Fiber Paket Sorusu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek

Hocalar,

Geçmiş konularımdan da malum bitmek bilmeyen bir internet paketi sorunum yüzünden bugün TürkTelekomu aradım mahallemde fiber alt yapı var bende yok dedim. Ön başvuru aldılar. Bölge Telekom müdürlüğü benimle iletişim kuracakmış. Sormak istediğim konu şu;

Binama ve evime alt yapı geldikten sonra paketleriniz pahalı ben başka bi yerden alacağım diyip vazgeçebilir miyim?

Telekom alt yapısıyla Fiber hizmeti veren bir kaç firma var.  Aşağıdaki paketler arasında kaldım

--------
    Netspeed;
    35 mbit kota yok Aylık 89 TL
    mi yoksa?
    24mbit 150 gb kota aylık 69 tl mi?

Bunlara modem ücreti en son 9 tl'ydi sanırım ek olarak ekleniyor. Yani 35mbit 100tl
    24 mbit kotalı olan ise 80tl oluyor
    ---------
    veya
    ---------
    millenicom
    100mbit hat 100tl mi?

15tl modem ücreti var toplam 115tl oluyor
    -----------
    veya
    ----------

TürkTelekom kendi sayfasındaki

Kamu Kampanyası
    100mbit limitsiz 146,90TL x 24 ay tahattüt ve içerisinde
    ekstra hediye paketler mevcut
    TTwifi ile dışarıda limitsiz,
    Muud Premimum ile müzik
    Mcaffe total antivirüs
    ttdijital depo 10gb

İndirimli modem demiş ne kadar olduğunu bilmiyorum

Edit: 12062020;

hocalar bugün yine telekomcu dayıları gördüm yanlarına yanaştım. Hemen sokağımın başında tip7 kabinet var. Taş çatlasın evime 30-40 metre uzaklıkta. Birde sokağın başındaki bir binanın kenarına kücük fiber kutu gibi bişe koymuşlar. Adam ona GPON dedi. Evine fiber istediğin an ondan gelicek dedi. O kutuya olan uzaklığım ise 20-25 metre kadar. Oradan benim binama hat gelicek. Binaya kutu konulacak oradan da evlere gelecek. Zaten bakır hat üzerinden de talepte bulunsan 50metreden kısa olduğun için tam verim alırsın dediler. Şimdi bu GPON ve metre olaylarını araştıyorum.

---

Edit: 13062020;

Dün itibariyle tip7 kabinetlerin çalışmaları bitmiş. Evime 83mbit bakır üzerinden internet geliyor fakat yinede fiber talepte bulunduğum için dönüşlerini beklicem. Pazarlık yapmayı düşünüyorum varsa eğer

---

Edit:16062020;

VDSL alt yapısı geldiği için fiberi unutun dediler bende takmıyorum artık vazgeçtim. 35mbit vdsl alıcam oturcam yerime

HanDSomE tarafından 18/Haz/20 10:35 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Odd Emoji 3D
    BerkayCit
    BerkayCit's avatar
    Erkek

Milenicom eğer iyi hizmet verirse teklifi iyi duruyor

havalı bir şeyler yazdığımı hayal edin
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Türk Telekom Wi-Fi'nin merkezi yerler harici bir esprisi yok. Meydanlarda falan modemi var. 

Yani arada 50 lira farka değecek bir şey yok genel olarak. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GNDZYRYN
    GNDZYRYN's avatar
    Erkek

Superonline 50 mbite kadar 100 gb kotalı 79 tl nasıl?

iş yerinde internet var ayrıca 30 gb mobilde internet var her türlü yeter gibi?

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    GNDZYRYN bunu yazdı

2020'nin ilk yarısı bitmişken kotalı internet nedir? Kaldı ki kotalı olduktan sonra hız önemli değil.

Kotalı internet, vicdan azabı gibi. Video açarken kota gidiyor diye insanın içi acıyor. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GNDZYRYN
    GNDZYRYN's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    GNDZYRYN bunu yazdı

2020'nin ilk yarısı bitmişken kotalı internet nedir? Kaldı ki kotalı olduktan sonra hız önemli değil.

Kotalı internet, vicdan azabı gibi. Video açarken kota gidiyor diye insanın içi acıyor. 

Orası öyle de 100 gb ı doldurmam diye düşünüyorum. Durum böyleyken de yoktan yere sınırsız pakete para vermek mantıksız geliyor. Yeni eve taşındım acil internet lazım.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CEO
    CEO's avatar
    Erkek

Millenicom'un 100 MB olan paketini kullanıyorum. 

95 stabil download oluyor genelde. Aylık 109 TL ödüyorum gayet memnunum.

Altyapı türk türk telekom olduğu için TTNET olması yada millenicom olması farketmiyor. Sadece parayı milleni alıyor gibi dusunebilirsin.

Düşünürsen haberleselim birer ay beleş kodu vereyim ikimizde kazanalım :)

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    GNDZYRYN bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı
    GNDZYRYN bunu yazdı

Orası öyle de 100 gb ı doldurmam diye düşünüyorum. Durum böyleyken de yoktan yere sınırsız pakete para vermek mantıksız geliyor. Yeni eve taşındım acil internet lazım.

Sen bilirsin ama taahhütle alıyorsun. Yarın öbür gün pişman olursan geri dönüşü yok. Bunu düşünerek al.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek
    CEO bunu yazdı

Millenicom'un 100 MB olan paketini kullanıyorum. 

95 stabil download oluyor genelde. Aylık 109 TL ödüyorum gayet memnunum.

Altyapı türk türk telekom olduğu için TTNET olması yada millenicom olması farketmiyor. Sadece parayı milleni alıyor gibi dusunebilirsin.

Düşünürsen haberleselim birer ay beleş kodu vereyim ikimizde kazanalım :)

Hocam olabilir bide ek olarak ben telekomdan sanki paket alacakmış gibi aradım amacım binaya alt yapı gelsin diye. Adamlar herşeyi halletmeden önce paketimi imzalatır. Orada nasıl sıyrılırım işten. Millenicom alabilirim bu durumda bide milleni de tahattüt varmı yarın bi gün 125 yaptım demesin

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CEO
    CEO's avatar
    Erkek

Hocam taahhüt vs. yok milleni de.

Kurulum her firmada var zaten ama onu da türk türk telekom yapıyor.

Fiber varsa binanizda bence şu an fiyat performans olarak en iyisi millenicom. Yaklaşık 6 aydır kullanıyorum hiçbir sorun olmadı.

İnternet işi birazda şans zaten. 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek
    CEO bunu yazdı

Hocam taahhüt vs. yok milleni de.

Kurulum her firmada var zaten ama onu da türk türk telekom yapıyor.

Fiber varsa binanizda bence şu an fiyat performans olarak en iyisi millenicom. Yaklaşık 6 aydır kullanıyorum hiçbir sorun olmadı.

İnternet işi birazda şans zaten. 

Malesef binada bakır var oda 8mbit ama mahalleme fiber alt yapısı geldi. Millenidr tahattüt olmayışı iyi fakat bir yandan da 99olan paketi 120 vs yaparlarsa diye düşünüyorum. Doğal olarak çık diceksin ama ozaman telekoma vs herşeye zam gelir. Alt yapı bi gelsin bakalım ozaman

Toplam Hit: 15162 Toplam Mesaj: 33
telekom internet fiber adsl vdsl türktelekom