folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Fiber Internet Hakkında

Fiber Internet Hakkında

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek

Hocalar selamlar,

önceki konulara baktım ama hem bilgi olarak eski hemde tam istediğim sorunun yanıtları yok. Kiralık bir eve geçtim Bina yeni sıfır. Bugün bina sorumlusunu aradım. Fiber kablo binanın içine kadar gelmiş Türk Telekom tarafından. Binanın içinde ise her daiere fiber kutu mevcut. Fakat binanın tüm kabloları ile Türktelekomdan gelen kablolar birleşmemiş. Henüz hiçbir daire de internet yok.

Soruma geliyorum.

Tam ayrıntılı incelemedim ama anladığım kadarıyla sadece fiber kutu var adsl için duvarda sonlandırma yok. Fiber bugün yarın sonlanacak. Sadece Türktelekom fiber tarife mi alabiliyorum? Başka firmaların fiber tarifesini alabilir miyim?

diğer sorumda bu fiber kutu üzerinden hipernet hizmeti alabilirmiyim?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nereodi
    nereodi's avatar
    Erkek

fiberi kim çekti ise sadece o firmadan hizmet alabilirsin

canısı| Keser gibi olma; hep bana, hep bana. Testere gibi ol Bir sana bir bana...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Türk Telekom anlaşmalı servis sağlayıcılardan internet alabilirsin. Türknet ve Netspeed'in anlaşması var bildiğim kadarıyla. Superonline fiber ise sadece Vodafone Net ile anlaşmalı.

https://www.netspeed.com.tr/fiber-tarifeler/

60 liraya 50 megabit 200 GB AKK + 4 megabit up fena değil. Zaten bu sene sonuna kadar tüm servis sağlayıcılar AKK'yı kaldırmak zorunda. AKK'sız pakete yok yere para verme derim.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Türk Telekom anlaşmalı servis sağlayıcılardan internet alabilirsin. Türknet ve Netspeed'in anlaşması var bildiğim kadarıyla. Superonline fiber ise sadece Vodafone Net ile anlaşmalı.

60 liraya 50 megabit 200 GB AKK + 4 megabit up fena değil. Zaten bu sene sonuna kadar tüm servis sağlayıcılar AKK'yı kaldırmak zorunda. AKK'sız pakete yok yere para verme derim.

hocam bununda kampanyası 1 martta bitiyor. Ama aklımda bulunsun çok sağolasın. Tahattut olmayan bir firma lazımdı bu iki firmada tahattut yok. Bakalım bina bağlantısı bir yapılsın bu 2 firmayı da arayıp soracağım.

edit:

hocam bu akn olayı 2018 aralık 31 mi yoksa 2019 aralık 31 de mi bitiyordu? ozamanda tüm tarifeler kotalı olup kotayı geçene fatura yansıtacaklar veya uydunet gibi kota bitince internet duracak tarzında söylemlerde vardı

HanDSomE tarafından 27/Şub/18 08:02 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek

hocalar bu netspeed ve turk.net hariç bu tarz hizmet veren ve türktelekom alt yapısı kullanan başka firmalar var mı?

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manyaksi
    manyaksi's avatar
    Erkek
    HanDSomE bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

hocam bununda kampanyası 1 martta bitiyor. Ama aklımda bulunsun çok sağolasın. Tahattut olmayan bir firma lazımdı bu iki firmada tahattut yok. Bakalım bina bağlantısı bir yapılsın bu 2 firmayı da arayıp soracağım.

edit:

hocam bu akn olayı 2018 aralık 31 mi yoksa 2019 aralık 31 de mi bitiyordu? ozamanda tüm tarifeler kotalı olup kotayı geçene fatura yansıtacaklar veya uydunet gibi kota bitince internet duracak tarzında söylemlerde vardı

+1

evet bende merak ediyorum bu soruyu

birde kesin mi akk kalkacak olması söylemler o yönde ama

bu devlette kesin bişey zor çünkü milleti buffy lemek için kota getirirler o zaman anlamı yok amk

yeni binalara fiber çekmek zorunlu mu apartman yeni 2 yıllık ama fiber yok normal mi?

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

BTK'nın yayınladığı düzenlemeye göre tüm servis sağlayıcılar 31 Aralık 2018 tarihine kadar tüm paketlerinden AKK'yı kaldırmak zorunda. Buna mobil operatörlerde dahil. Ha atıyorum Superonline çıkar ben bu ayın sonunda kaldırıyorumda diyebilir. Aralık sonuna kadar yasal hakları var ve o haklarını sonuna kadar kullanacaklar gibi gözüküyor. Aralık ayından sonra tahminim en yüksek hız 25 megabit olacak. Üst hızlar aşırı pahalı olacak. 8 megabit ise standart hız olacak herkesi 8 megabite yönlendirecekler.

Yeni binalara fiber çekme zorunluluğu yok ama artık yeni yapılan binaların ruhsat alabilmesi için binalarda boru bacası olma zorunluluğu var. Bu bacaların 4 adet kablo geçecek kadar geniş olması gerekiyor. Bir tanesi çatıdan gelen standar uydu anteni kablosu. Diğer 3 kablo ise binaya hizmet vermek isteyen servis sağlayıcılar arasında pay edilecek.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

BTK'nın yayınladığı düzenlemeye göre tüm servis sağlayıcılar 31 Aralık 2018 tarihine kadar tüm paketlerinden AKK'yı kaldırmak zorunda. Buna mobil operatörlerde dahil. Ha atıyorum Superonline çıkar ben bu ayın sonunda kaldırıyorumda diyebilir. Aralık sonuna kadar yasal hakları var ve o haklarını sonuna kadar kullanacaklar gibi gözüküyor. Aralık ayından sonra tahminim en yüksek hız 25 megabit olacak. Üst hızlar aşırı pahalı olacak. 8 megabit ise standart hız olacak herkesi 8 megabite yönlendirecekler.

Yeni binalara fiber çekme zorunluluğu yok ama artık yeni yapılan binaların ruhsat alabilmesi için binalarda boru bacası olma zorunluluğu var. Bu bacaların 4 adet kablo geçecek kadar geniş olması gerekiyor. Bir tanesi çatıdan gelen standar uydu anteni kablosu. Diğer 3 kablo ise binaya hizmet vermek isteyen servis sağlayıcılar arasında pay edilecek.

hocam benimde aklıma bu geliyor. belki 4mbit bile başlatabilirler ucuz isteyenler için. şu yalın internete de btk el atması lazım. amacımız zaten telefon parası vermemek onun yerine zaten telefon parası kadar yalıninternet parası alıyorlar. birde tahattut süresi 24 ay çok fazla. bunada yasal olarak 12 ile kısıtlamaları lazım.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CaniSokucu
    CaniSokucu's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Bak şimdi kafama yattı Superonline ve TürkTelekom hattınız desteklemediği için maksimum 8 mbit verebiliriz demişlerdi -o sırada Superonline 16mbit kullanmama rağmen- fakat Turk.net vdsl bile veriyor. Bu operatörler tam bir orospu çocuğu olmuş.

Şafak 1152!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek
    CaniSokucu bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

Bak şimdi kafama yattı Superonline ve TürkTelekom hattınız desteklemediği için maksimum 8 mbit verebiliriz demişlerdi -o sırada Superonline 16mbit kullanmama rağmen- fakat Turk.net vdsl bile veriyor. Bu operatörler tam bir orospu çocuğu olmuş.

hocam şu alt yapı harcamalarının yanı sıra operatör firmaları yurt dışında herhangi bir firmaya alt yapı için para ödüyorlar mı?

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek

internet hoş güzel geldi. Fakat speedtest hızlarında bile 40-45 görünmesine rağmen o hat değerini telefonda tam alamıyorum. Örn: İnsgramdan yorumlara bakarken bile bazen 5 saniye kadar beklemek gerekiyor. wifi kapatıp 4g geçiyorum acayip hızlanıyor. varmıdır bunun çözümü

Toplam Hit: 4276 Toplam Mesaj: 20
ttnet fiber adsl türktelekom fibernet