F/P Şarap Tavsiyesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    IvC
    IvC's avatar
    Erkek

Selamlar, bira içmeye biraz ara verip şarap içmek istiyorum. Şarapçı kardeşlerimden f/p şarap tavsiye istiyorum. Lisede biricik, evin gibi leş şaraplar içerdik. Hem kaliteli hem de hesaplı şarap önerirmisiniz. Dün Mistik diye bir şarap içtim ehh işte dedirtti. 

20 yaşında komünist olmayanın kalbi, 40 yaşında komünist olanın aklı yoktur.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bonibon
    Bonibon's avatar
    Erkek

Diren collection cabernet sauvignon ve merlot deneyebilirsin hocam 350 falan olması lazım carrefourlara falan bakabilirsin

om mani padme hum
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kazasker1
    kazasker1's avatar
    Erkek

Ev şarabı.

Huzur islamda... Yok, yanlış. Para islamda. Net...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blmrt
    blmrt's avatar
    Erkek

Geçen terra ya sarmıştım 250 liraydı yanlış hatırlamıyorsam , bu aralar da bremen içiyorum ucuz diye 36 lira 

blmrt tarafından 08/Mar/24 14:00 tarihinde düzenlenmiştir

İnsanlar çok değişti, dikkat etmek lazım. Biriyle el sıkıştıktan sonra beşi de yerindemi diye parmaklarını saymak zorundasın
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    IvC
    IvC's avatar
    Erkek
    blmrt bunu yazdı

Geçen terra ya sarmıştım 250 liraydı yanlış hatırlamıyorsam , bu aralar da bremen içiyorum ucuz diye 36 lira 

Bende bremen yada malt içiyorum bremen 40 tl malt 50 tl, 8-10 tane içiyorum, göbek aldı başını gidiyo o yüzden biraz şaraba dadanayım dedim. 

20 yaşında komünist olmayanın kalbi, 40 yaşında komünist olanın aklı yoktur.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

şaraptaki maya tadını/kokusunu ve baş ağrısını sevmiyorsan dediklerime kulak ver :p

öncelikle şarap işinin mucidi gürcüler. en iyi şaraplar da gürcü şarapları. 

bi yerde gürcü şarabı görürsen bütçeni aşmıyorsa alıp denemekte fayda var.

gürcüler direkt dry/sweet/semi sweet diye ayırmış şarapları. sweet olanı alırsan bildiğin meyve suyu gibi, ama içinde alkol var tabi. dry baya şarap tadında. semi sweet ortası.

gürcü şarabı görürsen üstüne bakıp kafana göre seçebilirsin. henüz kötü gürcü şarabı denk gelmedi

ben metro marketten alıyorum şarabı

gürcüler dışında şu güzel bir italyan şarabı , yine metro marketten. 

yine metrodan aldığım bir semi sweet şarap

yakın zamanda almadım metrodan ama fiyatları migrostaki orta halli şaraplar civarında oluyor. çok pahalı değiller. ama aradaki lezzet farkı bence çok ciddi.

gidip karfurdan Sava almaktansa bunlardan yürümek daha makul

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blmrt
    blmrt's avatar
    Erkek
    IvC bunu yazdı
    blmrt bunu yazdı

Bende bremen yada malt içiyorum bremen 40 tl malt 50 tl, 8-10 tane içiyorum, göbek aldı başını gidiyo o yüzden biraz şaraba dadanayım dedim. 

Valla ben gündüz bahçede işler bitti mi akşam 8 gibi başlıyorum bremene bişeyler izlerken 11 12 ye kadar 6 7 tane içiyorum ama bizim burda ucuz satılıyor 36 dan bende öyle olunca kasayla alıyorum biradan bıkınca şaraba geçerim de havalar ısınıyor pek gitmez geçen ay şaraptaydım

İnsanlar çok değişti, dikkat etmek lazım. Biriyle el sıkıştıktan sonra beşi de yerindemi diye parmaklarını saymak zorundasın
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tuncaxxz
    tuncaxxz's avatar
    Erkek

Biricik, Evin gibi markaları şarap olarak nitelendirmemek lazım :) 

Yakınında metro varsa çok seçeneği var. Fransız, İspanyol, İtalyan şarapları bulabilirsin. Yabancıdan önce yerli şarapları dene derim.  Vivino uygulamasını indir. Markete gittiğinde istediğin şarabı al eline, etiketiyle birlikte şişenin fotografını çek uygulamayla, daha önce yorum yapıldıysa, ortalama puanını falan görebilirsin. Az çok fikir verecektir uygulamadaki bilgiler. Şarabı denedikten sonra sen de puanlama yaparsan, daha sonra yaptığın puanlamalara dayanarak yeni baktığın şaraplar için sevip sevmeyeceğini söylüyor uygulama :) Puanlarkan yorum yazmana gerek yok sadece 5 üzerinden yıldız veriyorsun. 

Fiyatı uygun olan bir sürü güzel şarap bulabilirsin. Suvla - Karasakız, Boğazkere-Öküzgözü, Sur. Shiluh - Turizlo (Shiluh süryani şarabı, sadece turizloyu deneyebildim. bir kaç farklı şarabı var sanırım.), Rarum Kuntra-Karalahna, Kuzeybağ - Öküzgözü. Bunlardan bulabilirsen, kesin dene :)  2015-2016 yıllarıydı benim denediklerim. Aynı yıl değilse vivinodan bakabilirsin, o yılın değerlendirmelerine ve puanına. 

Her zaman yüksek fiyat iyi şarap demek değil.  Bazı şarapları kesinlikle havalandırman gerekiyor. Hepsini havalandırıp içebilirsin, daha güzel içimi olur. Bir şişe şarap parasını bir karafa yatırım yapabilirsin (paşabahçede çeşit çeşit bulabilirsin). 

punto cero
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    korkarabatak
    korkarabatak's avatar
    Erkek

Konu ne zaman gözüme ilişse el yapımı şiraz şarabı kokusu geliyor burnuma.

İlahi bir koku resmen. 

Tanrıların çiğnediği üzümlere gelesiniz mübarekler.

tabi lan
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    can498
    can498's avatar
    Erkek

Ben markete girince en ucuz şaraplara bakarım ama metal kapaklı almam. Mantar kapaklılar tad olarak bir adım önde oluyor. Şu sıralar Migroslarda Leyla var onlardan alıyorum. 

Bir bulutun aya ulaşma mücadelesiydi hayat...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wert
    wert's avatar
    Erkek

küş vişne likörü şarabı

ama soğuk içeceksin alkolüde yüksektir yakıyor yoksa

wert tarafından 08/Mar/24 20:46 tarihinde düzenlenmiştir

|sadece aptalların başarısı ders notu ile ölçülür|
Toplam Hit: 862 Toplam Mesaj: 21
wtf