Fesleğen Yetistirmek

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pikacu
    Pikacu's avatar
    Erkek

Hacılar hocalar selamın aleykum. Yeni bir konu, yeni bir hobi ve yeni bir çözüm ile tekrardan karşınızdayım. 

Toprağından mı suyundan mı bilmiyorum bulunduğum yerde sadece geceleri sivri sinekler her tarafımı yiyorlardı. Bende hem buna çözüm amaçlı hemde içimde ki bitki sevgisini canlandırmak için fesleğen aldım. Evet yanlış okumadınız sivri sineklere karşı, keskin kokusundan faydalanmak amacıyla fesleğen aldım. Şerefsizin güzelde bir duruşu var. 

Şimdi buna ben nasıl bakarım? Günde ne kadar sıklıkla sulamam lazım. Gündüz evde olmadığım için pek güneş göremeyecek. Bunun için ne yapmak gerekiyor? 

Birde bu çiçek top şeklinde ve bu şeklini korusun istiyorum. Fazla büyümesin istiyorum. Nasıl budarım?

Pikacu tarafından 21/Tem/15 22:11 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dertli
    dertli's avatar
    Erkek

hacı ben 2 tane aldım odaya koydum sivrisineklere çözüm değil. şerefsizler her türlü sokuyor zokayı :))

iki üç günde yarım bardak su dök yeterli olur.   

budama yapmana gerek yok zaten çok büyümez.

imzayı bıraktım basıyorum artık
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Sivrisineklere çözüm olmazsa , İnce ince kıyıp yoğurt ile birlikte makarnanın üstüne dökünce tadına doyum olmuyor tavsiye ederim. :)

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

kapının önünde geçiyordu çalıştığım yere aldım koydum çok da güzel oldu bakıyordum hafta sonları su vermediğim zaman pörsüyordu verince kendine geliyordu
    bu sefer bayram tailinde bayrama çıkarken su vermeyi de unuttum pazartesi bir geldim  tamamen kururmuş ölmüş gitmiş 
    harbi üzüzldüm lan  ne güzel bakıyordum ona kokuyordu elimim sürdükçe filan 

Edit: sıkıntıya gerek yok

SeRDaR tarafından 21/Tem/15 23:39 tarihinde düzenlenmiştir

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crimeangel
    crimeangel's avatar
    Erkek
    SeRDaR bunu yazdı

kapının önünde geçiyordu çalıştığım yere aldım koydum çok da güzel oldu bakıyordum hafta sonları su vermediğim zaman pörsüyordu verince kendine geliyordu
    bu sefer bayram tailinde bayrama çıkarken su vermeyi de unuttum pazartesi bir geldim  tamamen kururmuş ölmüş gitmiş 
    harbi üzüzldüm lan  ne güzel bakıyordum ona kokuyordu elimim sürdükçe filan 

az daha kaliteli bi resim çekseymişsin, dahilini resimdeki IP telefondan çıkarıp sapıklık yapcaktım :) ama resim bozdu göremedim.

ESKİ NİCKİM "HAYALETKURT"TUR....................... WE TANRI TÜRK"Ü YARATTI. ZAFERLER KAZANIP YEDİ CİHANA NAM SALSIN DİYE...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tayga
    Tayga's avatar
    Erkek

Günlük çok sulama istemez hatta o kadar su verilmez fesleğenin kokusu kıraç toprağındadır

Bide dışarda tutmucan sıcaklık farkından çok çabuk etkilenir ve çok çabuk kurur rüzgarı sevmez

Bunun dışında sürekli budaman gerekir yoksa saksı dar gelir toprağını da yumuşak tutmaya çalış

Pencerenin önünde güneşte bırakma gölgede yetiştirmeye çalış ve öğlenin sıcağında su verme 

Son olarak odanda bir saksıdan fazla bulundurma geceleri solunum yapınca baya kötü koku yayıyor yada pencereyi hafif aralık bırak

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

Fesleğen ile pizza sosu ve makarna sosu harika olur tarif istiyorsan vereyim

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1234567B
    1234567B's avatar
    Erkek

balkonda masada var bundan adı fesleğenmiymiş garip

arbeit macht frei
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pikacu
    Pikacu's avatar
    Erkek

Fazla büyütmem yoğurt alıp yerim. Tadına da bakmış oluruz.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akmarky
    akmarky's avatar
    Erkek

o kadar feslehen kokladım bir gün yoğurtla yiyeyim demedim, ilginç

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

valla ben öyle bi suladım baktım ki çiçek açtı hayvan kadar oldu.. sonra evdeki arkadaşlar salataya katmış mk

Toplam Hit: 2366 Toplam Mesaj: 22
çiçek çiçek yetiştirmek fesleğen