Flash Bellek Sorunu!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Osuran_Boga
    Osuran_Boga's avatar
    Erkek
    Arkadaşın 4 gb flash vardı daha sabah almıştım daha yeni aklıma geldi taktım pc ye 1.07 gb olarak görüo :D nasıl yapcaz bi yardım....

naber?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Espo
    Espo's avatar
    Erkek

çakmadır.

Yeni bir iş, yeni bir aş, yeni bir hayat. Sil baştan başlamak gerek bazen modunda. Artık buralarda yokum :) Hepinizi seviyorum, muck.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tosun
    tosun's avatar
    Erkek

hazır böyle bi konu açılmış bende bişe sorayım.flash belleği pcye takıyorum ne içine bişe atılıyor nede bellekten pcye bişe alabiliyorum . başka pclerde tıkır tıkır çalışıyor ama benim pc de izin yok filan diyor  1 aydır böyle bi sorun var acaba neden

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Osuran_Boga
    Osuran_Boga's avatar
    Erkek
    çakma diil daha bir hafta önce de elimdeydi flash a film atıp geri vermiştim arkadaşa işte bi deniyim dedim img dosyasını yazma die bi program vardı Win32DiskImager die onu kullandım acaba ondan mı oldu o img dosya boyutu da 3.71 olmuş :D flash la img dosya boyutları değişmiş aslında bunu nasıl düzeltirim saçmaladım galiba ama nese :D

naber?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Enis
    Enis's avatar
    Erkek

tosun bunu yazdı:
    -----------------------------

hazır böyle bi konu açılmış bende bişe sorayım.flash belleği pcye takıyorum ne içine bişe atılıyor nede bellekten pcye bişe alabiliyorum . başka pclerde tıkır tıkır çalışıyor ama benim pc de izin yok filan diyor  1 aydır böyle bi sorun var acaba neden

------------------------

Icinde data yoksa formatla flashi duzelebilir belki.. Bir de adaptor olan flash belleklerde kilit zimbirtisi oluyor onu da konrol et ...

TBT
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tosun
    tosun's avatar
    Erkek

s

flash bu . başka bilgisayarlarda böyle bi sorun çıkkmıyor . ama benim pc de izin yok diyor hiç bir işlem yapılmıyor

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Enis
    Enis's avatar
    Erkek

Haci zaman zaman karsilastigim bir sey usb takildiginda diyo ki fat32 vs. vs. tanımlı degil veya izin yok yeniden yapilandir bence

TBT
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Osuran_Boga
    Osuran_Boga's avatar
    Erkek
    ya benim olay nolcak bi yardım edin bi şeyler söleyin hade ama yaa

naber?
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Osuran_Boga
    Osuran_Boga's avatar
    Erkek
    ya onuda buldum da bilgisayara yönet diyip ordan disk yönetimine geldikten sora orda 1,07 gb dio hemen yanında da 2,67 gb ayrılmamış die bi bölüm var nasıl birleştirebilirim

naber?
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Osuran_Boga
    Osuran_Boga's avatar
    Erkek
    çözdüm ya olayı HP Windows Format Utility die bi program buldum onunla flash a format attım o da olmadı fakat birleştirdi sora bilgisayarıma gittim ordan biçimlendirdim oldu... yinede teşekkürler.

naber?
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek

sen olayı cözmüssün ama ilerde bole sorunla karsılasacak adamlar için yazıorum

• Başlat>Çalıştır yolunu izleyip Çalıştıra "diskpart" yazıp Enter tuşuna basın.

• Açılan DOS ekranında "list disk"komutu verin.

• Harici diske ait disk numarasına bakın.Örneğin Disk 1 ise "Select Disk 1" komutuyla seçim yapın.

• Ardından "Clean" komutuyla seçim yapın ve içini boşaltın

• "Create Partition Primary" komutu belleği yeniden yapılandıracak.

Son olarak bu yeni bölüm aktif edilmeli.

• Arka arkaya "Select Partition 1"ve "Active" komutlarını verin.

• Hazır olan bölümü formatlamak içinse "Format fs=fat32"komutunu verin.

• Son komutlarsa"Assign"ve "Exit" olacak.

ALINTIDIR http://www.tahribat.com/Dokuman-Flash-Diskten-Windows-Kurulumu-241/

delimiyim ben?
Toplam Hit: 3142 Toplam Mesaj: 13