folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilgisayarla İlgili Diğer Konular
linefolder Facebook'un Elindeki Veri Google De Olsaydı

Facebook'un Elindeki Veri Google De Olsaydı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DadasAdam
    DadasAdam's avatar
    Erkek

Güzel düşünce ama atıyorum 700 milyon kullanıcının ayrı ayrı ilgi alanları vs kaydedilse bile sorgu sonuçlarının 700 milyon insana göre ayrı ayrı düzenlenmesi (tabii ki bunu makinalar otomatik yapacak ama yine de) çok zor ve masraflı olur.

Kullanılan depolama alanlarının belki 2 kat artırılması gerekebilir, performans yarı yarıya düşebilir ve buna önlem alınması 2 kat fazla masraf demek.

Google bunun altından kalkamaz mı kalkabilir bence ama gerek yok....

Bir anadan dünyaya gelen yolcu...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Buremba
    Buremba's avatar
    Erkek

facebook senin kişisel bilgilerini tutuyor olabilir ama seni gerçekten tanıyan firma büyük ihtimal google. 21 yaşında elektronik mühendisi olman aslında senin ilgi alanlarını belirlemek için o kadar da önemli bir bilgi değil anlayacağın.

. . .. . ... .
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

Microsoft'taki veri google'da olsa, Google dünyayı istila eder. Allah'tan microsoft'taki veri başka kimsede değilde, verileri microsoft dahil kimse doğru düzgün kullanamıyor :D

Microsoft'u seviyorum. Bill Gates'in hakkını nasıl ödeyeceğiz bilmiyorum. Helalleşmek lazım.

DrKill tarafından 21/Kas/15 22:48 tarihinde düzenlenmiştir

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    🧿
    BlackApple
    BlackApple's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

google seni sandığından çok daha iyi tanıyor fakat her kullanıcıya farklı arama sonucu çıkartmıyor, googleda hiç arama yapmasan dahi web-masterların nerdeyse tamamı google analytics kullanıyor mesela şuan tahribatta hangi konulara girdin kaç dakika kaldın herşeyi biliyor

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo

sanmıyorum facebook'un googledan daha fazla datası olucağına google senin herşeyini facebook senin sadece ne videosu izledin,arkadaşların kimler hangi okulda okudun vs. gerçi artık facebookdan çıksan da growth'a devam ediceği falan söyleniyordu ama bilemiyorum

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nickalti
    Lightsaber
    Lightsaber's avatar
    Erkek

google inanılmaz bir veriye sahip ve seni iyi tanıması için facebooktaki şeyler gereksiz ve yersiz...

ancak şunu unutmamak gerekir ki mark zuckerberg sadece facebook'taki verilere sahip değil, whatsapp ve instagram'a da sahip; şimdi ne kadar bilemiyorum ama ilerde çok daha anlamlı hale geleceği kesin bu verilerin...

İnsan; insan olsaydı,insan olmazdı..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sRcN
    sRcN's avatar
    Erkek
    BlackApple bunu yazdı

google seni sandığından çok daha iyi tanıyor fakat her kullanıcıya farklı arama sonucu çıkartmıyor, googleda hiç arama yapmasan dahi web-masterların nerdeyse tamamı google analytics kullanıyor mesela şuan tahribatta hangi konulara girdin kaç dakika kaldın herşeyi biliyor

bende bu yorumu yazacaktım ki benden önce davranmışsın :) Google senin ne aradığının senden daha iyi farkında ama kişiye özel arama sonuçları için daha çok erkenki lokasyona göre arama sonuçlarını sıralama olayına çok yeni girdiler ve tam anlanıyla stabil değil. Lokasyon bazlı arama tam anlamıyla stabil bir şekilde çalışsın üzerine 1-2 güncelleme gelsin ardından kişiye özgü arama sonuçları kısmına da el atacağından şüphe olmasın. Ancak kişi davranışına göre arama sonuçlarının listelenmesi SEO sektörüne de çok büyük balta vuracaktır bu da aşikar bu yüzden bu adımı atmadan önce 56468798564 kez düşünür bu sektörü en az baltayacak şekilde yaparlar çünkü SEO piyasasından dolayı da Google hazreti sıfatını aldı ve bu sıfatı verme taraftarı da değil :)

Wordpress - SEO & Digital Marketing
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Emin  olalım  ki google da  facebook  verileri zaten vardır neden diyeceksiniz mantıklı  düşünelim  arama sonuçlarında  beni çıkartma özelligi çok eski birşey degil zaten google herşeyi  indexledigini varsayarak  düşünürsek  facebook hiçbişey olarak kalır.....  

Sizce facebook verileri  google  içinde  yokmudur?? 

Adamlar veri ağının dibine dibine vurdular,  biz hala  milli facebook diye yırtınalım. 

Google en büyük  kaynağı  zaten gmail ve chrome. 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tuzlu Kahve
    EricNorthman
    EricNorthman's avatar
    Erkek

Bana kalırsa da google'nin şahıs dökümleri ve facebook'un ki ayrı frekanslar da 

Facebook insanların özel ve anlık hayatlarına müdahale edebiliyor, Anlık yer bildirim, instagram'da anlık fotoğraf paylaşımı mekanda yediğin yemek 

Gittiğin film, okuduğun kitap, manitandan ayrıldığında isyanların, eski hatuna zırt bırt bakmalar gibi kişinin anlık ve özel hayatına müdahale ediyor 

Üstelik bir telefon uygulaması mail ve şifre ile bu bağlantıyı sağlar iken aynı şey google'de olmamakta 

Dünya'da milyarlarca Android telefon var, Facebook telefon uygulama üzerinde hesabın içerisinde senden bilgi alırken, 

Google bunu elinde ki telefondan yapıyor, Facebook yüklenirken özel izinler alırken, google yani android tamamen telefonuna sınırsız erişim sağlıyor 

En çok kullanılan maillerde yerine alan gmail var, Ve neredeyse çok yüksek limitler de insanların kullandığı chrome tarayıcısı 

Buna bağlı olarak telefon, telefon mail, telefon mail chrome, telefon mail chrome site analytics, ve google kişiye özgü profil çıkarma da en üstte 

Google ; İnsanları tanıyor, onların kişi profillerini oluşturuyor ve onları izliyor, bizi bizlerden daha iyi bilip zevk ve yaşam şekillerimizi belirleyebiliyor 
    Facebook ; WhatsaAp'ı ve İnstagram'ıda dahil edelim, Anlık olarak bilgi alıyor, özel konuşmalarımızı ve datalarımız resim ses dahil kayıt altına alıyor, Özel yaşamımızı biliyor ama bizi bizden iyi tanımıyor 

Şahsen, özelimi bilen birinin bana çok zararı dokunmaz, Ama beni benden iyi tanıyan bir şey her zaman benden bir adım öne geçebilecek bir bilgiye sahiptir ve bu en tehlikelisidir.

Terminatör gibi gözüküyor ama anlatmak için böyle bir yol kanımca daha iyi 

Bu plandan niye profil resmi değişmiyor
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sucukcu
    sucukcu's avatar
    Homo

komik bir hayal olmuş..

facebook' a nereden girersin ?

cevap :

1 - android

2 - chrome

bu iki rakamın sahibi ve tüm datayı arkaplanda kendine çekebilecek bu nacizane şeyleri yazan kim ? 

cevap :

a - GOOGLE

Sen şimdi diyorsun ki, facebook' un bildiğini google bilmiyor. 

Oradaki nüans farkı şu; sen facebook' a oturum açıyorsun, kişisel bilgilerini içeren ve facebook senin kim olduğunu tanıyor.

Google' da oturum açmıyorsun ya da gmail ile açsan da verdiğin bilgiler seni ayırt etmesi için yeterli değil. (örn: osuranteyyare@gmail.com)

Yoksa, google' ın facebook' dan az datası olduğu için değil :D Örnek istersen, adını soyadını ve memleketini yaz bakalım google' a facebook hesabın geliyor mu gelmiyor mu ? :)

Ayrıca bu google' ın botları facebook' u taramıyor mu sanıyorsun acaba ? O zaman google' a facebook yazınca nasıl çıkıyor ? :)

sucukcu tarafından 22/Kas/15 07:57 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 2271 Toplam Mesaj: 21
google