Flutter Gradle Hatası

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AsayisciAsayisci
    Asayisci
    Asayisci's avatar
    Erkek

MacOS 14.4 sürümünde sonra VSCode da proje derleyemiyorum.

java ve gradle versiyon uyumsuzluğu olabilir mi?

eğer öyleyse uygun sürümler hangileri?

gradle versiyon

------------------------------------------------------------

Gradle 8.6

------------------------------------------------------------

Build time:   2024-02-02 16:47:16 UTC

Revision:     d55c486870a0dc6f6278f53d21381396d0741c6e

Kotlin:       1.9.20

Groovy:       3.0.17

Ant:          Apache Ant(TM) version 1.10.13 compiled on January 4 2023

JVM:          21.0.2 (Homebrew 21.0.2)

------------

JAVA versiyon

openjdk 20.0.2 2023-07-18

OpenJDK Runtime Environment (build 20.0.2+9-78)

OpenJDK 64-Bit Server VM (build 20.0.2+9-78, mixed mode, sharing)

teşekkürler.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Hocam problemi de yazabilirsen yardımcı olacak bir çok kişi bulabilirsin :/ aldığın hata nedir? 

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

flutter pismanliktir :) sanirim yazilim tarafinda ögrenip de pisman oldugum tek teknoloji flutter herhalde. Bir de o kadar kisiye tavsiye ettim, burada olanla varsa kusura bakmasinlar 

unbalanced tarafından 16/Mar/24 15:18 tarihinde düzenlenmiştir

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

flutter pismanliktir :) sanirim yazilim tarafinda ögrenip de pisman oldugum tek teknoloji flutter herhalde. Bir de o kadar kisiye tavsiye ettim, burada olanla varsa kusura bakmasinlar 

İlk defa sana katılmıyorum herhalde :D

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AsayisciAsayisci
    Asayisci
    Asayisci's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

neden böyle dediniz. 4-5 aydır flutter çalışıyorum bana çok eğlenceli geliyor. C# dan sonra yazmaktan en çok haz aldığım dil diyebilirim.

mesela flutter yerine neyi tavsiye ediyorsunuz React Native'e baktım ısınamadım.

bu arada java sürümü ile ilgili bir sorunmuş v21 yükledim sorun çözüldü.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saybirs
    saybirs's avatar
    Erkek
    MhmdAlmz bunu yazdı
    unbalanced bunu yazdı

İlk defa sana katılmıyorum herhalde :D

+1

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

Cok uzun yillardir mobile development ile ilgili calisiyorum hayatimda ilk kez bir proje beni bu kadar sikintiya düsürdü o da flutter ile yaptigim bir sey.

Yayinlandiktan bir kac ay sonra müsteri benden bir özellik istedi, bir sekilde flutter upgrade olmus atiyorum o zaman version 3.0 aboov. Bir kac kütüphane hata verdi su versiyona yükselt diye, neyse yükselttim, bu sefer onlarla ortak seyleri kullanlar zirlamaya basladi, bu bunla uyumlu degil bu versiyonu yükle, o onla uyumlu degil bu bunla uyumlu degil, kafayi yedim. Bir de isin icinde firebase var, belki 10 paket kullaniyorum hepsi zincirleme zaten (bir de aptal gibi flutter web'i icine sokmusum müsteri yüzünden iyice karisti ortalik). 

Simdi hem macbook hem pc'de farkli flutter versiyonu olunca o da ayri problem, tam versiyonu tutturman lazim. Versiyonu yanlislikla upgrade edersen vay haline, ara ki dogru versiyonu bul :)) Paketleri gectim baska bir sürü hatalar aldim inanilmaz gercekten. Ben hayatimda bu kadar sacma sapan bir sey görmedim

Bu neden oldu onu da söyleyeyim, anladigim su; flutter ile proje yapiyorsaniz, sik sik güncellemeniz lazim. Benim gibi aradn 5-6 ay gecince projede bir degisiklik yeni bir sey eklemeye calisinca isler sarpa sariyor. Cünkü cok fazla sey degisiyor ve toparlamak baya uzun sürüyor. Suan mesela flutter upgrade yapsam, o projeyi ayagi kaldirmam saatler sürecek cünkü o kadar cok fazla hata aliyorum.

Atiyorum xamarin ya da maui'de, istersen 1 yil sonra projeye dokunayim hic bir sorun yasamiyorum nerdeyse. Onlarca uygulama gelistirdim ki hemen hemen hepsi kurumsal uygulamalar, hayatimda hic flutter'in yasattigi gibi bir sey yasamadim. 

Evet projeyi hizli cikarmak icin cok güzel, kodlamasi basit vs vs ama benim cok büyük bir sirketim olsa, flutter'in f'sini iceri almam. 

Calistigim bir cok firmaya o zamanlar fluttter öneriyordum adamlar hep reddediyordu. Neyse bundan sonra basit dandik seyler disinda flutter'a el sürmem. 

Kendi adima cok pisman oldum hem tavsiye ettigim icin hem kendim kullandigim icin.

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    garga
    garga's avatar
    Erkek

Flutter kullandım hayatımı kurtardı hatta ama pişman oldum mu oldum..ona bakarsan Java yazanlar ağlasin o zaman :D

anca gidersin...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

Cok uzun yillardir mobile development ile ilgili calisiyorum hayatimda ilk kez bir proje beni bu kadar sikintiya düsürdü o da flutter ile yaptigim bir sey.

Yayinlandiktan bir kac ay sonra müsteri benden bir özellik istedi, bir sekilde flutter upgrade olmus atiyorum o zaman version 3.0 aboov. Bir kac kütüphane hata verdi su versiyona yükselt diye, neyse yükselttim, bu sefer onlarla ortak seyleri kullanlar zirlamaya basladi, bu bunla uyumlu degil bu versiyonu yükle, o onla uyumlu degil bu bunla uyumlu degil, kafayi yedim. Bir de isin icinde firebase var, belki 10 paket kullaniyorum hepsi zincirleme zaten (bir de aptal gibi flutter web'i icine sokmusum müsteri yüzünden iyice karisti ortalik). 

Simdi hem macbook hem pc'de farkli flutter versiyonu olunca o da ayri problem, tam versiyonu tutturman lazim. Versiyonu yanlislikla upgrade edersen vay haline, ara ki dogru versiyonu bul :)) Paketleri gectim baska bir sürü hatalar aldim inanilmaz gercekten. Ben hayatimda bu kadar sacma sapan bir sey görmedim

Bu neden oldu onu da söyleyeyim, anladigim su; flutter ile proje yapiyorsaniz, sik sik güncellemeniz lazim. Benim gibi aradn 5-6 ay gecince projede bir degisiklik yeni bir sey eklemeye calisinca isler sarpa sariyor. Cünkü cok fazla sey degisiyor ve toparlamak baya uzun sürüyor. Suan mesela flutter upgrade yapsam, o projeyi ayagi kaldirmam saatler sürecek cünkü o kadar cok fazla hata aliyorum.

Atiyorum xamarin ya da maui'de, istersen 1 yil sonra projeye dokunayim hic bir sorun yasamiyorum nerdeyse. Onlarca uygulama gelistirdim ki hemen hemen hepsi kurumsal uygulamalar, hayatimda hic flutter'in yasattigi gibi bir sey yasamadim. 

Evet projeyi hizli cikarmak icin cok güzel, kodlamasi basit vs vs ama benim cok büyük bir sirketim olsa, flutter'in f'sini iceri almam. 

Calistigim bir cok firmaya o zamanlar fluttter öneriyordum adamlar hep reddediyordu. Neyse bundan sonra basit dandik seyler disinda flutter'a el sürmem. 

Kendi adima cok pisman oldum hem tavsiye ettigim icin hem kendim kullandigim icin.

Haberim olsaydı daha kısa sürede hallederdik abi. Ama bu bahsettiğin sorun rn de de var javada da. Java da bir bir gradle yükselt hele eski projede o zaman göreyim ne kabuslar yaşayacağını. İos da da var ki bu. Macos güncelleme geliyor. Apple yeni versiyon çıkacaksan git xcode güncelle diyor. Xcode güncelliyorsun proje gitti Swift sürümü yükseldi felan filan.... Bu mobil dünya da hep var ama. Neyse konu dağılmasın flutter iyidir candır öyle demeyin :) şimdilik ekmek yediriyor 3 5 sene sonra başka bir şeyin fanboyu oluruz :P

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek
    garga bunu yazdı

Flutter kullandım hayatımı kurtardı hatta ama pişman oldum mu oldum..ona bakarsan Java yazanlar ağlasin o zaman :D

Java yazıyorum ve her gün ağlıyorum. Sinir krizleri geçiriyorum hatta. 

Java kadar şeref yoksunu bir bil daha görmedim. Birkaç kendini bilmez öğrenmiş bunu bütün şirketlere java m. services kurduruyor Türkiye de.

Kendine mimar diyen adamlar bile bazen neyin neden çalıştığını bilmiyor java EE de.

Bir de anotasyonlar var mesela bitmek bilmeyen... yazıyorsun çalışıyor siliyorsun gene çalışıyor. Sonra bazen hiç çalışmıyor.

Sokayım böyle programlama diline. Localde çalışır deploy olmaz bir türlü.

C# ve microsoftunda Allah belasını vermesin. Elinde derya deniz mis gibi teknoloji varken diğer rakiplerin yüzünden ağlıyoruz.

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Realseyler
    Realseyler's avatar
    Erkek

İki aydir java calisiyorum birakayim şimdi. :) 

Temelerini öğrendim gibi ama swinge henuz gecmedim gecemiyorum zor gibi..Ben bir tane dil öğreneyim de ne olursa olsun yeterki ulan bende şu dili biliyorum diyeyim olmeden once.

Ne önerirsiniz... 

Baktığınız benim gördüğünüz sizsiniz
Toplam Hit: 1130 Toplam Mesaj: 23
java gradle flutter flutter