Forex / Altcoin

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NmC
    NmC's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı

Machine learning uygulayacak test edilebilir data arıyorum hocam, getiri hakkında iddialı değilim araştırmak için arıyorum yani

Hocam standart borsa verileri uzerinde bile %60la falan calisiyor sistemler :) Coin uzerinde etkiler cok daha dengesiz pek stabil birsey bekleme :))

There are 10 types of people in the world. Those who knows binary and those who dont...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trooper
    trooper's avatar
    Erkek

fırsat bulamadım benimde coin piyasası ile ilgili benzer bir düşüncem var aslında şeyh datayı bulursan bende alırım bir dal.Bende iniş ve çıkışları belirleyerek o gün gerçekleşen olayların etkisini analiz edip katsayılar belirlemeyi düşünüyorum.%+-5 durumlarının sebeplerini belirleyerek atıyorum fed faiz artırımına coin nasıl tepki veriyor faiz indirime nasıl tepki veriyor ne kadar artışa ne tepki veriyor gibi 

ZzZzZzZ...!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manialith
    manialith's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı

Machine learning uygulayacak test edilebilir data arıyorum hocam, getiri hakkında iddialı değilim araştırmak için arıyorum yani

Besledigin makineyi senkronize haber kaynaklari (FT, Economist, Reuters, falan) da beslersen gelecegi tahmin etmeye bir adim daha yaklasir misin hocam?  

Im Boned, All Boned.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PathfindeR00
    PathfindeR00's avatar
    Erkek
    manialith bunu yazdı
    HolyOne bunu yazdı

Besledigin makineyi senkronize haber kaynaklari (FT, Economist, Reuters, falan) da beslersen gelecegi tahmin etmeye bir adim daha yaklasir misin hocam?  

makina okuduğunu anlayabilirse olur ancak. diğer türlü yalan olur o iş. en fazla %60 tutarlılıkla çalışıyor botlar.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cevdet
    Cevdet's avatar
    Erkek

Fore*te işlem hacmi çok büüyk dolayısıyla 1 parite için (USD/TL) 10 yıllık data isterseniz şöyle bir hesap çıkar:

10sene*365gun*24H*36 00s = 315.360.000 adet data + her saniyede 3kez data fiyat update olduğunu düşünürsek 315.360.000*3 = 946.080.000 adet data
    Siz karşılaştırma yapacağınız için 3 adet parite için işlem yapsanız (USD/TL, EUR/TL, EURUSD) : 2.838.240.000 adet data
    Her data içinde ask,bid,timestamp,name gibi değerleri barındıracağı için her data 100B desek   : 2.838.240.000*100 = 283.824.000.000B = 285GB data

Karşılaştırmadan kasıt ne bilmiyorum ancak zaten fore* piyasası bu paritelerin birbiriyle karşılaştırılmasıyla ilerliyo

10 yılın tüm forex datasına nasıl erişilir bilmiyorum ancak ömden iletişime geçerseniz şu andan itibaren tüm fore* datalarını alabileceğiniz bir sunucu adresi verebilirim.

Bir nodejs sunucusuna socket.io ekleyip vereceğim urle socketle bağlanıyorsunuz sunucuya vereceğim mesajı emit ediyorsunuz socket.io ile. sunucu o emit mesajını aldığı andan itibaren
    istediğiniz paritenin anlık datalarını size cevap olarak dönüyor, eğer console.log derseniz dataların su gibi aktığını görebilirsiniz.

Siz bu dataları alıp veritabanına atarsanız 10 yıl sonra elinizde 10 yıllık fore* datası olacaktır

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

@holyone poloniex ve bittrex api ile altocin verilerini çekebilirsin diye düşünüyorum. büyüklükleri ve yaşları açısından da bu siteler en güvenilir yerler olacaktır.

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cevdet
    Cevdet's avatar
    Erkek

EDIT: Üstteki mesajımda 365 gun olmuş, hafta sonları fore* çalışmıyor ona göre hesap değişir ancak çok sapmaz (yüzlerce gbtan bahsediyoruz)

Cevdet tarafından 16/Ağu/17 16:24 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek
    Cevdet bunu yazdı

Fore*te işlem hacmi çok büüyk dolayısıyla 1 parite için (USD/TL) 10 yıllık data isterseniz şöyle bir hesap çıkar:

10sene*365gun*24H*36 00s = 315.360.000 adet data + her saniyede 3kez data fiyat update olduğunu düşünürsek 315.360.000*3 = 946.080.000 adet data
    Siz karşılaştırma yapacağınız için 3 adet parite için işlem yapsanız (USD/TL, EUR/TL, EURUSD) : 2.838.240.000 adet data
    Her data içinde ask,bid,timestamp,name gibi değerleri barındıracağı için her data 100B desek   : 2.838.240.000*100 = 283.824.000.000B = 285GB data

Karşılaştırmadan kasıt ne bilmiyorum ancak zaten fore* piyasası bu paritelerin birbiriyle karşılaştırılmasıyla ilerliyo

10 yılın tüm forex datasına nasıl erişilir bilmiyorum ancak ömden iletişime geçerseniz şu andan itibaren tüm fore* datalarını alabileceğiniz bir sunucu adresi verebilirim.

Bir nodejs sunucusuna socket.io ekleyip vereceğim urle socketle bağlanıyorsunuz sunucuya vereceğim mesajı emit ediyorsunuz socket.io ile. sunucu o emit mesajını aldığı andan itibaren
    istediğiniz paritenin anlık datalarını size cevap olarak dönüyor, eğer console.log derseniz dataların su gibi aktığını görebilirsiniz.

Siz bu dataları alıp veritabanına atarsanız 10 yıl sonra elinizde 10 yıllık fore* datası olacaktır

Hocam projeyi 10 yıl ileri attın daha başlamadan :D

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patata
    patata's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    manialith bunu yazdı
    HolyOne bunu yazdı

Benim bile içim daralıyor, gündemi takip edince. O bot kendini kapatır ben diyim size.

Tahtam eksik
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cevdet
    Cevdet's avatar
    Erkek
    NoktaliVirgul bunu yazdı
    Cevdet bunu yazdı

Hocam projeyi 10 yıl ileri attın daha başlamadan :D

Ben anlık veriler işe yararsa metod söyledim, bence böyle bir karşılaştırma için on sene fazla, sample küçültülebilir. ylın birinci çeyreği gibi

Toplam Hit: 6475 Toplam Mesaj: 30
veri database borsa forex altcoin