Freedom 251 - 4 Dolara Akıllı Telefon

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

https://www.youtube.com/watch?v=aGe9Hr_9YEU

Hindistan hükümeti yerli üretim olduğu için cihaz başı 50 dolar teşvik ödüyormuş o yüzden fiyatı bu kadar ucuz. Vestel'dekiler görsün elin pislik içinde yaşayan Hintlisi neler yapıyor.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

cihaz flaş tv de satılanların aynısı ama vestelinde eksik kalır bir yanı yok :)

bu arada vestelin tasarımını yapan adamı biliyorum. sağlam saövdüm kendisine. birde gurur duyuyor kendisi ile. 

dandik plastikten arkaya çirkin bir v harfi koymuşlar. 1 ay sonra üzerindeki kaplama soyuluyor o v harfinini :)

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Flash tv'nin telefonları über dandik :

https://www.youtube.com/watch?v=QbCEDDNq0Os

Benim yerimede sövseydin hocam. Parayla yurtdışında adı duyulmamış yerlerden dizayn ödülü almakla olmuyor deseydin.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

fakir telefonu tutmaz bizde. 

Minimalist Değilim Tembelim
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    samaccc bunu yazdı

fakir telefonu tutmaz bizde. 

Ucuz olsun akıllı olsun diyen anne-baba kesimi için bunlar hocam. 

Zaten tuşlu Nokia bile kullanamıyorlar. Örnek :

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yigit
    Yigit's avatar
    Erkek

peder bey 61 doğumlu son 1 senedir akıllı telefon diye tutturdu bi yandan da ucuz olsun diyodu. Baktım internetten xiaomi mi4 'ü bulmuş alalım bunu bana diyo sonra vazgeçirdim yarın bigün android aldırdın bana yavaşladı bu aldırmasaydın der diye götürdüm iphone 6 aldırdım. 

Siri ile o kadar mutlu ki.. sabah namazına alarm kurduruyo her akşam siri 5:40'a alarm kurar mısın diyo o da kuruyo.
    mesaj yazmayı beceremedi onu da konuştuğunu yazıya çevirme olayıyla aştık çocuk gibi mutlu oldu :D

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    Yigit bunu yazdı

peder bey 61 doğumlu son 1 senedir akıllı telefon diye tutturdu bi yandan da ucuz olsun diyodu. Baktım internetten xiaomi mi4 'ü bulmuş alalım bunu bana diyo sonra vazgeçirdim yarın bigün android aldırdın bana yavaşladı bu aldırmasaydın der diye götürdüm iphone 6 aldırdım. 

Siri ile o kadar mutlu ki.. sabah namazına alarm kurduruyo her akşam siri 5:40'a alarm kurar mısın diyo o da kuruyo.
    mesaj yazmayı beceremedi onu da konuştuğunu yazıya çevirme olayıyla aştık çocuk gibi mutlu oldu :D

Xiaomi'nin kullandığı Miui arayüzü iPhone deneyimi en iyi yaşatan arayüzdür. O kadar efsane ki diğer telefonlarada portlanıyor.

Ucuz telefon deyipte iPhone 6 almanız acayip olmuş :)

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    T3SL4
    T3SL4's avatar
    Erkek

Oyuncak gibi telefon dediğin burdayım diye bağırması lazım.

Şu İphone özenmekten vazgeçsinler iphone gibi olmadı olmayacak.

Stay hungary Stay foolish
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    T3SL4 bunu yazdı

Oyuncak gibi telefon dediğin burdayım diye bağırması lazım.

Şu İphone özenmekten vazgeçsinler iphone gibi olmadı olmayacak.

4 dolar. 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C10H15N
    C10H15N's avatar
    Homo

Bizim yerli cihazımız Vestelin Venusü değil general mobile 4g olmalı 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wildottoman
    wildottoman's avatar
    Erkek

Gümrük mevzuatında cep telefonu ithalatı yapılırken cihaz başına ötv bedeli fatura üzerinden alınıyor fakat 100 tl altında ötv çıkarsa yani bu başlıktaki telefon gibi ÖTV 100 tl ye yuvarlanıyor. :D piyasada 50 tl ye yada 100 tl altına satılan telefonlar var onlar bunu nasıl yapıyorlar anlamadım ama yasaya göre bu telefon en iyi ihtimalle 4 dolar artı 100 tl türkiyede satılabilir diğer vergileri saymazsak tabi. :D

CEP TELEFONU İTHALATI NASIL YAPILIR?

Hücresel ağlar için veya diğer kablosuz ağlar için telefonlar Gtip No : 85171200 
    Alıcısı bulunan verici portatif (Cellular) telsiz telefon cihazları Gtip No : 851712000011 
    Cep Telefonu Gtip No 851712000011 
    Alıcısı bulunan verici mobil araç (Cellular) telsiz telefon cihazlar Gtip No : 851712000012
    Alçak güçlü (100 miliwatt'dan küçük) mobil telsiz telefon cihazları Gtip No  :  851712000013 
    Hücresel ağlar için veya diğer kablosuz ağlar için diğer telefonlar Gtip No : 851712000019

CEP TELEFONU İTHALATINDA GÜMRÜK VERGİSİ %0 (MUAF), 
    CEP TELEFONU İTHALATINDA KDV ORANI %18
    CEP TELEFONU İTHALATINDA ÖTV %25 (TELEFON BAŞINA 100 TL ÖDENİR)

CEP TELEFONU İTHALATINDA ARANAN BELGELER

• FATURA 
    • KIYMET BİLDİRİM FORMU
    • GARANTİ BELGESİ
    • SATIŞ SONRASI HİZMETLERİ YETERLİLİK BELGESİ
    • TAREKS REFERANS NUMARASI 

Ucurumun ucunda bile olsan sırf dünyaya gıcıklık olsun diye gülümse.
Toplam Hit: 2049 Toplam Mesaj: 12
android akıllı telefon freedom