Excel De Böyle Birşey Mümkün Mü?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Excel
    radres
    radres's avatar
    Erkek

şöyle yaparsan mümkün,

=eğer( yada( (a1="Ocak") ; (a1="Şubat") ) ; b1;0 )

eğer formülünün mantıksal sınaması hem ocak hem de şubat için doğru sonucu veriyor şu durumda istediğin bu değil mi ? şöyle yani:  
    a1= ocak ise sonuç b1
    a1= şubat ise sonuç b1
    a1= mart ise sonuç 0
    a1= nisan ise sonuç 0
    a1= mayıs ise sonuç 0
    ...

yalnız samimi söylüyorum var yaaa okudum, okudum bi daha okudum sonra yorumları okudum olmadığını görünce vazgeçip kapattım açtım clash of clans da 3-5 köy yağmaladım daha sonra birde yabancı dizi açtım izledim... gittim sonra mutfakta bişeyler atıştırdım geldim egzersiz yaptım aklımda hala daha bu soru var "acaba ne demek istemiş ... ? ! ? ! ..."  uyku da tutmadı bak senin yüzünden :D ... sonra açtım anlayana kadar tekrar okudum sonunda anlamını çözdüm (galiba). umarım yardımcı olabilmişimdir :)

soruyu anlamak için soruyu çözmekten daha çok zaman harcadım ya :/

radres tarafından 15/Şub/19 02:38 tarihinde düzenlenmiştir

valar morghulis ...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek

bence ne ayranım dökülsün ne dötüm ... demek istemiş :)

İmzalamazsam ne olcak?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xylgn_
    xylgn_'s avatar
    Homo

yazdığımı tekrar okudum bende anlamadım :)) en basit şekilde video çekip tekrar soruyorum.

https://streamable.com/er33i

< style="width: 100%; height: 100%; : ; left: 0px; top: 0px; overflow: ;" ="https://streamable.com/s/er33i/xadutw" width="100%" height="100%" border="0" allowfullscreen="allowfullscreen" data-mce-fragment="1">

videoda ayları değiştirince tablodaki verilerin sıfırlanmasını istiyorum. nasıl yapabilirim? yada google da ne diye aratınca çıkar?

@Liquid, @radres, @Pisibaliqi, @yNsr, @Shephard, @watervay, @yolbulucu, @dhmm, @italyan, @underzero, @DuPi, @Bilinmeyen

xylgn_ tarafından 15/Şub/19 10:30 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baracuda81
    baracuda81's avatar
    Erkek

"dolaylı" diye formül var ama o mu emin olamadım

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xylgn_
    xylgn_'s avatar
    Homo

@baracuda81

hocam o combolistte alt kategoriye geçerken kullanılıyor. banka->şube gibi. benim burda macro kullanacağız sanırım. bir türlü beceremedim. ocak ayını seçip verileri grince şubata geçince verilerin sıfırlanıp tekrar yeniden girmek istiyorum. ocağa dönüş yapınca eski girdiğim değerler çıkmalı. veritabanı mantığıyla çalışmalı yani.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yNsr
    yNsr's avatar
    Erkek
    xylgn_ bunu yazdı

@baracuda81

hocam o combolistte alt kategoriye geçerken kullanılıyor. banka->şube gibi. benim burda macro kullanacağız sanırım. bir türlü beceremedim. ocak ayını seçip verileri grince şubata geçince verilerin sıfırlanıp tekrar yeniden girmek istiyorum. ocağa dönüş yapınca eski girdiğim değerler çıkmalı. veritabanı mantığıyla çalışmalı yani.

o panel sadece veri girmek için mi yoksa seçtiğin aya ait kayıtli verileride gösteriyor mu ?
    eğer sadece veri girmek içinse oraya girilen veriler ay değişince nereye gidecek ? şirket sırrın yoksa tam ne yapmak istediğini detayli anlatsan daha çok yarari olur :)

oraya girilen verileri başka bir sayfadaki o aya ait bölüme yollamak istemiyorsan aylar değişince sıfırlanmasinin mantığını anlamadim, eğer böyleyse  ayın değişmesine gerek yok ufak bir sütun silme macrosu yapılabilir. 

yNsr tarafından 15/Şub/19 20:32 tarihinde düzenlenmiştir

In every job there is a no
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xylgn_
    xylgn_'s avatar
    Homo

@yNsr

o panel sadece veri girmek için mi yoksa seçtiğin aya ait kayıtli verileride gösteriyor mu ?  seçtiğim aya ait kayıtları göstersin ve güncelleyebiliyim istiyorum
    eğer sadece veri girmek içinse oraya girilen veriler ay değişince nereye gidecek ? bu sorunun cevabını arıyorum bende

şirket sırrın yoksa tam ne yapmak istediğini detayli anlatsan daha çok yarari olur :) - sır değil tabiki de)) aslında şirketle alakalı bir şey de değil bu o tablodaki format devletin standart formatıdır. devlete bildirilen kdv beyanlarını excel de tutmak istiyorum daha rahat erişilsin diye. hepsi bu.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    garga
    garga's avatar
    Erkek

:D 

anca gidersin...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xylgn_
    xylgn_'s avatar
    Homo

up

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bektas
    x-files
    x-files's avatar
    Erkek

Düşey ara ile yapabilirsin belki

//Hayat Bazen Tatlıdır//--//Aşıksan vur saza şoförsen bas gaza// https://zulfumehmet.com/ Kişisel bir olay
Toplam Hit: 6750 Toplam Mesaj: 22
excel