Format Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alp
    alp's avatar
    Erkek
    Arkadaşlar windows çöktü,bilg. açılmıyor..Format atmaya karar verdim ve bir başlangıç disketi oluşturdum.başlangıç disketi c: , d: , e: , f: sürücülerini tanımıyor, "invalid driver specification" hatası alıyorum, format c: , format u/c c: denediğimde de "bad command or file name"hatası alıyorum..disket yalnızca a: (disker sürücüsü) yı görüyor ve dir yaptığımda içeriğini gösteriyor,başka hiç bir işlem yapmıyor..

Eskiden cd den ön yükleme yaparak windows kuruyordum,bu bilgisayar açılırken cd-rom içeriğini okumuyor sanırım,çünkü ön yüklkeme yapmak ister misiniz? uyarısı gelmiyor..

Bugün bunu yapmam gerek,yardım edersenzi sevinirim,bir yol,bir fikir..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sakaleyn
    sakaleyn's avatar
    Erkek

Bios tan first boot u cdroom yap..

-
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alp
    alp's avatar
    Erkek
    first boot dediğin "primary master" olayı mı?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sakaleyn
    sakaleyn's avatar
    Erkek

Hayır o değil

bios ta

1st boot
    2st boot
    3st boot

yazan kısmı bul 1st boot da cdrom seçili olsun

-
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Centinex
    Centinex
    Centinex's avatar
    Erkek
    evet o biostan yapılıuyor.
    benim sorunum da format ama apayrı bi konu :

celeron 633 e format atmam lazım ama tam yüklemeye geçiyor 34 dakka diyor orda donuyor aşağıdaki noktalar hareketsiz kalıyor.benim ne yapmam lazım?

Gül filizlendiği andan itibaren. Güneşe aşıktır. Her ne kadar güneş ayın çekimine kapılıp gülü unutsa da. Gül asla yıldızlara kanıp guneşi unutmaz...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurk
    nurk's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    aga bence sen yeni cd al tekrar dene format atmayı bana da oluordu bende yeni cd aldım geçti şimdi tıkır tıkır çalışıor makina:D

[22817//kaanabak]
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ★★★★
    Genki
    Genki's avatar
    Erkek
    evet o biostan yapılıuyor.
    benim sorunum da format ama apayrı bi konu :

celeron 633 e format atmam lazım ama tam yüklemeye geçiyor 34 dakka diyor orda donuyor aşağıdaki noktalar hareketsiz kalıyor.benim ne yapmam lazım?

------------
    başka cd denedin mi ?
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Centinex
    Centinex
    Centinex's avatar
    Erkek
    başka CD - CD ROM ikisinide denedim ama olmuyo

Gül filizlendiği andan itibaren. Güneşe aşıktır. Her ne kadar güneş ayın çekimine kapılıp gülü unutsa da. Gül asla yıldızlara kanıp guneşi unutmaz...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MUBARIZ
    TorNaVida
    TorNaVida's avatar
    Erkek
    biostan acılısı cd room yap.... cd den yükleme yapamıyosanda büyük bi ihtimal cd bozuktur.. aynı sorun bende de vardı biostan açılısı cd room yapıyodum xp bozuk oldugu için okumuyodu....

47 ermeni köpeğini tek başına geberten KAHRAMAN TÜRK ŞEHİTİ MÜBARİZ İBRAHİMOV.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Centinex
    Centinex
    Centinex's avatar
    Erkek
    arkadaşlar bios falan tamam yükleme yapmaya başlıyor ama 34. dakkada donuyor sorun bu. cd ve cd-rw değiştirdim yine aynı.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MUBARIZ
    TorNaVida
    TorNaVida's avatar
    Erkek
    nasıl donuyo yani dosya yüklemede hata mı veriyo streamci.dll bulunamadımı diyo ön yüklemede mi donuyo windows yüklerkenmi donuyo..

47 ermeni köpeğini tek başına geberten KAHRAMAN TÜRK ŞEHİTİ MÜBARİZ İBRAHİMOV.
Toplam Hit: 2791 Toplam Mesaj: 22