F Klavye

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek
    Beyler f klavye kullanmayı bilen aranızda varmı yada hala sisteminde f klavye kullanan var mı ????zor olmuyo mu???

ben ticaret lisesinde okuyorum. 2 sene daktilografi dersi gördük. 140-145 harf/dakikada basabiliyodum ( gecen sene) fakat aynı zamanda teknikerlik ve 2 tane internet kafenin donanım işleriyle uraşıyorum kafayı yemek üzereyim yazdığım yazının yarısı f klavye yarısı q klavye oluyo!!!!!!

Onun için sordum zorlanan varmı diye Ama bi iyi tarafı var q da olsa tekniğini bildiğim için 10 parmak yazabiliyorum.

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek
    Milli eğitim bakanlığı F klavyeyi tüm devlet kurumlarının resmi klavyesi ilan etti geçenlerde.

bu denyoluğun sebebini hala anlayamamis olmamla beraber tahminimce bi bakanin amcasinin oglundan falan satin alinip devlet kurumlarina masraf cikarilarak kar edilmesi icin yapildini düsünüorum.

baska bi aciklamasi olamaz cünkü dünyada başka ülkede F klavye benzeri bi klavye yok. bütün shortcutlar falan Q klavyede kolay basilsin die ayarlanio.

bunu yapan zihniyete F klavye girsin insalla diom baska bişe demiom.

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tagext
    tagext's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Başarı Madalyası
    Erkek
    abi meb F klavyeyi kabul etti aha iyiymiş

ftw
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KIZILYILDIZ
    KIZILYILDIZ's avatar
    Erkek
    ben de ticaret lisesi mezunuyum. daktilom da iyiydi ama pc de hiç bi zaman kullanılacak bişey olmadığına inanıyorum. hele ki mouse yerine klavyeyi daha fazla kullanan birisi için F klavye sakat.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    halaaa f kullaniyorum.. klavye q da olsa onemli degil bakmadan yaziyorum.. canavar gibi f ciyim sonuna kadar da f kullanmayi dusunuyorum.. aslinda q yu da on parmak kullanmak isterdim..

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    STS
    STS's avatar
    Erkek
    Ben de hala F ve ya Q klavyeyi tartışanlara şaşırıyorum ya ne fark eder önemli olan bilgiye en hızlı ve en kolay nerede ulaşacağındır bu önemli günümüz teknolojisi nerede iken bizim ulusal yayın yapan televizyonlar bunları tartışıyor ya onların haberi tablet bilgisayarların geliştiğinden yada başka çıkarlar için gündem oluşuturuyorlar
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek
    YAnlız kacırdığın bişey var!!!!!!!!

f klavye tamamen türk alfabesi için özel olarak üretilmiştir

f klavyede yazı yazarken 10 parmak kullndığında sağ ele %51 sol ele %49 oranı düşmektedirki başka hiç bir klavyede böle bir oran yakalanamamıştır!!!!

ve biz şu anda q klavyeyi sadece batı takipciliği adına kullanmaktayız!!!!!

Ayrıcada q klavyenin atasıda "biz sizin kadar iyi klavye yapamadık" demiştir ve bu kayıtlara geçmiştir.

eğer bunları sıktığımı döşünüyosanız MEB daktilografi kitabına bakabilirsiniz.

O kitap türkiyede daktilografi için yazılan ilk ve tek kitaptır...

Ayrıcada eğer bilgiye en kısa yoldan ulaşmak istiyosan klavyenin hızı baya bi belirleyicidir...

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zerkavi
    Zerkavi's avatar
    Erkek
    biliyorum! eski konu ama bende bunun üzerinde düşünüyordum Herkes F klavye kullan daha kolay daha hızlı yazarsın diorlar dogrumuduur?
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zerkavi
    Zerkavi's avatar
    Erkek
    Bu arada internet cafelere gittigimizde boş masa var die seviniyorum bakıyorum f klavye artık bir tuşu bulana kadar canım cıkıor a.q
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AntiOksidan
    AntiOksidan's avatar
    Erkek
    evet kullarda f klvye var ak .
    mesajı yazana kadar log out oluon siteden :D
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ntxsoft
    ntxsoft's avatar
    Erkek
    bilgisayarda genelde program yazdığım ve yazacağım için bana q daha çok uyar.
    Aslında F ve Q farklı alanlara yönelik. Mesela sürekli olarak yazı yazıyorsan F klavye kullanılmalı yani devlet dairelerindeki gibi. Adamalar sabahtan akşama kadar bilgi girişi yapıyorlar. Onlar için hız çok önemli. Ama bilgisayarda yazı yazmanın dışında şeyler yapıyorsanız çizim,programlama,oyun falan filan o zaman sisteme en uygun klavyeyi yani Q yu kullanmalıyız. Ben böyle düşünüyorum. Ayrıca bunun tartışma konussu olmasıda çok saçma.

enginkirmaci.com | Kişisel web sitesi, uyetakip.com | Ücretsiz Üye Takip Programı
Toplam Hit: 2386 Toplam Mesaj: 16