folder Tahribat.com Forumları
linefolder Microsoft Windows Ailesi İşletim Sistemleri
linefolder Format Hakkında Yardım Format Başlamıyor

Format Hakkında Yardım Format Başlamıyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pesimist_98
    pesimist_98's avatar
    Erkek

arkadaşlar resimdekini yaptım ancak format başlamadı cd ile başlat dedim ama olmuyor sorun nerededir eski kasanın BIOS u farklıydı buna ilk defa format atıcam bi bakarmısınız?_

http://img403.imageshack.us/img403/6415/fotoraf0126mz7.jpg

İmzaya Gerek Yok Adım Yeter..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cuneyd
    cuneyd's avatar
    Erkek

tam olarak bende format denen seyle pek ilgili deilim ama bios'ta bi yer vardi :F

orda cd'yi en öne getirdin mi ? ben oyle yapıyordum :S

Siz cebit"e gidin Tayyip sizi yakalicak :B adama o kadar laf sölediniz,küfrettiniz :P sizi tahribat.com t-shirtleri ile yakalicak,böle kıcınıza kıcınıza sopaylan vuracak :B Tayyip sizi ağaca vurduracak :B sonra da cemil cicek"e vericek :B / yeah Cemil cicekkk :B
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blutarm
    blutarm's avatar
    Erkek
    Xp içindeki boot dosyasında sorun olabilir.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek
    Şu an cd-rom'dan başlatması lazım. Elindeki cd bootlu ve çalışıyor mu?

while (1<2)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    guru
    guru's avatar
    Erkek
    cd okunmuyordur büyük ihtimalle.görüldüğü üzere kasa baya eski cd-rom'da veya cd'de sorun vardır.

..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nights_judge
    nights_judge's avatar
    Erkek
    pesimist_98 bunu yazdı:
    -----------------------------

arkadaşlar resimdekini yaptım ancak format başlamadı cd ile başlat dedim ama olmuyor sorun nerededir eski kasanın BIOS u farklıydı buna ilk defa format atıcam bi bakarmısınız?_

Peki Bilgisayar boot ekranındayken cdyi okumuyor mu? biliyorsun Yüklemeye Başlamak için bir tuşa basın diye bir mesaj gelir sen bir tuşa basarsın...ya da direk cdyi okur gibi yapıp pencereyi geçiyor windows ekranı mı geliyor?

Yıllarca parazit gibi yaşayıp kim güçlüyse ona yakınlaşıp bizde sizdeniz pozu veren kişilik yoksunu yalaka köpekler;Bizim VATAN sevgimizi hayal bile edemezsiniz.Bizim adımız SONSUZLUĞA uzanırken; Çok ucuza sattığınız karekterlerinizi,büyük bedeller ödeyipte geri alamadığınız zaman adınızın sadece OYUNCAKÇI dükkanlarında satılan ucuz kuklalara verildiğini göreceksiniz..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dodobig
    dodobig's avatar
    Erkek

kardeş geç gördüm ama kusura bakma. benim eski makinanın biosuda böyle.

CD rom dan başlat desen bile hdd den başlıyor. bunun için bios tan hdd yiiptal etcen

yani o ekrandan hdd nin üzerine gelip enterleyince none gibi bişey çıkıyordu. ona bas

en son sistem kurulunca onu tekrar hdd seçersin. 

www.atsizcilar.com
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pesimist_98
    pesimist_98's avatar
    Erkek
    dodobig bunu yazdı:

kardeş geç gördüm ama kusura bakma. benim eski makinanın biosuda böyle.

CD rom dan başlat desen bile hdd den başlıyor. bunun için bios tan hdd yiiptal etcen

yani o ekrandan hdd nin üzerine gelip enterleyince none gibi bişey çıkıyordu. ona bas

en son sistem kurulunca onu tekrar hdd seçersin. 

üstad bunuda denedim olmadı yaw ne yapsam cd den başlamıyor senin söylediğini denedim saol şu uyarıyı verdi:

Reboot Select proper boot device or insert Boot media in selected Boot device and press a key

bu ne demek ya :S

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pesimist_98
    pesimist_98's avatar
    Erkek
    nights_judge bunu yazdı:
    pesimist_98 bunu yazdı:

Peki Bilgisayar boot ekranındayken cdyi okumuyor mu? biliyorsun Yüklemeye Başlamak için bir tuşa basın diye bir mesaj gelir sen bir tuşa basarsın...ya da direk cdyi okur gibi yapıp pencereyi geçiyor windows ekranı mı geliyor?

cd yi normalde oturum açıkken okuyor ancak BIOS dan cd den başlat dediğimde olmuyor... CD'DEN BAŞLATMAK İÇİN Bİ TUŞA BASIN DİE Bİ YAZI ÇIKMADAN WİNDOWS BAŞLATILIYOR

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karani
    karani's avatar
    Erkek
    kaydetmeyi unutmuyosun dimi F9 yda F10 du herhalde. Eğer yine okumuyorsa cd de bir problem vardır demektir. Cd'de bir problem yoksa Cd roomda vardır :)
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pesimist_98
    pesimist_98's avatar
    Erkek

ßy_c4sh bunu yazdı:
    kaydetmeyi unutmuyosun dimi F9 yda F10 du herhalde. Eğer yine okumuyorsa cd de bir problem vardır demektir. Cd'de bir problem yoksa Cd roomda vardır :)
    kaydetmeyi de unutmuyorum F10 a basıp kaydediyorum ayrıyetten diğer taraftanda kaydediyorum.. yine olmuyor cd room a taktığım zaman cd yi orda okuyor oturum açıkken cd ye girebiliyorum ama cd le başlamıyor bilgisayar :/

Toplam Hit: 5603 Toplam Mesaj: 15