folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Freenas Veya Alternatif Yazılım Kurmayı Bilen Yada Önerisi Olan Varmı ?

Freenas Veya Alternatif Yazılım Kurmayı Bilen Yada Önerisi Olan Varmı ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

3 gündür haşadım çıktı bir türlü istediğimi yapamadım. 2 tane 750 gb diski raid 1 yaparak paylaşıma açmak istiyorum ama birtürlü beceremedim.

sistemi 160 gb bir dsike kurdum. ayarları yaptım 750 gb disklere raid 1 seçeneği gelmedi zaten. 

opnefiler kurdum onda tam bir çorba gibi. birde klasörü paylaşıma açtığım zaman cilent bilgisayarlar erişemiyor bir türlü. erişşse bile yazma izni veriyorum ama klasör bile oluşturmuyor.

istiyorum ki her paylaşıma açtığım klasörün kullanıcı adı şifresi olsun. deli oldum burada. 

easynas tam işimi görecekti ki onunda şifreli klasör açma özelliği yokmuş :/

gerekirse parasını verirrim bana ayrdımcı olacak murid varmı ?

teşekkrüler.

edit: windows üzerine kurulmuş bir yazılımda olur. 

yeterki lan ağında birden fazla şifreli klasör açıp kullanıcıların o klasörde işlem yapmasını sağlayabileyim.

kimi bilgisayar yedek alsın. kimisi paylaşım klasörü olarak kullanısın. sunucuların bacup işlemlerini yapsın. gerektiği yerde başka klasörler açıp farklı amaçlar için kullanabileyim.

zalimadam tarafından 12/Ara/15 10:03 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cache
    cache's avatar
    Erkek

cachenas var abi. haftaya hallederiz birlikte :)

En iyisi olmadan önce, her zaman en kötüsü olmaz mı ?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

her sorunu da sana yüklemek istemem :) 

kullanıcı dostu stabil birşeyler bulurum diye babayiğit tbt ailesine sorayım dedim okanım :)

senin bereketin ve kerametinden şüphe edeinin köyünü volkan patlaması yok etsin. arpa buğdaylarını çekirge sürüsü kurutsun.

sorgusuz sualsiz cache nin hikmetine inanıyoruz. o herşeyi bilen ve yardımcı olandır. onu bilgi sahibi yapan arama motoru ve makaleler ne güzel sistemlerdir. ona hizmet eden internet ne güzel internettir.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NmC
    NmC's avatar
    Erkek
    cache bunu yazdı

Nick entry uyumu. Adam haftaya uygulamayı kodlayıp gelecekmiş gibi duruyor :D

There are 10 types of people in the world. Those who knows binary and those who dont...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek

ortamda domain kontroller varsa her hangi bir windows sunucusundan da yer vererek NTFS izinlerini ayarlayarakta yapabilirsin, böylelikle kimse kimsenin dosyasına erişemez. İlla şifre mi gerekli?

Mühendis kahveyi projeye dönüştüren bir insan evladıdır.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

active directory olmadığı için bağımsız çalışan bir file server yada nas yapmak istiyorum.

ekstra lisans aldıramadığım için aklıma freenas geldi. 

şifreli olup olmaması sıkıntı değil. sadece kural oluşturmak istiyorum.

raid1 yapıp bütün yedek ve paylaşımları bu sunucu üzerinden yedeklemek istiyorum.

mesela genel müdür ile sekreter arasında dosya alışverişi için açtığım dosyayı başkası göremeli.

database yedeklemesi içinde bir klasör açıp içine  otomatik dosya göndereceğim. birçok farklı kuralda klasör paylaşımı yapmak istiyorum.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

tırtıklı kondomu ters taksam diye konu açsam herkes cevap verirdi :(

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Olgunisik
    Olgunisik's avatar
    Erkek

Filezilla nın ftp Server yazılımı var. Çok basit bir program ve raid1 hariç diğer dediğin herşeyi yaptığını biliyorum. Kullanımı basit olsada işlevseldir.  Belki raid 1 de yapıyordur ama hiç raid i denemedim. Bu yazılım ftp server kurmanı sağlar ve her dizin için farklı kullanıcı adı ve parola oluşturabilirsin.  

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek
    cache bunu yazdı

chace murid sağolsun memleketinden gelip elinden geleni yapmıştır. birkaç çözüm bulmasına rağmen hala fire server kurulumunu tam anlamıyla gerçekleştiremedik.

adam benim yüzümden düşürdüğü hatunun nimetlerinden faydalanamadı.

şöyle ayrı ayrı şifreli klasör açıp kullanıcıların bilgisayarlarını bağlayabileceğim bir nas ,san ,file server gibi çözümler önerebilecek murid yada muride varmı ?

windows üzerinde tek şifre ile cfs paylaşımı yapıyoruz ama bu sefer şifreyi bir kere giren pc diğer klasörleri de kabak gibi görüyor.

her klasöre ayrı şifre atayamadık bir türlü. 

bu arada @olgunisik muridin dediği gibi freefile sharing programı ile ftp ile paylaşım yaptım ama kullanıcılar için çok sıkıntı olacağından iptal ettim. artı olarak sürekli ftp server çöktü :/

teşekkürler.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aress
    Aress's avatar
    Erkek

Cache hocam saolsun yolunu uzatarak banada uğradı.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cache
    cache's avatar
    Erkek

Eve yeni girdim sayılır bi kaç hatayla karşılaştık ama  uzun uğraşlar sonucu çözemedik. Dinlendikten sonra freenas için bi arastirma yapayim :)

@zalimadam; hersey için teşekkür ederim guzel bi buluşmaydi iyi vakit geçirdik :)

@Aress; Daha çok vakit geçirmek isterdim ama son anda planlar değişip araba erken geldi çok teşekkür ederim :)

En iyisi olmadan önce, her zaman en kötüsü olmaz mı ?
Toplam Hit: 1744 Toplam Mesaj: 13
kurulum nas freenas openfiler easynas