folder Tahribat.com Forumları
linefolder Hukuk & Muhasebe & Sigorta Soru - Cevap
linefolder Fikri Ve Sinai Haklar Davası Ve İsimtescil Rezaleti.

Fikri Ve Sinai Haklar Davası Ve İsimtescil Rezaleti.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    K4R4B4S4N
    K4R4B4S4N's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar,

Pardon filmi gerçek olmak üzere.. Zamanında isimtescilde bir kaç alan adım vardı dns güncellemesi panelde hata verince telefon ile isimtescili aradım ve talebimi ilettim dns güncellemesi yaptılar.

Ertesi gün onların hatası yüzünden bir çok alan adı whois kaydı benim adıma göründü r10 da konusu açıldı(eski tarih olduğu için link çalışmıyor) beni telefonla arayan arayana domaini geri ver falan diyorlar domain benim panelde değil ama whois sorgusunda ben çıkıyorum :)  Herneyse r10 konusuna durumu yazmamla birlikte olay adınlandı zaten isimtescil bu sorunu düzeltti fakat google whois kayıtlarını önbelleğine aldığından adıma bir telif davası açıldı. Aynen size nasıl anlattıysam durumu anlattım isimtescil ile olan görüşmemim ekran görüntüsünü ilettim verdim..

Malum isimtescil fetöcü çıktı bir çok verileri silindi şu an ne ekran görüntüsünü aldığım ticket kayıtları ne de kadriye denen şahıs mevcut.

Patent sahibi ulusoy davacı ben dahil 3 tane de davalı var.Davalılardan biri mahkeme sonucunu temyize götürmüş ve sonuçlanmış bana bu gün ilam geldi ve anladıiım manevi tazminat onanmış.

Bilgili arkadaşlardan izlemem gereken yol hakkında yardımlarını rica ediyorum.

NOT: benim delil sunduğum görüşme geçmişi ekran görüntüsü delil kabul edilmemiş fakat davayı açan avukatın googleden whois önbellek sonucu bulduğu adım soyadım kabul edilmiş.

Domainin kim tarafından tescil edildiği isimtescile sorulmamış doğrudan googleden bulunan isim davaya eklenmiş çünki isimtescilde böyle bir domainim yok sorsalardı aslını öğrenirlerdi diye düşünüyorum 

https://drive.google.com/drive/folders/0B2uzFubzK8nIRl9tOEFhV0lxZHc

K4R4B4S4N tarafından 26/Tem/17 12:51 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

isimtescile ve ulusoya maddi ve manevi tazminat davası aç.

internette yayınlanan her bilginin dava açmak için yeterli olmadıgına , google da bulunan kayıtların doğruluğu ile ilgili ellerinde resmi belge olmadığına işaret et.

isimtescil için onların hatasından kaynaklanan bu tarz yaşadığın r10 ve ulusoy davasını örnek göstererek  prestij ve itibar kaybettiğini bunun da işine yansıdığını bunalıma girdiğini maddi ve manevi tazminat talep ettiğini dile getir

12 ay maaş kadar manevi tazminat talep et bence kazanırsın.

durum anlattığın gibiyse ulusoy avukatları ile dava açılmasına gerek kalamdan sadece görüşerek kendini davadan sıyırtabilirsin zaten.

not : avukat değilim. 

PanxeR tarafından 20/Haz/17 14:37 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Hakimden davaya bilirkişi dahil edilmesini isteyeceksin hocam. Bilirkişi olayı inceleyip mahkemeye raporunu sunacak. Ancak sana tavsiyem bir avukata başvur zira 10 bin liralık para harici karşı taraf senden avukat masraflarınıda almaya kalkacaktır.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    K4R4B4S4N
    K4R4B4S4N's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Hakimden davaya bilirkişi dahil edilmesini isteyeceksin hocam. Bilirkişi olayı inceleyip mahkemeye raporunu sunacak. Ancak sana tavsiyem bir avukata başvur zira 10 bin liralık para harici karşı taraf senden avukat masraflarınıda almaya kalkacaktır.

hocam drive a yüklediğim dava2 dosyasının sonucundan anladığım maddi tazminattan vazgeçmişler sadece manevi 5000 var .Bu da sadece bana yüklemeye çalıştıklarımı yoksa tüm davacıların ortaklaşa ödeyeceği tutar mı bilmiyorum.Bilirkişi dahil edilmesini istemem için çok geç değil mi mahkeme olmuş bitmiş, davacılardan biri yargıtaya taşımış yargıdat kararı onamış ? 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

ne yazıkki şuanki yargı sisteminde hakim ve savcıların %99 u senn ne dediğini anlamaz domain nedir felan bilmez

arkadaşın dediği gibi bilir kişi talep etmen lazım

başka kötü niyetli biri olsa domainimi geri ver diyenlerden paraları toplar kaçar amk :D

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mataramasuko
    mataramasuko's avatar
    Erkek

dava bitmiş onanmış geçmiş olsun 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Telefondan baktım tam okuyamadım ancak dediğim gibi sen bir avukata akıl danış. Hatta karşı dava aç işlerim etkilendi deyip sende tazminat iste.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackmir
    blackmir's avatar
    Erkek

bilirkişi talep et. böyle saçmalık mı olur alan adlarının senin olduğunu nasıl ispat etmişler ?

ben şimdi alan adı alsam whois bilgilerine senin adını girsem ne olacak?

"Sevin O seni her an yaşattığı için ." "Üzül O nu bir an yaşayamadığın için."
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alibaba
    alibaba's avatar
    Erkek

@K4R4B4S4N

hocam ne bilirkişisi mahkeme karar zaten vermiş yargıtaya gönderilmiş dosya yargıtay da onamış. yapılabilecek bir talep yok dava sonuçlandı artık.o bilirkişi talebi dava görülürken masrafını karşılaman durumunda kabul görebilecek birşeydi iş işten geçti.  5000 TL manevi tazminat + dava masrafları + karşı taraf avukatının vekalet ücretini ödeyeceksiniz ortaklaşa hocam. icra takibi başlatmadan öde ki daha fazla masraf olmasın. 

edit: teknolojik konularda maalesef hakim/savcılar yeterince bilgi sahibi olmayabiliyor. o sebeple bilirkişi talebinde bulunmak teknoloji söz konusu ise hayati önemli birşey davanın seyri için. bilirkişi talebi kabul edilmezse de yargıtaydan yada bölge adliye mahkemesinden bozma sebebi olabilir bu durum. keşke zamanında isteseydin hocam.

alibaba tarafından 20/Haz/17 19:40 tarihinde düzenlenmiştir

Rakı, şarap içiyorsam sana ne, Yoksa sana bir zararı içerim. İkimiz de gelsek kıldan köprüye, Ben dürüstsem sarhoşken de geçerim.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    K4R4B4S4N
    K4R4B4S4N's avatar
    Erkek
    alibaba bunu yazdı

@K4R4B4S4N

hocam ne bilirkişisi mahkeme karar zaten vermiş yargıtaya gönderilmiş dosya yargıtay da onamış. yapılabilecek bir talep yok dava sonuçlandı artık.o bilirkişi talebi dava görülürken masrafını karşılaman durumunda kabul görebilecek birşeydi iş işten geçti.  5000 TL manevi tazminat + dava masrafları + karşı taraf avukatının vekalet ücretini ödeyeceksiniz ortaklaşa hocam. icra takibi başlatmadan öde ki daha fazla masraf olmasın. 

edit: teknolojik konularda maalesef hakim/savcılar yeterince bilgi sahibi olmayabiliyor. o sebeple bilirkişi talebinde bulunmak teknoloji söz konusu ise hayati önemli birşey davanın seyri için. bilirkişi talebi kabul edilmezse de yargıtaydan yada bölge adliye mahkemesinden bozma sebebi olabilir bu durum. keşke zamanında isteseydin hocam.

teşekkürler sağolasın tek yol paşa paşa ödemek :)

Asıl benim ankaradan istanbula yürümem lazım adalet diye :) Googleden bakıp davaya isim ekliyorlar hiçbir araştırma doğrulama olmadan :) Neyse sağlık olsun ne diyelim bu fiyata iyi bir ders almış oldum.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crafty
    crafty's avatar
    Erkek

hocam bu kadar dava vs. görülürken sana tebliğ edilmesi lazım, mahkemeye çağırılman lazım gtmediysen hakkında yakalama kararı çıkması lazım... ben karar verdim sen öde diyemezler. ayrıca telif hakkını ihlal etmen için şöyle bir durum olması gerek. atıyorum firmanın x şeklinde patentli bir markası var ve bu x markası da bilişim sektörü ile alakalı olsun. Senin telif hakkını ihlal edebilmen için aynı ismi alıp bir de bilişim sektörüne hizmet veriyor olman gerek...

Kasnak yuvarlandı elek oldu, eski orospular melek oldu...
Toplam Hit: 1640 Toplam Mesaj: 20
isimtescil rezaleti