folder Tahribat.com Forumları
linefolder Ulaşım Araçları ve Seyahat
linefolder Freelance Çalışanlar Nasıl Vize Başvurusu Yapıyor

Freelance Çalışanlar Nasıl Vize Başvurusu Yapıyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nepnesomao
    nepnesomao's avatar
    Erkek

Dostlar selam,

Temmuz' da orta avrupa turu yapacağız arkadaşlarla ancak 3 aydır freelance çalışıyorum, Avusturya' dan başvurduk ancak konsolosluk çalışmadığım için beni yapmak istediğim seyahati şüpheli bulmuş :). Ben hesap dökümü, para, tapu ve işsizlik maaşı belgelerini de vermiştim üstelik.

Velhasıl kelam freelance çalışan insanlar vize başvurularını nasıl yapıyorlar bizden elbet bu şekilde vize alan vardır diye düşündüm ve buraya bir konu açayım dedim.

Amat Victoria Curam
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

selam,

burada bir kac öneri var mantikli geldi bana 

https://www.quora.com/Should-I-apply-for-a-Schengen-visa-for-the-first-time-as-a-freelancer

vizede belge istenmesinin tek amaci var, gidecek kisinin geri dönüsünün garantisini görmek. Yani birinin hic tutulacak dali yoksa bu adam vizeye basvurursa red yer. O yüzden sunman gereken deliller, senin kacak olarak schengen ülkelerinde kalmayacagini bir sekilde ispat etmen gerek. Mesela evi-arabasi olan biri ya da iyi bir geliri olan birinin ülkeden kacak yollarla gitmeye ihtiyaci yok. Bu minval üzerine düsünürsen daha bir kac sey bulabilirsin. Ama resmi olarak en iyi sey vergi verdigini ispatlaman. Böylece kayitli olmus oluyorsun. Ama her hangi bir vergi vermiyorsan isin zor. 

unbalanced tarafından 14/Haz/17 19:37 tarihinde düzenlenmiştir

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nepnesomao
    nepnesomao's avatar
    Erkek

hocam son 6 aylık hesap dökümü, sigorta kayıtları, işsizlik maaşı aldığıma dair belgeler ve kendime ait tapu belgelerini verdim buna rağmen adamlar inanmadılar :) Hatta son iki senedir de yurtdışına tatile gidiyorum onların da çıktılarını sundum. Bu arada vize reddedilmedi benden inandırıcı kayıt sunmamı istediler

nepnesomao tarafından 14/Haz/17 22:25 tarihinde düzenlenmiştir

Amat Victoria Curam
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

anladim hocam, ülkeden ülkeye degisebilir bu durum. kisa süreli vize oldugu icin konsolosluk karar veriyor bu ise. avusturya yi secmekle yanlis yapmissiniz. yunanistan, hollanda gibi ülkeler daha kolay veriyorlar schengen vizesini. özellikle yunanistan turistlere pek hayir demiyor. belgeleri yunanistanda kalacak gibi ayarlayabilirsin. 

bir ucak acentasina gidip atina icin bilet rezervasyonu yaptirip sonra iptal ettirebilirsin. Durumunu anlatirsin önce, ücret almazlar büyük ihtimal ama bazen 20 tl falan istiyorlar. otel rezervasyonunu da booking.com gibi yerlerden yapabilirsin sonra onu da iptal ettirirsin.. bolyece aldigin vizeyle istedigin ülkeye giris yapabilirsin.

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nepnesomao
    nepnesomao's avatar
    Erkek

güzel bir yöntem eyvallah hocam :)

Amat Victoria Curam
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PsychoDawn
    PsychoDawn's avatar
    Erkek

şimdiye kadar yunan vizesiyle avrupada bir çok yerde bulundum hiç bir sorun yaşamadım ama ilk önce yunan a bir giriş çıkış yapman gerek vizeyle yoksa adam sana yunan vizesiyle almanyada ne işin ve yunanistana uğramamışsın bile diyor gittiğin gibi geri dönme şansın var bir tanıdığımı hollandaya almadılar bu yüzden yunanistan yakın olduğu için arabayla gidip arabayı sınırda bırakıyorum yürüyerek içeri giriyorum hemen köyün içine çıkıyor zaten sınır kapısı 1-2 bira içip geri dönüyorum 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Sen olsan, işsizlik maaşı alan bir adamın ülkesine geri döneceğini düşünür müsün?

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Florenzi
    Florenzi's avatar
    Erkek

Hocam Avusturya, Almanya, Isvicre gibi ülkeler senin bu durumuna vize vermez. Bosuna zaman harcarsin.

Tek Yol Atatürk 1881 - ∞
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DaSpOnGe
    DaSpOnGe's avatar
    Erkek

hocam bak netten vize danışmanlık merkezlerine ara herhangi birini

seyahat amacını söyle istenilen belgeleri sor zaten onlar sana olur olmaz vs herşeyi söylerler 

bkz: mavidüş turizm

You think you've travelled far and never seen the stars :)))
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DevilKingtr
    DevilKingtr's avatar
    Erkek

vize danışmanlı ayrı zikiyor adamı

Viski var önlerinde , Ne içen dediler ? ırakı dedim ben https://www.kisa.link/QobI
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nepnesomao
    nepnesomao's avatar
    Erkek

valla niyet mektubu yazacağım verirlerse verirler yoksa bi dünya vizesiz ülke var :)

Amat Victoria Curam
Toplam Hit: 2687 Toplam Mesaj: 12
schengen vize freelance