folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Fiyat Karşılaştırma Siteleri (?)

Fiyat Karşılaştırma Siteleri (?)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Darkparadise
    Darkparadise's avatar
    Dişi

Merhabalar mürit/mürideler

Fiyat karşılaştırma siteleri hakkında öğrenmek istediğim bazı konular var.

1. Para kazanma mantığı reklam mı yoksa komisyon mu?

2. Fiyat karşılaştırması yapılacak sitelerden izin almak gerekir mi?

Bu soruların haricindeki konuyla alakalı bilgilerinizi de duymak isterim. Bu konuyu derinlemesine araştırmak istiyorum çünkü. 

Dışarıda Issızlık Bensiz, Bendeyse Yalnızlık Issız...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek

Koyarsan adsense kazandirabilir belki.

Onun disinda, sponsorlu reklamlar, backlinkler, tanitim yazilarindan vs kazanabilirsin.

end tarafından 23/Tem/21 15:33 tarihinde düzenlenmiştir

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Darkparadise
    Darkparadise's avatar
    Dişi
    end bunu yazdı

Onun disinda, sponsorlu reklamlar, backlinkler, tanitim yazilarindan vs kazanabilirsin.

Adsense’de min/max ne kadar kazandırır ki. Bu işleri pek bilmiyorum. Böyle bi siteden yüksek bi gelir bekleyebilir miyim yani?

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    TheAvenqer
    TheAvenqer's avatar
    Erkek

Cimri falan hepsinin sitelerle anlaşmaları var siteler sürekli data akışı sağlıyorlar

Yıllık para ödeniyor sitelere ve requests mantığıyla siteden veri çekmek yasal değil bilgin olsun

TheAvenqer tarafından 23/Tem/21 16:13 tarihinde düzenlenmiştir

Bot ve lisans ihtiyaçlarınız için pm atınız.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek
    Darkparadise bunu yazdı
    end bunu yazdı

Adsense’de min/max ne kadar kazandırır ki. Bu işleri pek bilmiyorum. Böyle bi siteden yüksek bi gelir bekleyebilir miyim yani?

Gunluk 30K-50K tekil trafigin oldugu surece icerik cok fark etmeyecektir :D Kazanirsin bir seyler, duruma gore her turlu optimize edersin kazancini.

Ilk safhalarda bir seyler beklememen gerek tabii.

Icerik cekmenin yasal olup olmamasi durumu ise sitesine gore degisir. Sozlesmesinde bu gibi bir detay olan siteye, ya da bunlar rahat durmaz diyebilecegin bir yonetime sahip siteye mail atar durum ile ilgili izin istemeyi deneyebilirsin.

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    telekom
    telekom's avatar
    Erkek

Zamaninda ugrastigim icin ilk elden yazayim:

Para kazanma mantigi:

- Reklam (adsense olabilir, ana sayfada one cikan urunler olabilir, belirli anahtar aramalarda banner koyabilirsin, ayni urunu satan birden fazla yer varsa para vereni ustte gosterirsin 'reklam oldugunu belirtmek sartiyla')

- Komisyon (bu kisim sen buyumedigin surece olmayacaktir, tiklama basi 5-10 kurus alabilirsin, akakce - cimri bu sekilde calisiyor.)

- Afillate sistemler (gelirortaklari tarzi bir siteye uye olup onlarin verdigi urunleri sisteme girersin, musterinin komisyonda yazdigim gibi sadece urun baglantisina tiklamasi yeterli degil, burada satin da almasi gerekiyor, ona gore de %3 - %5 gibi komisyonlarla gelir elde edebilirsin.

- Pazar yeri (Fiyat karsilastirma sistemleri bir noktadan sonra kendi pazaryerlerini olusturarak saticilari kendi bunyelerinde barindirir, buradaki gelir modelleri de malum 'dukkan bedeli, odeme komisyonu vs.')

İzin muhabbeti:

İlk baslarda isin ameliligine kacmamak icin belki urun bilgilerini .xml seklinde hazir verirler diye muhattap olabilecegim birilerine baktim ama ciks sirket - kurumsal vs. olmadigim icin iletisim kismindan yazsam da geri donus yapan olmadi. Ben de python'da scrapy framework'u ile yardirdim, bana misin demedim. Sistem 1-2 sene kadar ayakta kalmistir; vatan, bimeks, eksen, mediamarkt... simdi aklima gelmeyen bircok buyuk basi indeksliyordum, benden bu sitelere toplamda 1 milyondan fazla kullanici yonlenmistir, yasal bir sorunla da karsilasmadim.

Bu sektorun epey derinine girdim ama pazarlama kismini beceremedim, o kisim apayri bir yetenek. Senin sormak istediklerin varsa sor, dilim dondugunce cevaplamaya calisirim.

telekom tarafından 24/Tem/21 02:34 tarihinde düzenlenmiştir

vatandaşa kafam girsin!..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jargonphp
    jargonphp's avatar
    Erkek
    Darkparadise bunu yazdı

Merhabalar mürit/mürideler

Fiyat karşılaştırma siteleri hakkında öğrenmek istediğim bazı konular var.

1. Para kazanma mantığı reklam mı yoksa komisyon mu?

2. Fiyat karşılaştırması yapılacak sitelerden izin almak gerekir mi?

Bu soruların haricindeki konuyla alakalı bilgilerinizi de duymak isterim. Bu konuyu derinlemesine araştırmak istiyorum çünkü. 

Fiyat karşılaştırma sitesi için hangi temayı önerirsiniz hocam ? uzun süredir tema bakıyorum ama bulamadım.

“Bâkî kalan bu kubbede bir hoş sadâ imiş”(Gazel-i Baki)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Darkparadise
    Darkparadise's avatar
    Dişi
    telekom bunu yazdı

Zamaninda ugrastigim icin ilk elden yazayim:

Para kazanma mantigi:

- Reklam (adsense olabilir, ana sayfada one cikan urunler olabilir, belirli anahtar aramalarda banner koyabilirsin, ayni urunu satan birden fazla yer varsa para vereni ustte gosterirsin 'reklam oldugunu belirtmek sartiyla')

- Komisyon (bu kisim sen buyumedigin surece olmayacaktir, tiklama basi 5-10 kurus alabilirsin, akakce - cimri bu sekilde calisiyor.)

- Afillate sistemler (gelirortaklari tarzi bir siteye uye olup onlarin verdigi urunleri sisteme girersin, musterinin komisyonda yazdigim gibi sadece urun baglantisina tiklamasi yeterli degil, burada satin da almasi gerekiyor, ona gore de %3 - %5 gibi komisyonlarla gelir elde edebilirsin.

- Pazar yeri (Fiyat karsilastirma sistemleri bir noktadan sonra kendi pazaryerlerini olusturarak saticilari kendi bunyelerinde barindirir, buradaki gelir modelleri de malum 'dukkan bedeli, odeme komisyonu vs.')

İzin muhabbeti:

İlk baslarda isin ameliligine kacmamak icin belki urun bilgilerini .xml seklinde hazir verirler diye muhattap olabilecegim birilerine baktim ama ciks sirket - kurumsal vs. olmadigim icin iletisim kismindan yazsam da geri donus yapan olmadi. Ben de python'da scrapy framework'u ile yardirdim, bana misin demedim. Sistem 1-2 sene kadar ayakta kalmistir; vatan, bimeks, eksen, mediamarkt... simdi aklima gelmeyen bircok buyuk basi indeksliyordum, benden bu sitelere toplamda 1 milyondan fazla kullanici yonlenmistir, yasal bir sorunla da karsilasmadim.

Bu sektorun epey derinine girdim ama pazarlama kismini beceremedim, o kisim apayri bir yetenek. Senin sormak istediklerin varsa sor, dilim dondugunce cevaplamaya calisirim.

Kafamda deli fikirler var uygulamaya geçmek istiyorum, bir yerde birşeye mutlaka takılıyorum ve olmuyor. Bu işi iyice derinlemesine araştırıp bir pürüz çıkmazsa yapmak istiyorum. Umarım bu da fikir olarak kalmaz. Teşekkür ederim yazdıkların için. Beni baya bilgilendirdin 🤗

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    telekom
    telekom's avatar
    Erkek

@jargonphp hocam ilk asamada tema ne kadar gerekli tartisilir, calisan bir sistem kur, gorsellige sonra bakarsin. Degerli vaktini once hizlica urunu gelistirmeye ayirmak daha dogru geliyor, 1 tik saga - sola otelemeyi sonra da yaparsin.

Misal gorselligi tartisilir ama yillardir cok tatli sade basit sekilde calisan bir site: http://www.teknofiyat.com/

Biraz daha dolu bir tema ariyorsan themeforest'ta rehub temasina bakabilirsin.

@Darkparadise baslayacagin - basladigin zaman haberdar edersen yardimci olurum. Hatta bendeki script'in demosu bu. Dilersen paylasabilirim.

vatandaşa kafam girsin!..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek
    telekom bunu yazdı

@jargonphp hocam ilk asamada tema ne kadar gerekli tartisilir, calisan bir sistem kur, gorsellige sonra bakarsin. Degerli vaktini once hizlica urunu gelistirmeye ayirmak daha dogru geliyor, 1 tik saga - sola otelemeyi sonra da yaparsin.

Misal gorselligi tartisilir ama yillardir cok tatli sade basit sekilde calisan bir site: http://www.teknofiyat.com/

Biraz daha dolu bir tema ariyorsan themeforest'ta rehub temasina bakabilirsin.

@Darkparadise baslayacagin - basladigin zaman haberdar edersen yardimci olurum. Hatta bendeki script'in demosu bu. Dilersen paylasabilirim.

Ürünleri nasıl grupluyorsun hocam? Fuzzy algorithm Ile mi eşleştiriyorsun?

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

https://panel.gelirortaklari.com/

bu tarz platformlar var hocam boyle yuksek trafikli yerlerin kullandigi. bakabilirsin

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
Toplam Hit: 1241 Toplam Mesaj: 12
fiyat karşılaştırma