folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilişim Güvenliği
linefolder FBI'dan Şarj Adaptörü Uyarısı

FBI'dan Şarj Adaptörü Uyarısı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dhmm
    dhmm's avatar
    Erkek

Geçtiğimiz günlerde FBI'ın resmi internet sitesi üzerinden oldukça ilginç bir uyarı yayınladı. Yayınlanan dökümanda hackerların sahte şarj adaptörlerini kullanarak saldırı yaptıkları belirtildi.

28.05.2016 / 21:00FBIdan Şarj Adaptörü Uyarısı!

Teknolojiler geliştikçe, hackerların yöntemleri de gelişiyor. Görünüşe göre adeta bir kısır döngü şeklinde işleyen bu döngüye yeni bir üye daha katılıyor.

KeySweeper ismindeki Arduino tabanlı çalışan sahte şarj adaptörü, telefonunuzu şarj ederken aynı zaman da kablosuz klavyeniz üzerinden bastığınız bütün tuşları izliyor ve hackerlara gönderebiliyor.

Ayrıca kendi içerisinde harici bir bataryaya sahip olan sistem, adaptörü prizden çıkardığınızda da çalışmaya devam edebiliyor.

Buna ek olarak sim kart desteğine sahip olan ekipman, istenildiği takdirseSMS ile bilgilendirme de yapabiliyor.

Hatta bununla da kalmayıp özel olarak geliştirilmiş olan yönetim panelinden kelime ve internet sitesi bazlı olarak da filtrelenebiliyor.

Yani hacker eğer isterse kurban tarafından "Shiftdelete.net" kelimesi yazıldığı anda haberdar olabiliyor.

İlk defa geçtiğimiz yıl içerisinde beyaz şapkalı bir hacker tarafından geliştirilen düzenek yüzünden oldukça büyük siber saldırılar yaşandı.

FBI tarafından bilinçlendirme adına bir döküman hazırlanmasına kadar giden bu büyük tehlike, kullanıcıları tehdit ediyor.

KAYNAK : http://shiftdelete.net/keysweeper-tehlikesi-71929

mod not : gereksiz mesajlar temizlendi.

Ozgurluk aslinda her istedigini yapabilmek degildir, istemedigini yapmamaktir. // Verdigin degeri gormeyince, gordugun degeri ver !!! // Hayatin herkes icin bir bavulu vardir !!! // Dusmek gerekir bazen hayatta; kalkmayi ogrenebilmek icin
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek

Her kişisel bilgi güvenliği başlığının olmazsa olmazı, filozof Cem Yılmaz'dan yapılan alıntı çok gecikmemiş.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek

Şu esp8266 ne mübarek cihazdır.

Mühendis kahveyi projeye dönüştüren bir insan evladıdır.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nickalti
    Lightsaber
    Lightsaber's avatar
    Erkek

http://samy.pl/keysweeper/

Arduino ile yapılmış, evde bile yapılabilir bir şey hatta open source. Kişisel bilgi güvenliğini dikkate almak için ille çok önemli mevkide olmaya gerek yok; bu devirde herkes online alışveriş yapıyor, online bankacılık işlemleri yapıyor.

Bu aletin dışında kişisel bilgilerin firmalar, kurumlar tarafından izlenmesi de çok önemli kişiler için değil kitleler için yapılıyor zaten, hedef sen, ben, o değil hepimiz oluyoruz bu durumlarda.

İnsan; insan olsaydı,insan olmazdı..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

arduino arduino wifi ve arduino gsm modulunu direk gömmüşler fotoğrafa. Alttan da fbi haberi. Tamamdır.

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nickalti
    Lightsaber
    Lightsaber's avatar
    Erkek
    DrKill bunu yazdı

arduino arduino wifi ve arduino gsm modulunu direk gömmüşler fotoğrafa. Alttan da fbi haberi. Tamamdır.

https://info.publicintelligence.net/FBI-KeySweeper.pdf

http://samy.pl/keysweeper/

İnsan; insan olsaydı,insan olmazdı..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Yok artık! Adamlar neyi düşünmüş arkadaş yahu! Helal olsun ya.

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    koray
    koray's avatar
    Erkek

yöntem iyiymiş :)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sRcN
    sRcN's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    Austen bunu yazdı

Her kişisel bilgi güvenliği başlığının olmazsa olmazı, filozof Cem Yılmaz'dan yapılan alıntı çok gecikmemiş.

Çünkü adam haklı hocam. Kim ne yapsın arandaki sevgilinle muhabbeti. Bu düzeneği yapan adamın hedefinde sen ben olmayız yüksek mevkideki adamlar olur. Kaldı ki zamanında cemaat Erdoğan'ı priz içine konan böcek cihazlarıyla dinlemişti.

http://www.cumhuriyet.com.tr/thumbs/580x338/Archive/2014/1/27/34027_resource/cats.jpg

online bankacılık işlemlerine erişim sana gelen smsleri forward edebilme, sosyal medya hesaplarıne erişip sen taklidi yapılarak arkadaşlarına mobil ödeme tuzakları kurma, android yada ios hesabına tanımladığın kart ile senden habersiz oyun v.b. satın alıp kodlarını gönderme, mailllerinde bulunan ftp bilgilerine ulaşma ve bunun sonucunda sunucunda yer alan tüm domainlere basit trojanlar v.b. bak sıradan bir adamdan bile ne kadar sızdırılabiliyor.

Wordpress - SEO & Digital Marketing
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    spybreak
    spybreak's avatar
    Erkek

çok iyi ya, bu iş çok ciddi noktalara gidiyor da haberimiz yok.. 

REMEMBER! RESPECT IS EVERYTHING
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ersn
    ersn's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Ben bunlarım geçtim , şaşırmıyorum bile . Benim kafamı kurcalayan zihnimizi okuyabiliyorlar mı acaba , çok merak ediyorum.

küfrederiz villalara kulübeden
Toplam Hit: 15076 Toplam Mesaj: 17
hacking hacker sarj adaptoru