folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Farklı Ram Mhz‘Leri Sorun Olur Mu?

Farklı Ram Mhz‘Leri Sorun Olur Mu?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manhyak
    manhyak's avatar
    Erkek

Meraba müridler.

Sattelite L850-15m laptopa sahibim.

4096Mb ddr3 1.333 Mhz ram var laptopta.

4gb daha ilave etmek istiyorum. 1600 MHz ram alsam sorun çıkarmı ?

http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/kingston-4gb-ddr3-1600mhz-notebook-kvr16s11s8-4-148572943

Şu ürünü alıyım diyorum ama donanımcılar bi el atarsa sevinirim.

Ben Rusya da bir hayat kadını Hollanda da bir eşcinsel İngiltere de bir küfürbaz Afrika da bir köle Almanya da bir alkoliğim. Ben sizin istemediğiniz herkesim.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek

Hepsi 1.333 Mhz hızında çalışır. Bulabilirsen aynı hızda alırsan daha verimli çalışırlar.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaNGeR
    RaNGeR's avatar
    Erkek

Hocam bilgisayarınızın anakartı 1333 MHz frekans hızının üzerindeki hızı desteklemez, dolayısıyla 1600 MHz'lik RAM alırsanız boşa para vermiş olursunuz. Sizin tercih etmeniz gereken ürün: http://www.hepsiburada.com/liste/productDetails.aspx?productId=bd304100&categoryId=47&sku=BD304100&wt_gl=cpc.elk.bilgisayar.urun.pla&gclid=COPz2fyNzsMCFebItAodpi4ALw

Forumda mesaj yazarken lütfen imla kurallarına uyalım, düzgün bir TÜRKÇE ile yazışalım. TÜRKÇE bizimdir, dilimize sahip çıkalım.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manhyak
    manhyak's avatar
    Erkek
    RaNGeR bunu yazdı

Hocam bilgisayarınızın anakartı 1333 MHz frekans hızının üzerindeki hızı desteklemez, dolayısıyla 1600 MHz'lik RAM alırsanız boşa para vermiş olursunuz. Sizin tercih etmeniz gereken ürün: http://www.hepsiburada.com/liste/productDetails.aspx?productId=bd304100&categoryId=47&sku=BD304100&wt_gl=cpc.elk.bilgisayar.urun.pla&gclid=COPz2fyNzsMCFebItAodpi4ALw

http://www.n11.com/kingston-4gb-1333mhz-ddr3-kvr13s9s84-notebook-ram-P32278461?cid=604001&gclid=CN7lzcGOzsMCFdQZtAodkWQAeg 

Burda biraz daha ucuzmuş hocam. Bi farkı varmı ikisinin arasında ?

Edit :  KVR13S9S8/4 numaralar bile aynıymış :d

manhyak tarafından 06/Şub/15 22:12 tarihinde düzenlenmiştir

Ben Rusya da bir hayat kadını Hollanda da bir eşcinsel İngiltere de bir küfürbaz Afrika da bir köle Almanya da bir alkoliğim. Ben sizin istemediğiniz herkesim.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hellboy4tr
    hellboy4tr's avatar
    Erkek

ram sokete girdigi surece kullanabilirsin calisacaktir ;)

Is adult entertainment killing our children? or is killing our children entertaining our adults?
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    catlax
    catlax's avatar
    Erkek

düşük olana göre yüksek olan mhz de otomatk olarak düşecektir. Anakartın desteklediği Ram markalarına bak istersen

Ne zaman kendini yenilmiş hissedersen hatırla; kazanan sperm sensin, doğuştan savaşcısın!!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaNGeR
    RaNGeR's avatar
    Erkek
    manhyak bunu yazdı

http://www.n11.com/kingston-4gb-1333mhz-ddr3-kvr13s9s84-notebook-ram-P32278461?cid=604001&gclid=CN7lzcGOzsMCFdQZtAodkWQAeg 

Burda biraz daha ucuzmuş hocam. Bi farkı varmı ikisinin arasında ?

Edit :  KVR13S9S8/4 numaralar bile aynıymış :d

Ben Hepsiburada sağlamdır diye oradan link vermeyi uygun görmüştüm. n11 tarzı siteler aracı gibi çalıştığı için birinci tercihim olmuyorlar :)

Forumda mesaj yazarken lütfen imla kurallarına uyalım, düzgün bir TÜRKÇE ile yazışalım. TÜRKÇE bizimdir, dilimize sahip çıkalım.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manhyak
    manhyak's avatar
    Erkek

Tamamdır aldım hocam teşekkürler yardım için.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek

Elimde satılık 3 tane Hynix marka 2gb 1600 Mhz ram var sıfır sayılır, ilgilenen varsa. Ramler Asus'un dokunmatik masaüstü bilgisayarlarından alındığı gün çıkarılmıştır. Neden? Bir ofise kurduk, 2 gb ram kullandıkları programı kaldırmadığı içinm değiştirdik.

krypt tarafından 06/Şub/15 23:11 tarihinde düzenlenmiştir

while (1<2)
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jubei
    Jubei's avatar
    Erkek

birde o kağnı 5400Rpm hard disk yerine 256Gb SSD taktın mı işte o zaman gör sen hızı ;)

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manhyak
    manhyak's avatar
    Erkek
    Jubei bunu yazdı

birde o kağnı 5400Rpm hard disk yerine 256Gb SSD taktın mı işte o zaman gör sen hızı ;)

Hocam aklımı çeliyon :( 256 yı alamamda 120 göz kırpıyor

manhyak tarafından 06/Şub/15 23:21 tarihinde düzenlenmiştir

Toplam Hit: 1217 Toplam Mesaj: 15