Fox Teknoloji Ve Hostingsatinal.Net.Tr Kullanmayın Bu Adamları

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    subasici
    subasici's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Öncelıkle merhaba hocalar. Şimdi sıkıntı şu şekilde. Fox teknoloji isimli şirketten reseller paketi aldık yaklaşık 40 gün önce. Sitelerimizi taşıdık. Sorunsuz giderken. Php_mail fonksiyonun çalışmadığını gördük. Firmaya bilgilendirme yaptık. Firmadan aldığımız cevap aşağıdaki gibi. Php_mail özelliği kapatılmış. Smpt kullanıcakmışım bütün siteler için. google’dan bulcakmışım her siteye tek tek ekliycekmişim. Ve unuttuğum şifremide phpmyadmin’den değiştirecekmişim.

mail özelliği hakkında açmış olduğumuz ticket

komple sunucunun php_mail fonksiyonunu kapatmak yerine htaccess dosyası oluşturarak o spam mail gönderen sitenin mail fonksiyonunu kapatmak için uğraşmak istemediler. Oysaki satarken verdikleri resimli reklamdaki ayrıntıya birde bakın
    "]R10'daki konularının altına yazdıkları mini hizmet sözleşmesi

Şimdi sorarım size… konudada belirttiğiniz gibi neden spam siteyi kapatmadınızda komple sunucudaki özelliği kapattınız. Sizce bu ne kadar etik bir davranıştır. Spam mail gönderen site kapatılacak deyipte komple sunucunun mail özelliğini kapatmak ve diğer siteleri zor durumda bırakmak etikmidir.

Canımızı sıkan bir diğer meselede bot meselesiydi. Sitelerimize bot yazdırdık. fakat, botun içinde bulunan php kodların server tarafından engellendiğini gördük. 403 forbidden hatası aldık. Ve firmadan arkadaşlarla görüştük dedilerki ‘BOTLAR SUNUCUDA ENGELLİDİR BOT KULLANIMI YAPAMAZSINIZ’ yıllardır bu işlerın içindeyım ilk defa böyle bir cevap aldım.

Ve bana diyorlarki Botları çalıştırabilirsiniz dediğimiz kayıt varsa gönderin.

Sorarım size hocalar reseller veya hosting alırken kımın aklına gelır bot'un çalışıp çalışmayacagı. botu çalıştırmayan bir sunucu siteyide çalıştırmaz mantıklı düşünmek gerekirse. çünkü botlarda zararlı kod bulunmaz. 
    reselleri satarken ne botların çalışmadığını nede php_mail fonksiyonunun kapalı veya kapanabilecek olduğu söylenmedi. bu firmanın sorumluluğudur. mail fonksiyonunu açıp belli sitelere htaccess yardımıyla kısıtlayabilirlerdi ama bunuda yapmadılar. şikayet eden olmadı nede olsa komple sunucunun mail özelliğini kapadılar. o engellenen gereksiz php kodları bugün sadece benim için değil sizden hizmet alan webmaster arkadaşlardanda büyük tepki görecektir. bot'u nasıl çalıştıramam bir sunucuda hala şaşıyorum. sonuçta içinde zararlı bir kod yok. 

Ayrıca resimlerde göreceğiniz üzere konuşma üslupları da tamamen sinir bozucu.Kısa ve açıklamasız cevaplarla pek umursamaz tavırları açıkçası bizim tarafımızdan köprüyü geçene kadarki ilişkiyi hatırlattı.Verdikleri cevaplar daha önceden de çok karşılaştığımız merdiven altı diye tabir ettiğimiz tarzda host firmalarından.
    Müşteri olarak kaanatim ise hosting veya reseller hizmeti almak isteyenlerin bu firmaya bulaşmamaları yönündedir.

Hadi sen git işine de herkes kendi çişine.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lotus
    Lotus's avatar
    Homo

vbullettin botu mu sunucuya sıkıntı çıkaracakmış kafalarına göre sözde güvenlik sağlayacağız diye saçma sapan işler yapmışlar hostingsatinal ney hocam ya sende niye aldın bu adamlardan senelerin firmaları dururken fiyatları mı çok iyiydi neyse biraz çirkeflik yap ara sert çık ticketlarda sallar durur bunlar daha

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    subasici
    subasici's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Lotus bunu yazdı

vbullettin botu mu sunucuya sıkıntı çıkaracakmış kafalarına göre sözde güvenlik sağlayacağız diye saçma sapan işler yapmışlar hostingsatinal ney hocam ya sende niye aldın bu adamlardan senelerin firmaları dururken fiyatları mı çok iyiydi neyse biraz çirkeflik yap ara sert çık ticketlarda sallar durur bunlar daha

biraz boşluğuma geldi alırken, birde taşımaları felan kendileri yapacaklardı sözde. sorun tek vbulletin botu değil wp botu da çalışmadı güzelim film sitesi vardı hiti yükselen bir baktık hitler düşüşte meğersem bot çalışmıyormuş.

neyse zaten en yakın zamanda taşıyacağım.Maksadım herkesin görüp, kimsenin bunlarla çalışmaması

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Maresca
    Maresca's avatar
    Erkek

suphp + apache 2 çalıştırıyorum, cxs guardım var kafam rahat isteyen kendi php.ini dosyasını istediği gibi yaratıyor. Otomatik spam önleyicimde var hayat bana güzel mk.

Gel bili bili gates
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cosmic
    Cosmic's avatar
    Erkek

bot konusunda haklı olabilirsin ama mail konusunda ve admin şifre muabbetinde haklı olduğunu söyleyemeceğim. senin kurduğun scripti adam bilemez admin şifresini veritabanında nasıl tutuyor md5 limi sha1 mi yoksa kendi şifreleme şeklimi var. ayrıca mail olayı için cpanelden tek bi mail açıp vbullettinin panelinden smtp ayarı yapıcaksın olucak biticek 1 dk bile sürmeyecek işlem

Bittik biz bittik
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    subasici
    subasici's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    VideoJockey bunu yazdı

suphp + apache 2 çalıştırıyorum, cxs guardım var kafam rahat isteyen kendi php.ini dosyasını istediği gibi yaratıyor. Otomatik spam önleyicimde var hayat bana güzel mk.

hocam yılbaşı paketini alacaktım, o sıra param yoktu. ama senden alacağım bir paket.Varmı güzel kampanyan ?

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Maresca
    Maresca's avatar
    Erkek
    wr3kcer bunu yazdı
    VideoJockey bunu yazdı

hocam yılbaşı paketini alacaktım, o sıra param yoktu. ama senden alacağım bir paket.Varmı güzel kampanyan ?

Ne yazık ki hocam artık yeni müşteri almıyorum.

Gel bili bili gates
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    subasici
    subasici's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    VideoJockey bunu yazdı
    wr3kcer bunu yazdı
    VideoJockey bunu yazdı

Ne yazık ki hocam artık yeni müşteri almıyorum.

yeni müşteri alacağın zamanı bekleyecez yada burdan başka tavsiyelere artık.

Toplam Hit: 1771 Toplam Mesaj: 8