Fotoğrafları Düzenleme Kırpma Düzeltme

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    l_i_o_n
    l_i_o_n's avatar
    Erkek

slm müridler mürideler.

arkadaşlar bende evliler kervanına katıldım geçen ay.

dügün fotograflarımı  dış çekim yaptırdım kardeşime.

şimdi fotograflarda oynama düzeltme ihtiyacı hasıl oluyor.düzeltme dedigim yüzdeki ben sivilceyi kaldırma arkada istenmeyen görüntüyü silmek arka plana başka bişey yerleştirmek vs..

Adobe Photoshop CC 2015 i indirdim kurdum yalnız egitimini vs. almadığım için malum hiç birşey yapamadım sadece indirip kurmakla kaldım.program çok karışık geldi.

picassa 3 denedim pek hoşuma gitmedi çok kısıtlı.

bana yukardaki bahsettiğim işlemleri yapabilecek basit program lazım.yardımcı olursanız sevinirim.

l_i_o_n tarafından 02/Ara/15 16:10 tarihinde düzenlenmiştir

Сухое говно к жопе не липнет
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZaZu
    ZaZu's avatar
    Erkek

Öncelikle hayırlı olsun.

İstediğin işlemler basit bir programla olmaz. Sivilce kaldırma rötüş işlemleri bilen için kolay. Ancak arka plan değişikliği dış çekim yanlış olur. Dış çekimin genel manası uygun manzara, fonda çekilir. Çekimi nasıl yaptı bilmiyorum ama ışık ayarları vs. iyi değilse yengeyle sen arka plan değişikliğinde 

1

bunun gibi fondan ayrı olursunuz.

Düzgün bir arka plan değişikliği için studyo ortamı olması gerekir. 

Sizin yapabileceğiniz şuan itibariyle renk ayarları, göze batan nesneleri crop yaparak atma vs.

ShutterStock Portfolio http://shutterstock.com/g/ozkan26
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    l_i_o_n
    l_i_o_n's avatar
    Erkek

yok arka planda istenmeyen nesneler vs.var. onları kaldıracam arka plan degişikliği dış çekimde yapmayacam.stüdyo fotografında arka plan degişikliği yapacam 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZaZu
    ZaZu's avatar
    Erkek

o zaman dekupe işlemini yapman için pentool kullanıp kesmen gerekir. Tabi bunun bir sürü ayarı var photoshop bilmiyorsan ilk başta biraz eğitimlere bakman şart.

ShutterStock Portfolio http://shutterstock.com/g/ozkan26
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    l_i_o_n
    l_i_o_n's avatar
    Erkek
    ZaZu bunu yazdı

o zaman dekupe işlemini yapman için pentool kullanıp kesmen gerekir. Tabi bunun bir sürü ayarı var photoshop bilmiyorsan ilk başta biraz eğitimlere bakman şart.

galiba youtubeden bakıp dinleyip ögrenmek en iyisi dedigin gibi.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    l_i_o_n
    l_i_o_n's avatar
    Erkek

bu işten anlayan arkadaş var mı peki ücretini versem yapabilecek.tabi makul bi ücretle

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ar0fer
    Ar0fer's avatar
    Erkek

Hocam photoshop bilmiyorsan işin çok zor. Örnek ne yapmak istiyorsun pm'den örnek fotoğrafla göster istersen yardımcı olmaya çalışayım.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    l_i_o_n
    l_i_o_n's avatar
    Erkek
    Ar0fer bunu yazdı

Hocam photoshop bilmiyorsan işin çok zor. Örnek ne yapmak istiyorsun pm'den örnek fotoğrafla göster istersen yardımcı olmaya çalışayım.

Tamam hemen gosteriyim 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C-GEX
    C-GEX's avatar
    Erkek

Buyur hocam kendi videolarımdır

Sivilce ve istenmeyen bölgeler için .

https://www.youtube.com/watch?v=esFNoRSgGRQ&index=5&list=PLZr5IvzqLF4Qtp5kQsLk-Ih6nuhrbxpKR

Dekupe için

https://www.youtube.com/watch?v=3nK4GMZlpUE&index=6&list=PLZr5IvzqLF4Qtp5kQsLk-Ih6nuhrbxpKR

Buda dekupe ve renklendirme teknikleri

https://www.youtube.com/watch?v=foHt078z89Q&index=9&list=PLZr5IvzqLF4Qtp5kQsLk-Ih6nuhrbxpKR

C-GEX tarafından 03/Ara/15 01:51 tarihinde düzenlenmiştir

Sana koşarak deli gibi yaşamak ,bana yaşamak deli gibi koşarak...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    21li
    21li's avatar
    Erkek

dostum photoshop dışındaki diğer yazılımlar ile pek bişey beceremezsin:) şahsen her türlü grafiksel işlemlerimi photoshop cs3 ile rahatlıkla hallediyorum.. aslında mantığını bildiğinmi aşırı basit bir program.

Çocukken müzik kesilince sandalyelere oturmaya çalıştığımız oyun, meğerse hep otobüsün alıştırmasıymış.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek

1 hafta da çalışsan yaptığın rötüş yüzlerinizi dayak yemiş gibi yapacak. Biz yanımıza yetiştirmek için çalışan aldığımız zaman 1 ay rötüş yaptıktan sonra anca vesikalık yaptırıyoruz. Düzgün birşey istiyorsan işten anlayan birine yaptırmanı tavsiye ederim. İstersen ben de yapabilirim. Sadece rötüş yapıp geri de atabilirim baskı da yapabilirim. Normal albüm ya da panaromik albüm olabilir. Örnek fotoğraf gönderirsen fiyat çıkartırım.

Toplam Hit: 2339 Toplam Mesaj: 17
fotoğraf