folder Tahribat.com Forumları
linefolder Virüs - Trojan - Keylogger - BotNet
linefolder Formattan Sonra Bile Temizlenmeyen Reklam Virüsü

Formattan Sonra Bile Temizlenmeyen Reklam Virüsü

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fdumanli
    Fdumanli's avatar
    Erkek

aynı sorun bende de var kafayı yiyecem, av le kurtulanacak bişey değil bu. takip.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek

Formattan sonra d, e, f, g, ... sürücülerinize çift tıklayarak girerseniz içindeki autorun virüsü hemen bulaşır. windows gezgininde sol taraftan sürücünün üstüne tıklayıp girin. Çift tıklama yerine sağ tıklayıp aç deseniz bile virüs bulaşabiliyor. Klasör seçeneklerinden gizli dosyaları ve korunan işletim sistemi dosyalarını göstermeyi açın. Tüm sürücülere dediğim gibi girerek autorun dosyalarını ve virüs olacağından şüphelendiğiniz klasör görünümlü exe dosyaları silin.

Bu arada bu tip konuların hepsine yazanlar var. Hızlı format atma yavaş at yavaş. Niye yavaş atınca çamaşır suyu ile temizlik mi yapıyor diske. Formatın hızlısı yavaşı olmaz ikisi de aynı şeyi yapar. Yavaş dediğinde hızlı formatı atar ondan sonra da bozuk sektörler var mı diye kontrol edip varsa orayı bozuk diye işaretler bir daha o sektöre veri yazmaz. Bunların haricinde bir de disk üreticilerinin yazılımları ile diski sıfırlama diye bir işlem var. Tüm 1,0 verileri silip onların yerine null dolduruyor. Disk ilk alındığı gibi oluyor bunu yaptıktan sonra veri kurtarma vb hiçbir işlem yapılamıyor.

Bir forumda görmüştüm adam uzun uzun anlatmış uzun format şudur kısa format budur. Adamın biri altına hala daha yazmış ki "hızlı format içinde virüs olmayan diskler için yapılabilir." Virüsler yesin seni.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    _PesimisT_
    _PesimisT_'s avatar
    Erkek

Aynı bok beni de buldu... Şimdilik Adblock eklentisi işe yarıyor ama kesin çözüm arıyorum...

Bu dahil; tüm genellemeler yanlıştır! Yolcu; Kendi Yolunda.... Şükür biz Allahtan başka sahibi olmayanlarız!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeLeVoLe
    TeLeVoLe's avatar
    Erkek

Merak ediyorum nasıl bulastıyorsunuz kendinize böyle şeyleri :D 
    2 yıldır format atmadım bılgısayara Her türlü bok yüklü görüp görmediğiniz allah ne verdıyse yukLedım resmen zırnık yer kalmadı ama halen kapamadım virüsü :D Adwareleri yada su autorun virüsünü :) Bu virüs bile değil ama labda oturduğum Pc ye de girmişti. Hayrıma temizlerken TBT'ye de kısmet oldu.

TeLeVoLe tarafından 22/May/14 00:30 tarihinde düzenlenmiştir

Mahallenin Tavuk Hırsizı
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    _PesimisT_
    _PesimisT_'s avatar
    Erkek

Mynette sizdede benzer şeyler çıkıyor mu (Kırmızıya aldığım 3 alan) yoksa bende mi bu sorun var? dün ve bugün peydah oldu bunlar... Çoğu sayfada da çıkıyor... 

Denediklerim: bitdefender kurulu

comodo kurdum şuan tarıyor halen bişey bulamadı... MSI'nın laptopta gelen Sound Blaster Cinema programına ve benzer bir kaç şeye taktı başka bişey demiyor...

yac ile tarattım o bişeyler buldu sildi... ama kurtulamadım....

_PesimisT_ tarafından 23/May/14 00:17 tarihinde düzenlenmiştir

Bu dahil; tüm genellemeler yanlıştır! Yolcu; Kendi Yolunda.... Şükür biz Allahtan başka sahibi olmayanlarız!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeg392
    zeg392's avatar
    Erkek

Aklımızda kalsın bakalım geçmiş olsun ..

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

evet 1ay önce buna benzer ana sayfalar değişiyordu c,d full formattan sonra anca düzelmişti

Minimalist Değilim Tembelim
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sansar55
    sansar55's avatar
    Erkek

AdwCleaner

şunu deneyin bir

http://download.bleepingcomputer.com/Xplode/AdwCleaner.exe

giriş sayfası  kiltlenmişşse aşagıdakü prg.ile acın

http://s3.dosya.tc/server23/mP3re5/ersin16.rar.html

http://www.filedropper.com/ersin16

sansar55 tarafından 23/May/14 11:44 tarihinde düzenlenmiştir

- ahmet abi sen hala ölmedin mi ya? - yok yok ölmedim - e öldü demişlerdi? - yok ölmedim
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CnkGn
    CnkGn's avatar
    Erkek

fdisk çek sonra bas formatı. Hala var ise büyük ihtimal chrome eklentilerine yerleşmiştir sync ile tekrar geri geliyodur onu kaldır veya yedeklerinde virüs vardır.

yo yo yo 1-4-8-3 to the 3 to the 6 to the 9 representing the abq. what up biaatch! leave at the tone...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RotKerim
    RotKerim's avatar
    Erkek

beyler bende de böyle bi illet var lanet olsun ya. ne yapabilirim?

RotKerim tarafından 23/May/14 17:28 tarihinde düzenlenmiştir

Fuck Mobb Deep Fuck Biggie Fuck Bad Boy as a staff record label and as a mother fuckin crew. En büyük hayalimi sordu geçenlerde birisi Midtown metrosundan inip Broadwayde bir kaç tur attıktan sonra Union Square Park karşındaki Starbucksda bir kahve içmek.
Toplam Hit: 4783 Toplam Mesaj: 33