Film Sitesi Açmak Hakkında

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C_e_Z_a
    C_e_Z_a's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar,

İleri zamanda bir film sitesi açmak istiyorum. Fakat; şuanki popüler sitelerdeki sistemler gibi botla,frame ile çekilen türden değil. 

Tüm filmler kendi sunucumda olacak, genel olarak orjinal cd'lerden yüklenen filmleri düşünmekteyim. Sinema çekimi falan değil.

Tutup tutmayacağı konusunda aslında bir endişem yok, kendimde sıkıldıkça izlemek için düşünüyorum işin aslı bu :)

Fakat, siteye çok rağbet olursa, sunucu sorunları yaşarsam diye korkuyorum. 

Sizin bu konuda fikirleriniz nedir arkadaşlar. Örneğin; 1 gb'lık filmleri browserdan upload edebileceğim bir yazılım var mı bildiğiniz, sunucu olarakda sorunsuz video uygulamalarını destekleyecek bişeyler...

Makaleyaz.Net - Türkiye'nin Makale Alım-Satım Platformu
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    plastner
    plastner's avatar
    Erkek

o iş yaş hocam ben sana söyliyim ;)

öncelikle

İyibir sunucu 1.sınıf olucak Yani paran olucak

2.si senin film arşivin varmı ?

Zaten güncel filmlere ulaşabiliyoruz önemli olan bulunmayanı sitende olması

çok para kaçar ben sana  söylim sabah akşamın olmaz 7/24 sitede bulunmak zorundasın ya da güvenebileceğin bir adama sunucunu bıracaksınki o yönetebilsin sen olmadığın zamanlarda

bunları düşün ondan sonra gir ;)

Busiest men find the most time....
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YekteranBaymedir
    YekteranBaymedir's avatar
    Homo

bunu düşünen kişinin, en başta browserdan upload yerine,

vps ile upload'ı düşünmesi gerekiyordu :)

para, para, para

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek

sağlam sunucu filan olsa min 3 kişi olsanız olur ama epey emek ister ve para bayılmak lazım :W

reklam gelirleri filan karşılar mı onu hesap etmek lazım

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Brown
    Brown's avatar
    Erkek

ovh den sunucu alıp yapabilirsin. nereye kadar gider orası meçhul tabi.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KuZeTaR
    KuZeTaR's avatar
    Erkek

yasal olmayan bi iş başın belaya girebilir, film izletmek için siteler var onlar üzerinden seyrettirince de para kazanıyosun o yüzden uploada gerek yok, ama illa upload vs yapcam diyosan iyi bi script ve iyi bi vps bulman gerek yani para gerek

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkFall
    DarkFall's avatar
    Erkek

yıllarını alır tek tek upload. mecburen başka siteler üzerinden çekmek zorundasın botla, oda linkler patladığı için pek iyi olmuyor.

çok zahmetli bir iş ve sürekli 2-3 kişinin sitede kırık link varmı diye kontrol etmesi lazım..

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sRcN
    sRcN's avatar
    Erkek

sağlam bir bütçe ile yapılabilitesi olan bir iş güzel bir sermaye ile tutabilir ancak tek tek upload kısmında yayarsın ciddi bir upload rate lazım 100mbit uprate olması lazım ki seni çok fazla uğraştırmasın. 

Wordpress - SEO & Digital Marketing
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BeYaZZZ
    BeYaZZZ's avatar
    Erkek

www.sinemaizle.org bu siteyi örnek al adamların yelpazesi baya bi geniş hemde reklamları rahatsız etmiyor

THE BeYaZ
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    perize
    perize's avatar
    Erkek

Önemli olan herkesin paylaştığını değil olmayanı bulup yayınlamak ''  http://planetbarbarus66.com/   '' siteyi incele ne demek istediğimi anlarsın..slmlr.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C_e_Z_a
    C_e_Z_a's avatar
    Erkek

Tüm yorumları şimdi okuyabildim beyler, ilginiz ve yorumlarınız için teşekkür ederim.
    Anladığım kadarıyla bir ekip gerekiyor. Fakat, ben başında da dedim ya ; tutup - tutmaması gibi bir kaygım yok. Hani bir yanlışlık olurda tutarsa diye ben fikir almak istedim. O vakit, belirttiğiniz sunucu sorunlarını yaşayacağım muhtemelen. Bir gelir beklemiyorum. Yani nasıl anlatim, istediğim filmleri anında bulabileyim diye benim düşüncem :) PC'de kayıtlı olanları izlemek cezbetmiyor, açıcam hemen siteden izlicem :) Ne garip bir ruh haliyse artık. Bakalım ben bunu biraz daha düşüneyim, tekrar teşekkürler yorumlar için beyler.

Makaleyaz.Net - Türkiye'nin Makale Alım-Satım Platformu
Toplam Hit: 1835 Toplam Mesaj: 14