folder Tahribat.com Forumları
linefolder İnternet Siteleri
linefolder Firefox Geçmişi Nerede Tutuyor

Firefox Geçmişi Nerede Tutuyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    demirci
    demirci's avatar
    Erkek

başka bilgisayarda firefox geçmişlerini almak istiyorum.

yada anlık olarak görebilirmiyim karşı taraf anlamadan. aynı networkteyiz.

görmek istediğim bilgisayara ulaşıyorum. geçmişi tuttugu bir klasör varmi firefox un onu paylaşıma versem sorun çözülür mü

Bir vatanin vardi da biz mi aldik elinden Bir bayragin vardi da biz mi indirdik. dedeleriniz zamaninda savasti da biz mi ellerinden aldik simdi sen neyin hakkini istiyorsun simdi sen nerenin bir karis topragini istiyorsun 30 yildir ruyalardasin birak bu siyonist gorusu birak bu ermeni dusunceyi birak....
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    my4
    my4's avatar
    Erkek

google'dan arattım bunu buldum .

Firesheep nedir? Firesheep, basit bir Firefox eklentisidir.
    Firehseep ne işe yarar? Kendi bilgisayarıınzdan, aynı ağdaki diğer bilgisayarlara kayedilen cookie’leri yakalar.
    Cookie nedir? Cookie yani çerezler, internet sitelerinin sizi tanımak (ya da ne yaptığınızı öğrenmek) için bilgisayarınıza gönderdikleri minik kimlik tanımlama kodlarıdır. Yani örneğin Facebook gibi bir siteye kullanıcı adınız ve parolanızı yazarak girdiğinizde, Facebook sunucuları sizi doğrular ve bilgisayarınıza bir cookie gönderir. O cookie sayesinde Facebook’taki her sayfayada tekrar tekrar kullanıcı adı ve şifresi yazmak zorunda kalmazsınız.
    Firesheep nasıl çalışır? Firesheep, en basit anlatımla sizinle Facebook ya da Twitter gibi sitelerden bilgisayarınıza gelen cookie’leri yakalamaya çalışır. Ama tek başına değil. WinpCap programı gibi paket yakalayabilen bir program da lazım.
    Firesheep o cookiler’le ne yapar? En can alıcı soru işte bu. O cookie, söz konusu siteye giriş anahtarı olduğu için, Firesheep yakaladığı cookie’yi sizin bilgisayarınıza kaydeder ve Facebook da sizi diğer bilgisayardaki kullanıcı sanıp, onun profiline girmenizi sağlar. Facebook’u o kullanıcıymış gibi kullanırsınız.

kaynak : http://pcextra.com.tr/haber/2010/10/firesheep-kullanimi-nasildir-ya-da-kurulumu-nasil-yapilir/

daha iyi bir dünya için ne yapıyorsun?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    demirci
    demirci's avatar
    Erkek

cookie degil de gecmisi gorsem yeterli bana karsi tarafin

Bir vatanin vardi da biz mi aldik elinden Bir bayragin vardi da biz mi indirdik. dedeleriniz zamaninda savasti da biz mi ellerinden aldik simdi sen neyin hakkini istiyorsun simdi sen nerenin bir karis topragini istiyorsun 30 yildir ruyalardasin birak bu siyonist gorusu birak bu ermeni dusunceyi birak....
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    my4
    my4's avatar
    Erkek
    demirci bunu yazdı

en basit yol .karşı bilgisayarda adam yokken . git oraya .bilgisayarın uzaktan ağ erişimine aç . daha sonra . o bilgisayarda yokken .girersin bilgisayarına . ctrl+h den bakarsın hocam.

my4 tarafından 14/Nis/13 10:53 tarihinde düzenlenmiştir

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    demirci
    demirci's avatar
    Erkek
    my4 bunu yazdı
    demirci bunu yazdı

en basit yol .karşı bilgisayarda adam yokken . git oraya .bilgisayarın uzaktan ağ erişimine aç . daha sonra . o bilgisayarda yokken .girersin bilgisayarına . ctrl+h den bakarsın hocam.

aslında istediğim bu. ama geçmişi sildiğini düşündüğüm için. o bilgisayar başındayken anlık görsem yeter.

bi program kursam o gizlice yedeklese oraya. o silse de ben ordan görsem

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    my4
    my4's avatar
    Erkek
    demirci bunu yazdı
    my4 bunu yazdı
    demirci bunu yazdı

aslında istediğim bu. ama geçmişi sildiğini düşündüğüm için. o bilgisayar başındayken anlık görsem yeter.

bi program kursam o gizlice yedeklese oraya. o silse de ben ordan görsem

hee :D .

keylogger kurabilirsin hocam . forumda linkleri vardır .

basit 2,3 mb'lık programlarda var . oda log.txt adında bir dosya tutuyordu sanırım C:/ ' de . oradan ne yazmış bakabiliyordun .eğer sitelere aratıp giriyorsa bakarsın .

bak birde bunun yasal yolu var .anti theft denen birşey var . virüs programlarına koyuyorlar bu özelliği . ekran görüntüsü , webcam'den foto çekip hesabına gönderiyor . ama sanırım karşı tarafın izin vermesi lazım . onun da ayarlarından halledilmesi lazım aslında . tam bilmiyorum.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

about:cache

adres satırına yapıştır enter silsede geçmiş  kalıyor olması lazım  dene bi

Minimalist Değilim Tembelim
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    demirci
    demirci's avatar
    Erkek
    samaccc bunu yazdı

about:cache

adres satırına yapıştır enter silsede geçmiş  kalıyor olması lazım  dene bi

yok hocam gecmisi sildigi zaman gidiyor cache

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    demirci
    demirci's avatar
    Erkek

yada radminin simgesini nasıl gizlerim, bağlandığımı anlayamasın istiyorum. bağlandığım zaman radmin kahverengi rengine donuyor yesil renkten

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    my4
    my4's avatar
    Erkek
    demirci bunu yazdı

yada radminin simgesini nasıl gizlerim, bağlandığımı anlayamasın istiyorum. bağlandığım zaman radmin kahverengi rengine donuyor yesil renkten

frmtr'den alıntı :

1)Radmin özelliklerinde "System Tray'dan Iconu Gizle" diye seçenek vardı onu kullanabilirsin.

2)
    Eğer yoksa "tam çözüm olmamakla beraber" şöyle birşeyde olabilir:

Task Bar/ Özellikler -> Altındaki "Etkin Olmayan Simgeleri Gizle" kısmındanda ikonun "Herzaman Gizle" diyerek bi nebzede olsa gizleyebilirisn. (Ancak "System Tray"daki küçük ok tıklandığında simge görünecektir)

3)
    Az önce programı kurup baktım (v2.2)
    Settings for Remote Administrator / options / "Hide Tray Icon" Seçeneği mevcut. Bunu kullanarak yapabilirsin.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Underground
    Underground's avatar
    Erkek
    my4 bunu yazdı
    demirci bunu yazdı

frmtr'den alıntı :

1)Radmin özelliklerinde "System Tray'dan Iconu Gizle" diye seçenek vardı onu kullanabilirsin.

2)
    Eğer yoksa "tam çözüm olmamakla beraber" şöyle birşeyde olabilir:

Task Bar/ Özellikler -> Altındaki "Etkin Olmayan Simgeleri Gizle" kısmındanda ikonun "Herzaman Gizle" diyerek bi nebzede olsa gizleyebilirisn. (Ancak "System Tray"daki küçük ok tıklandığında simge görünecektir)

3)
    Az önce programı kurup baktım (v2.2)
    Settings for Remote Administrator / options / "Hide Tray Icon" Seçeneği mevcut. Bunu kullanarak yapabilirsin.

+1 :)

Herkesin işine yaradığın kadar iyisindir Bu Hayatta!
Toplam Hit: 2340 Toplam Mesaj: 13