folder Tahribat.com Forumları
linefolder Mobil Programlama
linefolder Flutter 2 - Sadece Mobil Uygulama Olmaktan Çıkıyor

Flutter 2 - Sadece Mobil Uygulama Olmaktan Çıkıyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

Bu elemanları izleyince kendime güvenim geldi mq asdşlfakj Anlatıyor ama anlatırken hakim olmadığı dün gece göz attığı okadar belli ki. Bunlar nasıl oluyor da google ın bünyesinde bu tip yayınlara katılabilitorlar? 

next next next install
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    makets
    makets's avatar
    Erkek

Türkiye flutter temsilcileri özellikle birşey bilmiyorlar. Vaktiyle bu etkinliklere katılmıştım. Hiçbir teknik soruma cevap alamamıştım. Yanımda oturan arkadaş cevaplamışti yarısını. (:

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    banneduser
    banneduser's avatar
    Erkek

Sanırım bilen birkaç kişi var işin başında. Onlar da üniversiteli çocukları birşeyler öğprensin diye çekiyor galiba. Zaten çoğu öğrenci bu Salih Güler den bahsetti. 

Galiba burada ki çoğu kişi google.com/stackoverflow/github searcher yazılımcısı :D

banneduser tarafından 06/Mar/21 09:09 tarihinde düzenlenmiştir

ride or die..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek
    caagroup bunu yazdı

Sağolsunlar  @MhmdAlmz ve @unbalanced , ben RN ile cebelleşirken beni Flutter'e yönlendirdiler, Kendilerine çok teşekkür ederim.

Konu linki : https://www.tahribat.com/forum/react-native-vs-flutter-2019-ekim-243018

Bende direkt RN'yi silip hızlıca Flutter'e geçiş yaptım şuan markette e-ticaret uygulamam var ve geliştirdiğim çeşitli uygulamalar var.

Daha önce defalarca mobil uygulama geliştirme girişimlerim Java ve RN ile başarısız şekilde sonuçlanmıştı aslında projeler bu saydıklarımda hemen hemen bitirdim ancak o kadar sıkıcı ve yoruculardı ki yayınlayacak kaliteye bir türlü erişemediler, Sağolsun ismini verdiğim arkadaşlar sayesinde hızlıca Flutter'e geçtim, geçtiğimin haftasında o kadar özgüvenim arttı ki yeni iş aldım ve hızlıca teslim ettim.

Hala Flutter'e geçmeyen, ucundan bakmayan arkadaşlara incelemelerini tavsiye ederim.

Profesyonel projelerinde ihtiyacı olan arkadaşlara (benden ileri seviyede bir Senior bulunan ve  mentorluk sağlayabilecek projelerden bahsediyorum) projelerinde kendimi dahada geliştirmek adına ücretsiz(ileri seviye bilgi karşılığı) destek sağlayabilirim.

Hocam state management icin ne kullaniyorsun. Ben fluttera baslarken en cok burda karin agrisi cektim. Getx ile devam ediyorum suanda memnunum isimi goruyor ancak buyuk kaynak sikintisi var getx tarafinda.

herkes programcı olmak zorunda değildir, lütfen bir zorunluluk gibi programlama dilleri öğrenmeye çalışmayın. yabancı dil filan öğrenin amq.// s.kimin etini yerim, kasaba minnet etmem.// ince düşünene kalın girer.//
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    TeRRoR bunu yazdı
    caagroup bunu yazdı

Sağolsunlar  @MhmdAlmz ve @unbalanced , ben RN ile cebelleşirken beni Flutter'e yönlendirdiler, Kendilerine çok teşekkür ederim.

Konu linki : https://www.tahribat.com/forum/react-native-vs-flutter-2019-ekim-243018

Bende direkt RN'yi silip hızlıca Flutter'e geçiş yaptım şuan markette e-ticaret uygulamam var ve geliştirdiğim çeşitli uygulamalar var.

Daha önce defalarca mobil uygulama geliştirme girişimlerim Java ve RN ile başarısız şekilde sonuçlanmıştı aslında projeler bu saydıklarımda hemen hemen bitirdim ancak o kadar sıkıcı ve yoruculardı ki yayınlayacak kaliteye bir türlü erişemediler, Sağolsun ismini verdiğim arkadaşlar sayesinde hızlıca Flutter'e geçtim, geçtiğimin haftasında o kadar özgüvenim arttı ki yeni iş aldım ve hızlıca teslim ettim.

Hala Flutter'e geçmeyen, ucundan bakmayan arkadaşlara incelemelerini tavsiye ederim.

Profesyonel projelerinde ihtiyacı olan arkadaşlara (benden ileri seviyede bir Senior bulunan ve  mentorluk sağlayabilecek projelerden bahsediyorum) projelerinde kendimi dahada geliştirmek adına ücretsiz(ileri seviye bilgi karşılığı) destek sağlayabilirim.

Hocam state management icin ne kullaniyorsun. Ben fluttera baslarken en cok burda karin agrisi cektim. Getx ile devam ediyorum suanda memnunum isimi goruyor ancak buyuk kaynak sikintisi var getx tarafinda.

Bilmeyenlere ufak bi getx kaynağı sen yapsan hocam? Ben de bu konuda sıfır birisi olarak söylüyorum, state management olmayınca olmuyor...

next next next install
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Sizlere nasıl state management yaptığımı anlatacağım. Gayet de ihtiyacımı görüyor. Ne getx nede başka bir şey 

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

hipokondriyak tarafından 07/Mar/21 00:44 tarihinde düzenlenmiştir

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek
    MhmdAlmz bunu yazdı

Sizlere nasıl state management yaptığımı anlatacağım. Gayet de ihtiyacımı görüyor. Ne getx nede başka bir şey 

Hızlıca state management nedir, niye ihtiyaç duyuluyor diye bir giriş yapsan? Javadan tiksiniyorum, android'in yaşam döngüsünü anlamadım. Hele o izin alma muhabbeti beni gülmekten öldürüyor. Değişik bir şey arıyorum öğrenmek için? Mesela flutter ile donanıma doğrudan erişebiliyor muyuz (Java native gibi) yoksa araya yine Java mı gelecek?

Olaylara karışmayın!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    camarade
    ontedi
    ontedi's avatar
    Erkek
    YeniHarman bunu yazdı
    MhmdAlmz bunu yazdı

Hızlıca state management nedir, niye ihtiyaç duyuluyor diye bir giriş yapsan? Javadan tiksiniyorum, android'in yaşam döngüsünü anlamadım. Hele o izin alma muhabbeti beni gülmekten öldürüyor. Değişik bir şey arıyorum öğrenmek için? Mesela flutter ile donanıma doğrudan erişebiliyor muyuz (Java native gibi) yoksa araya yine Java mı gelecek?

Flutter gördüğüm kadarıyla derleyince kotlin gibi bir şey çıkarıyor. Kotlin sonrası nedir bilmiyorum. Söylediklerim yanlış da olabilir.

Matematikçi ve Yazılımcı. http://www.ontedi.com ve http://www.cizgi.site Siteme beklerim herkesi.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    makets
    makets's avatar
    Erkek
    YeniHarman bunu yazdı
    MhmdAlmz bunu yazdı

State management aslında angular, vue , react gibi front-end işlerde de var. Oluşturduğun viewlarin takip ettiği değişkenler vardır. Örneğin hava durumunu gösteren bir page düşün. Bu page in takip ettiği hava_durumu değişkeni 'bulutlu' iken birden 'yağmurlu' oldu yani değişti. Senin page de bundan etkilenip kendini tekrar çiziyor (render ediyor) ve önceden ekranda bulutlu yazarken artık yağmurlu yazıyor. Tabi hava_durumu değişkenini aynı anda birden fazla page de takip edip bu değişkenin yeni değer almasıyla kendilerini render edebilirler. İşte bu hava_durumu değişkeni state oluyor. Oluşturduğun projede state'lerden hangi view lerin, ne zaman, nasıl etkileneceğini tayin etmek de state management oluyor. Bunun için çeşitli araçlar var her biri bir ötekinin laciverti ama genel olarak mantık bu. 

Gelelim flutter çekirdeğe erişebilir mi sorusuna. Hayır erişemez. Bunu yine swift, kotlin gibi diller sağlıyor fakat şöyle bir güzellik var. Örneğin android in kernelini hoplat diye bir kotlin metodu yazdığını düşün. Bunu flutter'a kullanabileceğin bir modüle (pakete) çevirebiliyorsun. Böylece flutter'dan bu paketi bir daha kotline ihtiyaç duymadan çağırıp kullanabiliyorsun. Dolayısıyla swift-kotlin kodları barındıran flutter paketleri yazıldığı oranda bu dillere olan ihtiyaç da azalıyor.

Toplam Hit: 8238 Toplam Mesaj: 41
flutter flutter engage flutter