo
    unbalanced bunu yazdı

evrim için richard dawkins i izleyebilirsin, adam zaten kafayı bunla bozmuş.. çok insan gördüm tanıdım.. ama bu adam kadar bu konuyu takıntı haline getirmiş bir insan görmedim.. vardır bir sebebi ama normal değil.. (hatta bir belgeselinde, stephan hawking bile demişti neden bu kadar bu konuya (tanrı) taktın diye)

yaratılış ile ilgili belgeselden kasıt nedir anlamadım :) harun yahya nın bu tarz belgeselleri var malum.. ya da harun yahya nın kızlarını da izleyebilirsin, onlar da ibretliktir yani :))

son olarak bu konuyla ilgili caner taslaman'ın felsefi yorumlarını izlemeni de tavsiye ederim. güzel yaklaşıyor.. 

ve okumaya ilgin varsa dawkins in tanrı yanılgısı ve micheal behe nin darwin'in kara kutusu adlı kitabı okuabilirsin. ikisi de birbirinin aksini savunuyor.

keşke verdiği cevabı da söyleseydin. diyor ki ben birşey yapmıyorum insanlar soruyor ve cevaplıyorum o kadar.

adamın işi bu zaten. yüzlerce evrim biyoloğu arasından o meşhur oluvermiş o kadar. 

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

hocam bir sürü bilim adamı var, bu adam gibi çıkıp herkesle tartışmaya, bir şeyleri ispatlamaya, yenmeye kaç kişi çalışıyor.. yani biraz tarafsız olarak bakarsan adamın takıntısını görürsün. evrim teorisini kabul edenlerden kaç tane böyle takıntılı adam gördün? adamı kötülemek maksatlı bir şey demiyorum.. sadece takıntılı geliyor bana... bunun altında psikolojik nedenler arıyorum sadece.

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
Toplam Hit: 3733 Toplam Mesaj: 34