folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Farklı İnternet Servislerini Birleştirip Tek Çatıda Toplamak?

Farklı İnternet Servislerini Birleştirip Tek Çatıda Toplamak?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Reklamcı.
    sezginari
    sezginari's avatar
    Erkek

Arkadaşlar araştırmadım ama merak ettim daha önce bunu yapan varmıdır yokmudur ? Diyelim ki tek sağlayıcıdan veya farklı sağlayıcılardan internet paketleri aldınız ve bunlarda şu şekilde olsun 8mbit , 16mbit, 4mbit, 50 mbit 4 tane yeter gibi yada 2 tane de olabilir. Her neyse..

Bunları birleştirip tek ağda toplanabilir mi ? 78 mbit internet olarak kullanılabilir mi ?

Matbaa Baskı ve Promoyon İşleriniz Tbt'ye özel fiyat ile yapılır. Islak Mendil,Baskılı Kürdan, Baskılı Pipet, Baskılı Peçete, Baskılı Stick şeker üretim hanemiz mevcuttur.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LNAU
    LNAU's avatar
    Erkek

Maximum Hız 16 İse 16'da kalı 2 tane 16Mb çekip 32 yapamazsın :)  Şöyleki 90 ile giden bir aracım var 3 tane daha alsam 270 ile gidebilir miyim gibi bişiy olmuş :)

Yakında Güncelenecektır...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Reklamcı.
    sezginari
    sezginari's avatar
    Erkek
    LNAU bunu yazdı

Maximum Hız 16 İse 16'da kalı 2 tane 16Mb çekip 32 yapamazsın :)  Şöyleki 90 ile giden bir aracım var 3 tane daha alsam 270 ile gidebilir miyim gibi bişiy olmuş :)

aynen mantık böyle olunca haklısın. Peki mantıken ben hızı yükseltmek değilse derdim :) parçalı olan internet hatlarını tek çatıda toplamak tek bir kurmak istiyorsam.

Matbaa Baskı ve Promoyon İşleriniz Tbt'ye özel fiyat ile yapılır. Islak Mendil,Baskılı Kürdan, Baskılı Pipet, Baskılı Peçete, Baskılı Stick şeker üretim hanemiz mevcuttur.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cybermole
    cybermole's avatar
    Erkek

evet yapabilirsin ... mikrotik hex lite al bitane .. internetleri baglat pcc tekniği ile birleştirebiliosun..

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pesimistzombie
    pesimistzombie's avatar
    Erkek

nasıl olduğunu bilmiyorum ama yapılabiliyor hatta adrodilerde indirme güçlendirici mod var aynı mantıkla

:|
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek

Load balance yapabilirsin sonucta tek ip degil 4 ipden ciktigin icin sunucu 4 sorguya cevap veremez. Bunj belki torrent matigi ile yapilirsa olabilir veriyi farkli adreslerden cekerek tek bi yerde toplama olarak dusunebilirsin

delimiyim ben?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Darkfeo
    Darkfeo's avatar
    Erkek

Çok rahat bir şekilde yapabilirsin.. Bkn: pfsense

"Tarikat kutsaldır, maddi çıkar için kullanılamaz." HolyOne
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ★★★★
    Genki
    Genki's avatar
    Erkek

Donanımsal olarak mikrotik bonding

Yazılımsal olarak speedfy connectify

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Reklamcı.
    sezginari
    sezginari's avatar
    Erkek

olabilir diyenler bilale anlatır gibi anlatabilir mi :) 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sürpriz komutan
    qoqo
    qoqo's avatar
    Erkek

Connectify ile yapılabiyor diye biliyorum ama 2-3 farklı wireless ile değil de 1 wireless + 1 kablolu ile oluyordu sanırım.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cybermole
    cybermole's avatar
    Erkek

Bilal: 
    Öncelikle İnternet Hatlarını Bağlatıyorsun... Daha Sonra modemlerden mikrotik hex lite yetecek uzunlukta 4 tane cat5 yada cat6 kablosu yapıyorsun. daha sonra bu kabloları hexlite giriyorsun.. 1-2-3-4 portuna daha sonra 5 portundan da bilgisayarına giriyorsun yada swichine... yani bunu yazmakla olmaz ... 16 hat ve 400mbit (down) 32 mbit (up)  hat yonetimi yapıyorum ordan düşün.. yani olmayacak birşey değil.. he 4 adsl modem ayrı firmalar ayrı ipler ama ben tek ipden cıkıs yapmam gerekiyor diyorsanda bir adet saglam trden vpn hizmeti saglayan firmalardan vpn hizmeti alıyorsun ve tek ipli bir sistemin oluyor..

daha detaylı nasıl anlatabilirim bilmiyorum yani anlamak istediğin şeyi cozemedim :) yanlıs anlamıssam affola..

Toplam Hit: 2425 Toplam Mesaj: 18
internet mbit tek çatı