Fotoğraf Makinası Tavsiyeleriniz

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek
    TheMayk bunu yazdı

FullFrame bir cihaz alabilirsen iyi olur , bununla birlikte asıl  önemli olan lenstir, prime lens alirsan kaliteli fotolar elde edebilirsin. 18-55 giriş seviyesi tak gez lenstir.

5500 e hangi ff body i alsın hocam. hadi aldı diyelim lens alamaz :)

bence croplu bi makine alıp hem ff için hem de croplular için üretilen lensleri kullanabilirsiniz.

ancak ff makine alırsanız croplular için üretilen lensleri kullanamazsınız. ff için üretilen lensler de genellikle pahalı lenslerdir.

goo.gl/qBNZmW
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TurkForces
    TurkForces's avatar
    Erkek
    TheMayk bunu yazdı

FullFrame bir cihaz alabilirsen iyi olur , bununla birlikte asıl  önemli olan lenstir, prime lens alirsan kaliteli fotolar elde edebilirsin. 18-55 giriş seviyesi tak gez lenstir.

adam hobi diyor bütçem 5500 diyor FF nereden çıktı hocam? 

@mavi5 sen git ikinci el temiz pentax bak. 

Digital Marketing Manager / Health Tourism
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bloom
    Bloom's avatar
    Erkek

Ben linkteki makineyi kullanıyorum gayet memnunum şu ana kadar herhangi bir aksaklık çıkmadı. 

İki adet de lensi var.  Bütçenin de altında bir fiyat. İçerisinden 40-150mm çıkmayan paketi de var o biraz daha ucuza geliyor. 

Ben kit lensi pek kullanmıyorum, makineyi macro fotoğraf için aldım,onun için 60mm macro lens aldım. Sadece body olarak da satılıyor makine.

https://fotografium.com/urun/olympus-omd-em10-mark-iii-14-42mm-40-150mm-kit?gclid=CjwKCAiAiML-BRAAEiwAuWVggmLiGhVFkufbAcQElsCELI24HubacJe_PlSHqR2fw0ByLLFuUj9bhxoCcp4QAvD_BwE

Bortubocek sever
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MATH
    MATH's avatar
    Erkek
    moonjah bunu yazdı

sony a6000 modelini tavsiye edebilirim. giriş seviyesi aynasız bir makina. bahsettiğin ihtiyaçlarını kolaylıkla karşılayabilirsin. sony lensleri biraz pahalı ama söyleyim, yine de bütçen yeterli olabilir. ikinci el çözebilirsin uygun shutterda

+1

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MATH
    MATH's avatar
    Erkek
    Bloom bunu yazdı

Ben linkteki makineyi kullanıyorum gayet memnunum şu ana kadar herhangi bir aksaklık çıkmadı. 

İki adet de lensi var.  Bütçenin de altında bir fiyat. İçerisinden 40-150mm çıkmayan paketi de var o biraz daha ucuza geliyor. 

Ben kit lensi pek kullanmıyorum, makineyi macro fotoğraf için aldım,onun için 60mm macro lens aldım. Sadece body olarak da satılıyor makine.

https://fotografium.com/urun/olympus-omd-em10-mark-iii-14-42mm-40-150mm-kit?gclid=CjwKCAiAiML-BRAAEiwAuWVggmLiGhVFkufbAcQElsCELI24HubacJe_PlSHqR2fw0ByLLFuUj9bhxoCcp4QAvD_BwE

+1

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erdem358
    erdem358's avatar
    Erkek

Hocam istanbul daysan 3300 var elimde yurd dışından hediye geldi kutuları evrakları kabloları bir el bir sırt çantasıyla duruyor ilgilenirsen pm at

Yav he he
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baristbt
    baristbt's avatar
    Erkek

abi üstünde af motoru bile olmayan sikko cihazlara nasıl 5.5k para verebiliyorsun dostum yav :D 

D90 çok eskidi artık 10-12 yılı doldurdu. yanında gelen 18-105 18-140 ile bir nebze takılırsın ama yine tad vermez.

geçen hafta sattım D90 ve 18-140 lensi ile 37k'da 1500 tl ye.

18-55 i geç bir boka yaramaz. en az en azzz 18-105 , 18-140 veya 16-80 lensli kitlere bak.

gidip D3500 gibi makinalar alırsan daha sonra bi 50mm lense bile 1500 lira para verirsin sonra dersin ki nerden girdim ben bu aq işine

body'de af motoru olan bir model al , 50 yıllık lensleri bile kullan sonra.

ama gidip 5.5k yı o makinaya gömme :D 

git D6xxx D7xxx serisi filan bak. makinadan çok ileride ki lens yatırımını düşün. 

http://www.leyladansonra.com/
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tnrsk
    Tnrsk's avatar
    Erkek

Sony rx10 mark 3 vardı bende güzel makine hocam düşünürsen hepsi bir arada kafasında 

1 inch sensör 

4k video 

24-600mm lens 

1000 FPS ağır çekim 

DSLR dünyası başka, bütçe ayirabileceksen gir çünkü biraz kullandıktan sonra kesmeyecek  başka lensler almak isteyeceksin fiyatları yuksek ve en önemlisi sürekli lens değiştirmek zorunda kalacaksın, fotoğraf çekmek istediğinde önceden ne çekmek istiyosan ona göre hazırlık yapman lazım mesela böcek çekmek için macro taktın sonra geniş plan çekeceğin bı olay oldu çantadan geniş acıyı al tak falan ve yanında o kadar ağırlığı taşımak büyük külfet 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PsychoDawn
    PsychoDawn's avatar
    Erkek

Hocam bu işlerle profesyonel olarak uğraşan biri olarak FujiFilm tavsiye ederim F/P de daha iyisi yok şimdilik.
    Elimden geçen alıp kullanıp sattığım ve kullanmakta olduğum cihazlar şunlar.
    Nikon3100
    NikonD7000
    Canon 5D MK3
    Sony 6300
    Sony A7sII
    Canon 6D MK2
    FujiFilm X-T3

Bunlar dışında set ortamında sayısız dslr ve aynasız kullandım. Ben fotografa yönelik işler yapacağım diyorsan 4/3 yani micro four thirds sensörlerden şimdilik uzak dur.
    apsc sensörler sinema kameralarında sıklıkla kullanılan super35 sensörle hemen hemen aynı boyutlardadır. burda apsc ne ya ff diyenler bilip bilmeden çok ötmesinler. FF zaten klasik 35mm film boyutunda.
    Yıllarca hayvan gibi bütçeli sinema filmleri super35 sensörlü kameralarla çekildi Arri bile yakın bir zamanda FF ve Large format sensörlü kameraları çıkardı.

Özet: FujiFilm son zamanların en iyi f/p ürünlerini üretiyor. 2010 civarlarında ürettiği dslr-like tarzı iğrenç ,berbat yüzüne bakılmayacak kameralardan çok ötesinde artık.
    ben bizzat kendim bir müzik klibinde The Revenant'ın çekildiği kamera olan Sony venice(FF) sinema kamerasının yanında B-Cam Fuji X-T3 kullandım. aynı müzik klibinde iki kameranında görüntüleri var ve ayırt etmek imkansız.
    yani tavsiyem fuji. :) 

Edit: video üzerine örnekler verdim şimdi burda sinema dersi vermenin anlamı yok videolar sonuçta saniyede min 24-25 kare fotoğraflardan oluşuyor buradaki işlem gücünü karşılayabilen bir cihazın tek bir karede verebileceği performansı az çok akıl edersiniz sanırım. Fahriye Evcen'in Loreal reklamı fotoğraflarında A6300 kullandık :) 

PsychoDawn tarafından 10/Ara/20 09:33 tarihinde düzenlenmiştir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bektas
    x-files
    x-files's avatar
    Erkek

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-fotograf-kamera-dijital-fotograf-makinesi-nikon-d7100-set-884904991/detay bu adamla pazarlık yap mis gibi set.

//Hayat Bazen Tatlıdır//--//Aşıksan vur saza şoförsen bas gaza// https://zulfumehmet.com/ Kişisel bir olay
Toplam Hit: 2173 Toplam Mesaj: 22
öneri fotoğraf makinası