Fotoğraf Makinesi Arıyorum

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ushanka
    Ushanka's avatar
    Erkek

Selamunaleyküm Mürdiler..

Öncelikle belirteyimki makinalardan anlamam.. Başlangıç için yarı profesyonel, profesyonel bir makina düşünüyorum.. Çiçek-böcek çekimi yapmayacağım.. Aile arasında, özel günlerde, kaliteli ve net çeken bir şey arıyorum. Photoshop da rahatca düzenleyebileceğim net şeyler çekmeli.

0 yada 2. el olması pek önemli değil. Fiyatı 400-500 TL yi geçmezse çok tatlı olur. Tavsiye edeceğiniz yada elinizde olan makinalar varsa konu altında paylaşırsanız sevinirim. Popomuzdan kan aldıracak derecede şeyler yollamayın, aman ha gözünüzü seveyim.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

400-500 e yarıprofesyonel olarka fujifilmler var ancak pek memnun olan görmedim ben.

normalde giriş seviyesi 1100D önerilir (ki güzel cihaz şimdi hakkı var) 2. elini o fiyata bulabilirmisin bilmiyorum biraz kurcalamak lazım hem ucuz hem temiz. 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siganfu
    siganfu's avatar
    Erkek

fujifilm s 4000 aldim bi mürid'in sitesinden. nakitmarket.com.  çok memnunum. hd video çekimide yapiyor. geçen sene 450 ye almıştım.

Elin ekmeği ile yaşayan kurt kahrolsun, Boynunda tasma izi taşıyan kurt kahrolsun, Kar yağmış dağlarına, üşüyen kurt kahrolsun, Kahrolsun kurt postunu giyen yalancı kuzu,Dağıtanlar kahrolsun kurt sesli ordumuzu
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

Konuya ek olarak elimde şu anda satılık bir omd var, makineyi bilen bilir sanırım, sıfır kutusunda ve 3300 yerine 2800 e verilecek 500 liralık ciddi bir fiyat farkı var, garanti 24 ay alımdan itibaren, full kutu, yalnız alacak kişinin gelip bakması incelemesi lazım, eldivenle inceletebilirim kutusu havasız açılmaz bir şey değil, yer tabi anadolu yakası.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JuMaN
    JuMaN's avatar
    Erkek

Hocam Nikon D80  var düşünürmüsün sadece body ama düşünürsen birşeyler yaparım.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

sevgili müritler yeni konu açmayım dedim;

profosyonel bir makina almak istiyorum.

cihazlardan pek anlamam.

bi kaç kişinin tavsiyesine göre şu an Canon 600D almayı düşünüyorum.

Bu cihazı kullanan var mıdır? şarjı falan ne kadar gider performansı iyi midir?

ya da istediğim özelliklerde başımı ağrıtmayacak bir model önerebilir misiniz?

istediklerim:

- profesyonel olacak

- şarjı yarı yolda bırakmasın

- kaliteli olsun biraz

- video çekimi muhakkak olsun (bir çok modelde yokmuş sanırım)

- max fiyat 2,000 civarı. az bişey fazla olabilir de..

- mp de sanırım ortalama 15 18 şu an genelde. 15 falan yeter heralde??

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JiggSaw
    JiggSaw's avatar
    Erkek
    joe_black bunu yazdı

cihazlardan pek anlamam.

istediklerim:

- profesyonel olacak

- kaliteli olsun biraz

KesınLıkLe Nıkon D5100 önerırım hocam :)

Daha once vardı , almıştım bir ay kadar kullandım , iyi makınadır...

İmza YOK !!!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    joe_black bunu yazdı

cihazlardan pek anlamam.

istediklerim:

- profesyonel olacak

- kaliteli olsun biraz

dpreview.com/reviews/olympusem5/2

kullanıyorum aşırı derecede memnunum.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    casey
    casey's avatar
    Erkek

her ne kadar nikoncu olsam da canon 550D al gitsin hocam

Zamanı durduramazsın.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek
    joe_black bunu yazdı

cihazlardan pek anlamam.

istediklerim:

- profesyonel olacak

- kaliteli olsun biraz

Hocam sana şöyle bir tavsiye vereyim.Bende geçen yaz senin gibi böyle bir makine arayışına girdim amerikaya da gidecekken ordan birşey alayım diye baya karşılaştırma yaptım.

Öncelikle 550D güzel makinedir senin istediklerine tam anlamıyla cevap verir.

Senin yazdığın 600D ile arasındaki tek fark 600D de ldc ekranın çıkıp dönebiliyor olması. Her ne kadar yerden böyle yüksek kule gibi yapıları çekerken çok işe yarasa da  başka bir işime yaramadı benim.

Ha eğer 650D alabilirim diyorsan onun 600D ve 550D ile arasında bayağı fark var.(işlemci, odak nokta sayısı vs..)

Benim tavsiyem eğer 600D diye düşünüyorsan az daha üstüne ekle 650d al. Olmadı 550D al gitsin

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    vukuat
    vukuat's avatar
    Erkek

500 veren adam 700 de verir diye düşünürüm ben ve gider ikinci el temiz bir dslr alırım.

Bu evrak güvenli elektronik imza ile imzalanmıştır. http://evraksorgu.meb.gov.tr adresinden 8e79-9f95-3250-8689-8032kodu ile teyit edilebilir.
Toplam Hit: 1818 Toplam Mesaj: 16