folder Tahribat.com Forumları
linefolder Webmaster ve Yazılım Geliştiriciler
linefolder Film Önerme Scripti ( En Basit Şekilde Nasıl Yapılır )

Film Önerme Scripti ( En Basit Şekilde Nasıl Yapılır )

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iLLuMiNaTi
    iLLuMiNaTi's avatar
    Erkek

Arkadaşlar merhaba.

Yapmak istediğim şey film öneri scripti. Hatta bir müridinde sanırım böyle bir sitesi vardı.

Tek yapması gereken şey öner dediğim zaman film önermek. Gayet basit ve hazır bir scriptle yapmak istiyorum.

Film izleme olayı olmayacak sadece önerecek random olarak. ( sadece afiş ve filmin özeti yazacak o kadar )

Böyle bir şeyi en basit yoldan nasıl yapabilirim ?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cosmic
    Cosmic's avatar
    Erkek

hazır script ne kullanmayı planlıyosun? bide kriterlere göremi random film getiricek yoksa kritersizmi random olucak? kritersizse eğer wordpresste bile çok basit şekilde yapabilirsin

Bittik biz bittik
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iLLuMiNaTi
    iLLuMiNaTi's avatar
    Erkek
    Cosmic bunu yazdı

hazır script ne kullanmayı planlıyosun? bide kriterlere göremi random film getiricek yoksa kritersizmi random olucak? kritersizse eğer wordpresste bile çok basit şekilde yapabilirsin

Kategoriye göre random olayı daha kullanışlı olur.

bilimkurgu, romantik vs.. şeklinde.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cosmic
    Cosmic's avatar
    Erkek

wordpressin veritabanı yapısını bilmiyorum ama tek kriterle arama kolay olur mesela sadece romantik yada sadece komedi gibi. kategori oluşturulup o kategorilere eklenir film ama gelip 2-3 kriter seçimi olduğunda nasıl sistem izlenir wordpress üzerinden düşünemedim

Bittik biz bittik
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Underground
    Underground's avatar
    Erkek
    ErotikPanda bunu yazdı
    Cosmic bunu yazdı

Kategoriye göre random olayı daha kullanışlı olur.

bilimkurgu, romantik vs.. şeklinde.

dizimag tavsiye robotu var kodlama bilgin varsa ona benzer birşey yapabilirsin

Herkesin işine yaradığın kadar iyisindir Bu Hayatta!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kvasir
    kvasir's avatar
    Erkek

aynı koğuştanmısınız avatar uyumu acayip olmuş.

Yapabileceğin olabildiğince fazla tag ile filmleri taglamak, ardından 20-50 kadar filmi ilk önce kullanıcının oylamasını istemen ona göre öne çıkan taglara sahip filmleri kullanıcının değerlendirmesine sunman.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iLLuMiNaTi
    iLLuMiNaTi's avatar
    Erkek

Hocam kodlama olmadan en basit şekli ile arıyorum. Hani bir proje değil sadece bir eklenti gibi olacak. Joomla veya wp gibi hazır sistemlerle direk halletmek istiyorum.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Underground
    Underground's avatar
    Erkek
    ErotikPanda bunu yazdı

Hocam kodlama olmadan en basit şekli ile arıyorum. Hani bir proje değil sadece bir eklenti gibi olacak. Joomla veya wp gibi hazır sistemlerle direk halletmek istiyorum.

hocam r10'dan bunu 20 50 lira arası cüzi bir fiyata yaptırabilirsin bu konuda yardımcı olacak müridcanlar olursa makbule geçer

Herkesin işine yaradığın kadar iyisindir Bu Hayatta!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iLLuMiNaTi
    iLLuMiNaTi's avatar
    Erkek
    VBDream bunu yazdı

aynı koğuştanmısınız avatar uyumu acayip olmuş.

Yapabileceğin olabildiğince fazla tag ile filmleri taglamak, ardından 20-50 kadar filmi ilk önce kullanıcının oylamasını istemen ona göre öne çıkan taglara sahip filmleri kullanıcının değerlendirmesine sunman.

Hocam bana mantık dğeil alt yapı lazım :)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SSPPSS
    SSPPSS's avatar
    Erkek
    ErotikPanda bunu yazdı

hiç wordpress kullanmadım ama :

https://www.google.com.tr/search?q=wordpress+plugin+random+post+by+category&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:tr:official&client=firefox-a

ilk sıradaki işini görür gibime geliyo, filmleri türüne göre kategorilere atarsın falan filan işte.

edit : o değilde sql deki "order by rand" ı bilmeyen varmı ? mesela " select ..... order by rand limit 1" dediğinizde rastgele bir kayıt çeker

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Darkparadise
    Darkparadise's avatar
    Dişi

gharzvog açtı bi site. o yardımcı olur belki sana :)

Dışarıda Issızlık Bensiz, Bendeyse Yalnızlık Issız...
Toplam Hit: 3106 Toplam Mesaj: 23