folder Tahribat.com Forumları
linefolder Download / Dosya Paylaşım
linefolder Facebook Data Leak (Download Link)

Facebook Data Leak (Download Link)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cankol
    cankol's avatar
    Erkek

Konuyu gizlersek iyi olur, her ne kadar public olmuş olsa da sıkıntı.

Data 2019 yılında kapatılan block_users kısmında ki numara sorgulama açığından elde edilen veriler. zaten bunu facebook kendisi de açıkladı. sadece yeni leak oldu.

Facebook 450 rate limit koyduğu için saatlik, tüm verileri alamamaları normal aşırı vakit alıyor her ne kadar proxy vs kullanılsa da. aynı açıktan biz de veri çektik ama türkiye için 100 milyon numara sorgusuna zaman hesabı yapıldığında uğraşmaya üşenip kapattık botları. bu arkadaşlarda sadece turkcell prefixleri alabilmişler.

Şöyle bir durum da var, bizim numaramız yok demek eski veri anlamına gelmiyor çünkü;  block_users kısmı her facebook hesabında tanımlı numaranın sonucunu vermiyordu, misal hesapta sadece sms ile hesap doğrulaması yapılmış ama numara hesap ile eşleştirilmemiş olduğunda sonuç getirmiyordu. ya da numara hesapla eşleştirilmiş ama doğrulama yapılmamış gibi şeylerden ötürü her numaranın sonucu gelmiyordu.

Ek bilgi; aynı kısımdan eposta sorgusu da yapılıyordu ki epostaların sonuç getirme oranı çok daha yüksekti ama yine doğrulanmamış epostalar vs gelmediği oluyordu.

imza.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek
    Shuqufe bunu yazdı

rar'dan txt de çıktı ama açamıyorum içeriği ne bilen var mı sql mi ? ne yani ?

https://www.vim.org/download.php

açık kaynak türkçe dil desteği. ram in yettiği kadar txt açarsın limit yok.

not: türkçe olanı indirdim içinde benim bilgilerde var ama bir işe yaramayan bilgiler. isim soyisim tel no ve facebook linkim :D anca klima bakımı için ararlar

yani veriler eski değil. mail adresimi 2018 de değiştirmiştim sanırım :S

zalimadam tarafından 06/Nis/21 22:26 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cukurova
    cukurova's avatar
    Erkek
    cankol bunu yazdı

Konuyu gizlersek iyi olur, her ne kadar public olmuş olsa da sıkıntı.

Data 2019 yılında kapatılan block_users kısmında ki numara sorgulama açığından elde edilen veriler. zaten bunu facebook kendisi de açıkladı. sadece yeni leak oldu.

Facebook 450 rate limit koyduğu için saatlik, tüm verileri alamamaları normal aşırı vakit alıyor her ne kadar proxy vs kullanılsa da. aynı açıktan biz de veri çektik ama türkiye için 100 milyon numara sorgusuna zaman hesabı yapıldığında uğraşmaya üşenip kapattık botları. bu arkadaşlarda sadece turkcell prefixleri alabilmişler.

Şöyle bir durum da var, bizim numaramız yok demek eski veri anlamına gelmiyor çünkü;  block_users kısmı her facebook hesabında tanımlı numaranın sonucunu vermiyordu, misal hesapta sadece sms ile hesap doğrulaması yapılmış ama numara hesap ile eşleştirilmemiş olduğunda sonuç getirmiyordu. ya da numara hesapla eşleştirilmiş ama doğrulama yapılmamış gibi şeylerden ötürü her numaranın sonucu gelmiyordu.

Ek bilgi; aynı kısımdan eposta sorgusu da yapılıyordu ki epostaların sonuç getirme oranı çok daha yüksekti ama yine doğrulanmamış epostalar vs gelmediği oluyordu.

Hocam block_users saatlik limitinden çok facebook id'sinden yola çıkarak çok daha hızlı bir yolla yapıldığını düşünüyorum.

Eğer elinde bir telefon db listesi varsa, bunları Facebook Graph API'de limitsiz sorgulayabiliyordun. Sadece bunun için facebook api'den authorize olmuş bir app yetkisi gerekiyor. Örneğin Sync.ME uygulaması ile tel rehberinizdeki tüm kişileri profil fotoğralarını alabiliyorsun. Burada bir sınırlama yoktu. Bu profil fotoğrafları ile birlikte 15 haneli facebook ID ulaşabiliyordun. Ondan sonrası zaten basit www.facebook.com/[faceID]'den bütün public bilgilere ulaşabiliyorsun. Bu yöntemle 1 client -> saniye 2 user çekse 1M kişiyi 1 haftayı bulur.  50 client ile 1 haftada 50M user bilgisi yapar.

cukurova tarafından 06/Nis/21 23:35 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kroo
    kroo's avatar
    Erkek

Türkiye verisi 3Gb excel ile direk açabiliyor muyuz. Bilgisayarda yok denemedim :)

bu dünyada da öbür dünyada da yanmanın yolu plajdan geçer
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    koray
    koray's avatar
    Erkek
    kroo bunu yazdı

Türkiye verisi 3Gb excel ile direk açabiliyor muyuz. Bilgisayarda yok denemedim :)

Hangi veri hocam baska mı:)bu 641mb

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yazilimci
    Yazilimci's avatar
    Erkek
    koray bunu yazdı
    kroo bunu yazdı

Aynı veri hocam zipli hali 641 mb zipsiz hali 3 gb :)

Titanyumun gücü adına!!!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    koray
    koray's avatar
    Erkek
    Yazilimci bunu yazdı
    koray bunu yazdı
    kroo bunu yazdı

Aynı veri hocam zipli hali 641 mb zipsiz hali 3 gb :)

Evet hocam:)

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek

kendi adım telefonum adım falan yok. babamın numarası çıktı. birçok tanıdık aradım ama çıkmadılar. anca dolandırıcılar ile polislerin işine yarar :)

İmzalamazsam ne olcak?
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hades_06
    hades_06's avatar
    Erkek

nasıl bir download adresiymiş indiremedim nerede bu download butonu 

hades_06 tarafından 11/Nis/21 18:04 tarihinde düzenlenmiştir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

dosyaları indirme süresi dolmuş