folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Felsefe: Tüm İnsanlar Ayni Boyutta Ayni Evrende Miyiz ?

Felsefe: Tüm İnsanlar Ayni Boyutta Ayni Evrende Miyiz ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RhiFaT
    RhiFaT's avatar
    Erkek

islamic_force abim seni çok severek forumda takip ediyorum mükemmel bir zekan olduğuna inanıyorum bu konuyu gördüğüm çok iyi oldu çünkü abi belki inanmazsın ama senin düşüncelerine paralel birşeyi de yıllardır ben düşünüyorum duruyorum acaba diyorum dünyada sadece ben varımda gerimde kalan tüm olaylar varlıklar sadece beni sınamak için yapılmış bir kurgumu diye düşünüyorum acaba benim gördüğüm kırmızı rengini sen mavi olarak mı görüyorsun yoksa sen renk görmüyormusun ? veya figüranlardan bahsetmişsin acaba gerçekten onlar figüranmı yoksa hiç yokmu yada sadece ben mi varım yani daha açık anlatmam gerekirse benim boyutumda benim yaşamımda bana benzer varlıklar var belkide hiç yaşam yok aslında insan düşüne düşüne kafayı sıyırıyor ama çok merak ediyorum gerçekten mesela şu işe bak abi acaba ben senin figüranın olarak senin yaşamındaki senaryoya burada yazı yazarak katkıda mı bulunuyorum yoksa sen bu topici açarken benim boyutumda bir senaryoyu mu yerine getiriyorsun gerçekten bunlar çok farklı şeyler ama yoksa boş boş düşünüp duruyomuyuz yoksa gerçek şöylemi normal lan işte tüm insanlar yaşar ölür fln filan :)

nedir ? cevabını bulmak çok zor belkide senaryo dışında !

işte öyle
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hypnite
    hypnite's avatar
    Erkek
    kardeş!!! aynı şeyleri düşündüm halada düşünmeye devam ediyorum...truman show'u izlediğimdede matrixi izlediğimdede aklımdaki soru işaretleri dahada pekişmişti... ama şuan aklıma gelen düşünceyi söyleyim: herkesin gerçekliği kendi aklında,herkes kendi düşünsel sınırlarında yaşıyor ve gerçek sadece düşüncelerde saklı, etrafımızda gördüklerimiz bizim ortak düşüncelerimizin ürünü gibi,,,bunla ilgili o kadar çok şey varki ortaya atacak hani bidaha düşünsem farklı şeyler yazacam büyük ihtimalle... gerçek düşüncelerde gizli, platonun dediği zincirleri koparan görebilir bizde ona çabalıyoruz zaten... birde şu şiiri bi yazim dedim aklıma geldi birden...

Uyanik olduklarinda bana derler:
    "Sen ve içinde yasadigin kainat,
    uçsuz bucaksiz bir ummanin
    uçsuz bucaksiz sahilinde bulunan
    bir kum tanesinden gayri nesiniz ki"
    Düsümde ben de onlara sunu derim:
    "Benim, o uçsuz bucaksiz umman.
    Bütün kainatlar ise
    benim sahilimdeki
    kum tanelerinden gayri birsey degil."

Halil Cibran

courage is found in unlikely places