Fringe Dizisi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Witcher
    Witcher's avatar
    Erkek

Aradım bu konu daha önce açılmamış tahribatta doğaüstü konular paranormal olaylarla ilgilenenler hayli fazla tam onların ilgisini çekecek bir dizi yayınlanıyor lostun yapımcıları tarafından. İsmi Fringe ilk bölümü için milyonlarca dolar harcamışlar ilk 3 bölümü seyrettikten sonra beğenmedim buda neymiş deyen kişinin çıkacağını sanmıorum.Konusu Lost’ta olduğu gibi yine bilimkurgu, drama ve gerilimin iç içe geçtiği Fringe'te bir özel ajan, bir bilim adamı ve oğlundan oluşan üçlü, bir dizi gerçeküstü olayla bağlantılı ölümcül bir gizemi çözmeye çalışıyorlar. Oyuncular kaliteli senaryo güzel dün akşam sezon finali yayınlandı daha seyredemedim genelde diziportta ilk çıkıyor. http://diziport.com/Fringe_1_sezon-izle/

Fringe Nedir?

Sözlük anlamı 'sınırda' olan 'fringe'le, bilim dünyasında kabul edilebilirlik sınırlarında olan deneyler anlatılıyor. Sahte bilimle 'fringe' bilim arasındaki fark ise şu: Sahte bilim, bilimle amatör olarak uğraşan kişilerin yaptıkları deneyler ve iddiaları kapsarken, 'fringe' bilimde saygın ve 'gerçek' bilim insanları, meslektaşları tarafından garipsenen yöntemlere başvuruyor. Türk Vikipedia'sı bu alana 'Sınır-bilim' ismini takmış.

Bu konu altında fringe severlerle zaman paradoksu telekinezi ve her türlü şeyi tartışabiliriz eğlenceli olur :)

Evet normal değilim :)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nickneyime
    nickneyime's avatar
    Erkek

hastası oldugum dizidir

ara vermişti o aradan sonra izlemedim daha komple dizinin 1. sezonunun bitmesini bekliyorum

dizideki olan olayların çogunlugu gerçenten "sınır"da örnekler ve çogunlugu olmayacak şeyler değil hepsi mantıgıma yatıyo :)

diziyi peki bilen duyan yoktur veya duyup "abi böle dizi varmış güzel diyolar " kısmında kalır , izleyen sınırlı ama j.j. abrams yapımcı kaçırılmaması gereken bi dizi :)

edit:dizi bitmiş, izlemediğim 5 bölümü bi oturuşta izlicem :)

bunch of idiots around me, yes everywhere.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coLin
    coLin's avatar
    Erkek

Sürekli takip ettiğim bir dizi. Senaristler mükemmel iş çıkarıyor, sonraki bölümlere dair mükemmel ipuçları veriyorlar, öyle diziyi izledim bitti gibisinden bir dizi değil. Herkesin merak ettiği tek bir karekter var, oda gözcü :) sezon finali son 2 bölümde iyice çıkardılar ortaya. Gerçi sezon finalini daha izleyemedim. Alt yazısını bekliyorum.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Witcher
    Witcher's avatar
    Erkek

Son bölümü şimdi izledm 46 dakika hiç bitmeseydi keşke hele son sahnenin ne kadar şaşırtıcı olduğunu anlatırsam izlemeyenler bana kızabilir :)

İlk bölümler sönük geçmişti ama sezon sonunda Lostta neymiş diyorum o derece güzel

Evet normal değilim :)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coLin
    coLin's avatar
    Erkek

Witcher bunu yazdı:
    -----------------------------

Son bölümü şimdi izledm 46 dakika hiç bitmeseydi keşke hele son sahnenin ne kadar şaşırtıcı olduğunu anlatırsam izlemeyenler bana kızabilir :)

İlk bölümler sönük geçmişti ama sezon sonunda Lostta neymiş diyorum o derece güzel

Aynen sezon finalinin son sahnesinde bende şok oldum. :) Amerikada yaptıkları bu şey acaba tartışmaya yol açmışmıdır diye düşünmeden edemedim. Neyseki dizi o kadar tuttuki Fox`un başkanı 2. sezon çekimlerinide onayladı.Bekleki 2. sezon başlasın şimdi.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    venom88
    venom88's avatar
    Erkek
    Bu dizinin çıkmış bölümlerini çekebilçemiz bi rapidshare linki varmıdır bir bakim nası bişeymüş :D

Venom88 burdaydı.[Cevapını duymak istemeyeçeğin soruları sorma,sormak istemiçeğin sorulara cevap arama]
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    myblackworldweb
    myblackworldweb's avatar
    Erkek

venom88 bunu yazdı:
    Bu dizinin çıkmış bölümlerini çekebilçemiz bi rapidshare linki varmıdır bir bakim nası bişeymüş :D

http://fringeindir.blogspot.com/   dan kafana göre indir

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EmQceR
    EmQceR's avatar
    Erkek
    şuan 5.bölüme kadar indiriyorum bakalım sararsa devamını da indiririm ilk bölüme baktım biraz sardı sanki ama bakıcaz artık.

Bu Yüce Türk Milleti ne ihanetler gördü hepsinin üstesinden gelmeyi başararak tarihe nice zaferler yazdırdı. Bu Millet Kuva-yı milliye hareketini yeniden başlatır. Sivas Kongresini yeniden toplar, Ya İstiklal, Ya Ölüm diye haykırır ve gereğini yapar. Türk Milleti ihaneti ve hainleri hiç affetmez. Dileğimiz odur ki bu iş sandıkta bitsin, aksi halde "sürüye dalmayı göze alan Kurt, çobanın da, köpeğinde hesabını yapmaz."
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nickneyime
    nickneyime's avatar
    Erkek

tehparadox.com

sağlam burası 

bunch of idiots around me, yes everywhere.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yalnizturk
    yalnizturk's avatar
    Erkek
    manyak bi dizi ya benim çok hoşuma gidiyor ....

Ey Türk, Titre ve Kendine Dön! Üstte mavi gök çökmedikçe, Altta yağız yer delinmedikçe, Kim bozabilir senin ilini ve töreni!.. Bilge Kağan
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EmQceR
    EmQceR's avatar
    Erkek
    mesaj atmışım ilk 5 bölüm sararsa diye sarmak ne kelime bağımlısı oldum ama bitirdim diziyi yeni sezonu bekliyoruz on numara bitti son bölüm..
    isteyen olursa tüm bölüm linklerini atarım...

Bu Yüce Türk Milleti ne ihanetler gördü hepsinin üstesinden gelmeyi başararak tarihe nice zaferler yazdırdı. Bu Millet Kuva-yı milliye hareketini yeniden başlatır. Sivas Kongresini yeniden toplar, Ya İstiklal, Ya Ölüm diye haykırır ve gereğini yapar. Türk Milleti ihaneti ve hainleri hiç affetmez. Dileğimiz odur ki bu iş sandıkta bitsin, aksi halde "sürüye dalmayı göze alan Kurt, çobanın da, köpeğinde hesabını yapmaz."
Toplam Hit: 2605 Toplam Mesaj: 13