folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder F-16"Lar Faciadan Döndü...F-16"Lar Faciadan Döndü...

 1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  herseysanal
  herseysanal's avatar
  Kayıt Tarihi: 13/Şubat/2006
  Erkek

  F-16'lar faciadan döndü 


  Türk Telekom'un fiberoptik kablolarına sabotaj faciadan döndürdü. PKK'ya yönelik operasyonlara katılan F-16'lar, iletişim sağlanamayınca facianın eşiğinden döndü, yön değiştirdi.

  Diyarbakır'da Türk Telekom'un fiberoptik kablolarına yönelik sabotaj girişiminde bulundukları iddiasıyla gözaltına alınanların sorgularında ilginç ayrıntılar ortaya çıktı. Buna göre, terör örgütü PKK'ya yönelik operasyona giden F-16 savaş uçakları sabotaj sebebiyle iletişim kurulamayınca Diyarbakır'a iniş yapamadı. Uçaklar Adana ve Malatya'ya inmek zorunda kaldı. Diyarbakır Cumhuriyet Savcılığı'nın talimatıyla üç haftadır devam eden polis takibi sonucu fiberoptik kablolara yönelik sabotaj girişiminde bulundukları iddiasıyla 17 kişi gözaltına alınmıştı. Zanlılar arasında Batman'dan Diyarbakır'a eylem için gelen 3 sendika üyesi de var.

  Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerinin 'Testere' kod adlı operasyonuyla yakalanan zanlıların sorgularına göre, sabotaj çetesi İkinci Hava Taktik Kuvvet Komutanlığı'nın iletişim hatlarını da hedef almış. Varılan anlaşmaya göre ABD'nin vereceği anlık istihbarat bilgileri, Diyarbakır'daki 7. Kolordu Komutanlığı'na aktarılacak ve bölgedeki birliklerin koordinasyonunu sağlayan komuta merkezi de, nokta operasyonu için sınırdaki timlere hedefi bildirecekti.

  F-16'LAR İNEMEDİ

  Böyle bir dönemde, Haber-İş Sendikası yöneticilerinin de bulunduğu çete üyelerinin, Türk Silahlı Kuvvetleri komuta kontrol iletişim hizmetlerini sağlayan TAFİKS adında özel bir şebekenin hatlarını kestiği belirlendi. İletişim hatlarının kopmasından dolayı bölgede terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonlara havadan destek veren F-16 savaş uçakları, Diyarbakır Askerî Havaalanı'na iniş yapamadı. Bölgedeki askerler arasındaki iletişimde aksamalar yaşandı. Sorunun giderilememesinden dolayı F-16 uçakları, Adana ve Malatya'ya zorunlu iniş yaptı. Yaşanan sorundan dolayı Diyarbakır İkinci Taktik Hava Kuvvet Komutanı Korgeneral Rasim Arslan, Emniyet Müdürü Zeki Çatalkaya'yı ziyaret ederek durumu bildirdi. Diyarbakır Valisi Hüseyin Avni Mutlu'nun devreye girmesiyle de iletişim hatları tamir edildi.

  'TAMİR EDENLERİN KAFASINI KIRIN'

  Sendika üyelerinin ayrıca hastaneler, Milli Eğitim ve bankalar başta olmak üzere birçok kuruma yönelik eylemleri olduğu belirlendi. Zararın tespiti için emniyet, kurumlara yazı gönderdi. Sabotajlardan dolayı zararın binlerce YTL olacağı ifade ediliyor. Haber-İş Sendikası Diyarbakır Şube Başkanı S.T.'nin de aralarında bulunduğu 15 sendika üyesinin sorgusu sürerken, sendika üyesi olmayan 2 zanlı, fiberoptik kabloların kesilmesi için S.T.'den talimat aldıklarını itiraf etti. Sendika üyeleri ise, konuşmak yerine 'susma hakları'nı kullanıyor. S.T.'nin Diyarbakır merkezin yanı sıra ilçeler ile Batman, Siirt, Şırnak gibi bölge illerindeki sabotaj girişimlerini de organize ettiği belirlendi. Sendika üyelerinin tamir için gidenleri engellemeye çalıştıkları; arızaya gidenler içinse "kırın kafalarını" şeklinde talimat verildiği tespit edildi.

  Zanlıları takibe alan emniyet, suçüstü yaptı. Fiber optik kabloların kesilmesini kameraya alan polis, bu şekilde 10 ayrı noktaya yapılan sabotajı görüntüledi. 60'ın üzerinde yere sabotaj yapıldığı belirlenirken; zanlıların eylemlerini grevin ilk iki günü gündüz sonradan ise geceleri yapmaya başladığı tespit edildi. Diyarbakır Adliyesi'ne sevk edilmesi beklenen zanlıların 'Vatana ihanet' suçlamasıyla yargılanabileceği de belirtiliyor.

  Kaynak: Vatan

   


  "Söylesem Tesiri Yok ; Sussam Gönül Razı Değil."
 2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  HaYVaN
  HaYVaN's avatar
  Kayıt Tarihi: 02/Temmuz/2007
  Erkek
  Lan amk hoca. Tamam anlıyorum hakkınız grev yapabilirsiniz. Kim sikti de sizi gidip sabotaj yapıyorsunuz ya... Bence çok aip bişe... 3 kuruş fazla maaş alıcaksınız die orduyu bi dünya zarara sokacaksınız. Yazık diyorum memlekete başkada bişe demiyorum.
 3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  andidit
  andidit's avatar
  Kayıt Tarihi: 23/Ağustos/2005
  Erkek

  Bizim ordu iki kabloya bakıyo desene :) Allah korusun


  Boynumuz yiğit boynu, bükerse sevda büker.
 4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  redLine
  redLine's avatar
  Kayıt Tarihi: 16/Temmuz/2005
  Erkek
  ya satılmış medyamızın satılmış haberlerinden biri daha aslı yok

  fak yu
 5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Martech
  Martech's avatar
  Kayıt Tarihi: 09/Mart/2007
  Erkek
  eyw amkoyim harbıden boku yedık ozaman 2 kabloya bakıyor iş savasta kabloları kesın:D:D turk telekom bınalarıını bombalayın:D allam yafs medyayı zukem
 6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  ShockMan
  ShockMan's avatar
  Kayıt Tarihi: 29/Eylül/2004
  Erkek
  Çok ilginç geldi haber bana, oysa Ordunun kendi iletişim ağı vardır ki hatta şifreli iletişim ile ilgilide oldukça gelişmiş düzenekler sunarlar T.S.K Personeline. Bana inandırıcı gelmedi nedense. Garibanlardan hısrını almak isteyen çılgın bir ürokratın oyunları yada Bizzat yalan haberdir.

  Estetik olan her şey çekicidir.. Güzel huyda ise estetik, hüner ister..
 7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  yolbulucu
  yolbulucu's avatar
  Kayıt Tarihi: 06/Nisan/2007
  Homo
  ne s.kik iletisim sistemimiz var yaa iki denyo kabloyu kesiyo f16lar göçüo ... cok komiksin Türkiyem :) sende olmasan ...

  Erkek olursa Esat Oktay, kız olursa Sabiha Gökçen
 8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  sertan_06
  sertan_06's avatar
  Kayıt Tarihi: 17/Mayıs/2007
  Erkek
  yaw kim yapıyo bu dallama haberleri 2 kabloyla f-16 gidiyo vay anasını

  spor akademisi hazırlık kurslarımız ankarada açılmıştır.tbt dekilere duyurulur.firtina_kickbox@hotmail.com
 9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  retrem
  retrem's avatar
  Kayıt Tarihi: 19/Kasım/2005
  Erkek
  kafam girsin diye diye f-16 nın kafasını sokuyorduk
 10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  TugrulBaba
  TugrulBaba's avatar
  Üstün Hizmet Madalyası
  Kayıt Tarihi: 19/Nisan/2003
  Erkek
  taaaaaa konyadan bu habere gülmeye geldim hahahahaha diyerek mesajımın içeriğini tamamlamak istiyorum.

  tahribat.com/murid/tugrulbaba
 11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  maserati
  maserati's avatar
  Kayıt Tarihi: 28/Nisan/2006
  Homo

  shockman bunu yazdı:
  -----------------------------
  Çok ilginç geldi haber bana, oysa Ordunun kendi iletişim ağı vardır ki hatta şifreli iletişim ile ilgilide oldukça gelişmiş düzenekler sunarlar T.S.K Personeline. Bana inandırıcı gelmedi nedense. Garibanlardan hısrını almak isteyen çılgın bir ürokratın oyunları yada Bizzat yalan haberdir.
  -----------------------------

  doğru alabilir o senin dediklerin lafta var sonuçta pkk ya karşı değil...


  Türkiyede kim sevdiği işi yapıyor ki?
Toplam Hit: 2092 Toplam Mesaj: 16