Freedos Hatası

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    th317
    th317's avatar
    Erkek

bugün aldığım içinde windows yüklü olmayan monster marka laptopumda aşağıdaki hatayı alıyorum. bunun sebebi windowsun yüklü olmaması mı? ya da bildiğiniz başka bir sebep olabilir mi? ne yapmam gerekiyor? google'da arattım ama karşıma gelen sonuçlardan pek bir şey anlamış sayılmam. en aşağıda onun da linkini vereyim. konuyu yanlış yere açtıysam çok özür dilerim, yetkili arkadaşlar doğru yere taşırsa sevinirim, zira ilerde aynı sorun başkalarının başına gelirse onlar da faydalansın.

ekran görüntüsü:

https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/v/t34.0-12/10913428_846880308697296_196331058_n.jpg?oh=42b1b154825f8b36940502096063fa3c&oe=54AEBB55&__gda__=1420727562_ab2624a581b26f9d61b1ccfd6013052b

google'da denk geldiğim link:

http://freedos.10956.n7.nabble.com/Loading-old-DOS-programs-under-FreeDOS-td8547.html

Duyuyor musun yeğen??? Suyun sesini duyuyor musun?? Yapamam diyordun. Gücün yetmez sanıyordun... Anlarlar, yaptırmazlar, bir daha yenerler diye korkuyordun. İmkansız diyordun... Ama suyun sesini duyor musun yeğen?? Deniz sonunda yarıldı; bize sadece içinden yürümek kaldı......
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hsyN
    hsyN's avatar
    Erkek

hocam işletim sistemi olmadığındandır büyük ihtimal, denesene bi windows filan kurmayı neyi dert ediyosun. kurulumda sıkıntı olursa o zaman dert et :)

test 1 2
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    th317
    th317's avatar
    Erkek
    hsyN bunu yazdı

hocam işletim sistemi olmadığındandır büyük ihtimal, denesene bi windows filan kurmayı neyi dert ediyosun. kurulumda sıkıntı olursa o zaman dert et :)

hocam şu an torrentte iniyor windows, dayanamadım bi açayım bakayım dedim. işlemcinin falan driverı eksik olabilir diye şüphelendim de onun için sizlere bi danışayım dedim. sonuçta hiçbirşey yüklenmedi laptopa, belki onları da atlamışlardır. bilemiyorum yani..

Duyuyor musun yeğen??? Suyun sesini duyuyor musun?? Yapamam diyordun. Gücün yetmez sanıyordun... Anlarlar, yaptırmazlar, bir daha yenerler diye korkuyordun. İmkansız diyordun... Ama suyun sesini duyor musun yeğen?? Deniz sonunda yarıldı; bize sadece içinden yürümek kaldı......
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mr_Dark
    Mr_Dark's avatar
    Erkek

Temiz bir kurulum çekiyorsun olay bitiyor.

!!!!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FCN
    FCN's avatar
    Erkek

monsterdan ynei aldıysan laptopu ve satın alma ekranında windows istemediysen freedos olarak göndermişlerdir.  (hata değil yani bu) sen şimdi üzerine istediğin işletim sisteminin kurulumunu gerçekleştirceksin.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    th317
    th317's avatar
    Erkek

çok teşekkür ederim arkadaşlar. birazdan yükleme işlemine başlayacağım. eğer bir sorun çıkarsa tekrar buraya yazarım. şimdiden çok teşekkür ettim hepinize.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    herlocksholmes
    herlocksholmes's avatar
    Erkek

normalde mint kurup veriyorlar. böyle verdiklerini hiç görmemiştim.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    herlocksholmes bunu yazdı

normalde mint kurup veriyorlar. böyle verdiklerini hiç görmemiştim.

Aynen ben aldığımda da linux mint kuruluydu 

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SüperSperm.
    evsiz
    evsiz's avatar
    Erkek

bende freedos aldım bir bok yoktu içinde 

Bazı İnsanLar AnıLarıyLa AnıLıR Bazı İnsanLar AnaLarıyLa...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crimeangel
    crimeangel's avatar
    Erkek

adı üstünde arkadaşlar. freedos. işletim sistemi olmayan demek.

güzelce windowsunu kur, kullan hocam. hayırlısı olsun.

ESKİ NİCKİM "HAYALETKURT"TUR....................... WE TANRI TÜRK"Ü YARATTI. ZAFERLER KAZANIP YEDİ CİHANA NAM SALSIN DİYE...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    telekom
    telekom's avatar
    Erkek

Yalnız FreeDOS'ta yine komut yazılabilecek bir ekran geliyordu. En azından benim aldığım MSI öyle gelmişti.
    Burada bir hata var gibi ama ne olduğu konusunda bir fikrim yok.

Umarım yazılımsal bir problemdir.

vatandaşa kafam girsin!..
Toplam Hit: 1507 Toplam Mesaj: 12