Fiyat Vermek Veya Verememek

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

selam gençler.

benim büyük bir sıkıntım var, ben düzgün fiyat veremiyorum hep düşük veriyom amk.

geçen arkadaş bi iş yönlendirdi, adamlara 800 dedim. sonra yönlendiren arkadaş yalnızken dediki "malmısın birader 1500/2000 bekliyodu adamlar, 1500 desen de tamam derlerdi" hay dedim sikeyim.

hep böyle şeyler oluyo, dün gece de yine birisi aradı tanıdıktan almış numarayı. baktım istediği şey çok basit, 2 saatimi almayacak. bide adam bütçem az falan diyo, "bin lira diyim 750 ye çekeriz" falan diye düşünüp 1000 dedim. adam direkt tamam dedi ama sesinden anladım, bin lirayı çok ucuz buldu.

bu fiyat tahlilini nası yapacağım ya ? saate göre yapayım falan diyorum yine olmuyo, saatimi bin liradan mı hesaplıyım napayım. siz nasıl yapıyor sunuz ? yaptığım iş web sitesi, it desteği falan. bir piyasası da yok. 500 e site yapan da var 50 bine de.

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lazmania61
    Lazmania61's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

(kendine biçtiğin saatlik ücretin * çalışma yapacağın saat) + çalışılan saate göre kira payı + harcanan elektrik + yemek vb. masraflar = x

x+(x*0.15) = işin fiyatı

Bize Tahribat.com'da TRABZON:)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    THT2005
    THT2005's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı

selam gençler.

benim büyük bir sıkıntım var, ben düzgün fiyat veremiyorum hep düşük veriyom amk.

geçen arkadaş bi iş yönlendirdi, adamlara 800 dedim. sonra yönlendiren arkadaş yalnızken dediki "malmısın birader 1500/2000 bekliyodu adamlar, 1500 desen de tamam derlerdi" hay dedim sikeyim.

hep böyle şeyler oluyo, dün gece de yine birisi aradı tanıdıktan almış numarayı. baktım istediği şey çok basit, 2 saatimi almayacak. bide adam bütçem az falan diyo, "bin lira diyim 750 ye çekeriz" falan diye düşünüp 1000 dedim. adam direkt tamam dedi ama sesinden anladım, bin lirayı çok ucuz buldu.

bu fiyat tahlilini nası yapacağım ya ? saate göre yapayım falan diyorum yine olmuyo, saatimi bin liradan mı hesaplıyım napayım. siz nasıl yapıyor sunuz ? yaptığım iş web sitesi, it desteği falan. bir piyasası da yok. 500 e site yapan da var 50 bine de.

En basiti ;  aynı işi yapan farklı 3 yeri ara  müşteri gibi fiyat al.  100 - 200 aşağısına yap ekstra  indirim yapma..Son fiyat budur de ve net konuş.

zaten arayan kişi senden önce başka yerden fiyat almış ,  yada senden sonra başka yerden fiyat alacaktır.

Burası Türkiye... Yaşanacak , Yaşanmış , Yaşanan olayların hepsi normaldir.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

acele etme zamanla zikile zikile öğrenirsin. 

vicdansızlık yapıp 1000 liralık işe  5000 demek nasıl iyi değil ise  1000 liralık işe 500 tl demekte iyi değildir. 

hakkını alacaksın . hatta hakkını almadan kimsee iş yapmayacaksın . 

Minimalist Değilim Tembelim
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

hocam anladığım kadarıyla iş geldikçe evden çalışıyor, vergi, stopaj, kira vs ödemesi yapmıyorsunuz.

bu sebeple de 2000 liralık işi 1000 liraya yapabiliyorsunuz.

aylık masraflarınızı (kira, yemek, barınma, giyinme, eğlence vs) ve vergi giderlerinizi hesaplayıp bunu çalışma gününe oranlarsanız daha net bir fiyat çıkartabilirsiniz diye düşünüyorum.

goo.gl/qBNZmW
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    LynXMaSTeR bunu yazdı

hocam anladığım kadarıyla iş geldikçe evden çalışıyor, vergi, stopaj, kira vs ödemesi yapmıyorsunuz.

aylık masraflarınızı (kira, yemek, barınma, giyinme, eğlence vs) ve vergi giderlerinizi hesaplayıp bunu çalışma gününe oranlarsanız daha net bir fiyat çıkartabilirsiniz diye düşünüyorum.

genelde böyle yapıyorum hocam, 

kiram 800, yaptığım işleri kiraya ya da yememe içmeme göre belirliyorum. ama şey oluyor işte adamdan ödemeyi alıyosun diyosun ki kendi kendine "bu adama 10 yerine 15 deseydim şimdi 15 verecekti"

edit : @THT2005 hocam arayip fiyat almak olmuyor çünkü ajanslar falan çok garip fiyatlar veriyor. daha önce ajanslarla da çalıştım benim warez temayla 300-500 e yaptığım götü kırık siteleri 5-10 bine çakıyolardı millete. bende hem böyle bir pazarlama yeteneği yok hem de iyi hissetmem böyle yaparsam

yolbulucu tarafından 06/Şub/19 11:55 tarihinde düzenlenmiştir

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    designerboyalee
    designerboyalee's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı
    LynXMaSTeR bunu yazdı

genelde böyle yapıyorum hocam, 

kiram 800, yaptığım işleri kiraya ya da yememe içmeme göre belirliyorum. ama şey oluyor işte adamdan ödemeyi alıyosun diyosun ki kendi kendine "bu adama 10 yerine 15 deseydim şimdi 15 verecekti"

edit : @THT2005 hocam arayip fiyat almak olmuyor çünkü ajanslar falan çok garip fiyatlar veriyor. daha önce ajanslarla da çalıştım benim warez temayla 300-500 e yaptığım götü kırık siteleri 5-10 bine çakıyolardı millete. bende hem böyle bir pazarlama yeteneği yok hem de iyi hissetmem böyle yaparsam

Bende aynı şekilde çalışıyorum standart giderlerini hesap edip bir sonraki ayın masraflarınıda ekleyip öyle fiyat ver. Bizim işin kötü tarafı bir sonraki ayın getirisini göremek o sebeple işi sağlama al her zaman senin verdiğin fiyatın uygunu ya da pahalısı çıkar onları kafaya takıpta stres yapma.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emrah20
    emrah20's avatar
    Erkek

Aldığın para sana uyuyorsa sorun yok. Her iş için uzun pazarlıklar yapıpta uzun zaman harcanması sonucu alacağın yüksek ücret, harcanan zamana böldüğünde daha düşük kalabilir. Başkalarının dediğine de fazla bakma. Bir de işi kaçırma durumu var.

emrah20 tarafından 06/Şub/19 12:17 tarihinde düzenlenmiştir

Kendisini Hacker sanan zibidilerden değilim.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

referans olarak yaptığın siteleri linkini buradan yada özelden paylaşır mısın?

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C10H15N
    C10H15N's avatar
    Homo

iş 2 saatlik ise 2 haftalık iş diyeceksin 2000TL isteyeceksin

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

demekki din ve islam ile dalga geçebilmekteki yeteneğin iş hayatında yok :D