folder Tahribat.com Forumları
linefolder Html - CSS - XML - JavaScript - Ajax
linefolder Front-End De Hangi Teknolojileri Kullaniyorsunuz

Front-End De Hangi Teknolojileri Kullaniyorsunuz

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dhmm
    dhmm's avatar
    Erkek
    manglerman bunu yazdı

where  is blazor ?

Hocam hic kullanmadim, hic bilmiyorum maalesef. Her ne kdr winforms,wpf yazabilsem de webde php +nodejs +Js gittim devamli

Biraz aciklar misin blazoru ? Digerlerine gore artilari ve eksileri neler ?

dhmm tarafından 18/Eki/23 00:21 tarihinde düzenlenmiştir

Ozgurluk aslinda her istedigini yapabilmek degildir, istemedigini yapmamaktir. // Verdigin degeri gormeyince, gordugun degeri ver !!! // Hayatin herkes icin bir bavulu vardir !!! // Dusmek gerekir bazen hayatta; kalkmayi ogrenebilmek icin
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

vuejs kullanıyorum. reactin kod yazma şeklini sevmiyorum, çorbaya dönüyorum amk şeysi. 

vue de react leşmeye başladı composition api muhabbetine ama hala eski usül component yazabiliyoruz ve çok daha derli toplu, düzgün duruyor bence

kullandığım bazı libler şunler :

element-plus.org/ : güzel componentler veriyor bu componentleri kullanması çok çok kolay

primevue.org bu adamların react/angular vs için de aynı componentleri var. bi tık karışık bi kod çıkıyo ortaya. üstteki kadar temiz değil

https://tailwindui.com/ : sadece html/css veriyor, gerisine karışmıyor bu ama silikon vadisi startupı şekli veriyon direkt :p

vaadin tarzı bir şey bekliyorum hala ama java dünyası dışında pek yok

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manglerman
    manglerman's avatar
    Erkek

.net çi için blazor yazmak çocuk oyuncağı.

2waybinding zaten işin ana teması.

.net core ile tam entegre çalışıyor haliye.

service inject edip direkt kullanabiliyorsunuz filan.

emin ol .net için react angular vue vb gereksiz kalıyor öğrendikten sonra.

türk kızlarından sabun yapalım, rus kızları elini yıkasın.:)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dhmm
    dhmm's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı

vuejs kullanıyorum. reactin kod yazma şeklini sevmiyorum, çorbaya dönüyorum amk şeysi. 

vue de react leşmeye başladı composition api muhabbetine ama hala eski usül component yazabiliyoruz ve çok daha derli toplu, düzgün duruyor bence

kullandığım bazı libler şunler :

element-plus.org/ : güzel componentler veriyor bu componentleri kullanması çok çok kolay

primevue.org bu adamların react/angular vs için de aynı componentleri var. bi tık karışık bi kod çıkıyo ortaya. üstteki kadar temiz değil

https://tailwindui.com/ : sadece html/css veriyor, gerisine karışmıyor bu ama silikon vadisi startupı şekli veriyon direkt :p

vaadin tarzı bir şey bekliyorum hala ama java dünyası dışında pek yok

Eyvallah kardesim.

primevue cok iyiymis gercekten. Ucretsiz anladigim kadariyla degil mi ? Sakai temasi fena degilmis...

tailwinde bakmistim bir ara. Ucretliydi sanirsam.

element-plus biraz daha geride kaliyor gibime geldi diger ikisine nazaran

primevuew oldukca hosuma gitti.

Ozgurluk aslinda her istedigini yapabilmek degildir, istemedigini yapmamaktir. // Verdigin degeri gormeyince, gordugun degeri ver !!! // Hayatin herkes icin bir bavulu vardir !!! // Dusmek gerekir bazen hayatta; kalkmayi ogrenebilmek icin
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dhmm
    dhmm's avatar
    Erkek
    manglerman bunu yazdı

.net çi için blazor yazmak çocuk oyuncağı.

2waybinding zaten işin ana teması.

.net core ile tam entegre çalışıyor haliye.

service inject edip direkt kullanabiliyorsunuz filan.

emin ol .net için react angular vue vb gereksiz kalıyor öğrendikten sonra.

Hocam inan bana hayatimda bir iki defa denemelik ugrastim. Tas catlasa 8 saaati gecmez denemelerim. Oldukca beyhaberim ve cok zamanimi alir gibime geliyor. Iyidir lafim yok ama biraz hizli ilerlemek istiyorum

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manglerman
    manglerman's avatar
    Erkek

hocam eğer backendde .net core kullanıyorsan frontendde => .net core + html + css =blazor diyebilirim sana :) yeni bişey öğrenmene gerek yok.

vs de blazor server project oluştur default template incele. 2 saat sonra blazor uzmanısın :D

kolay gelsin

türk kızlarından sabun yapalım, rus kızları elini yıkasın.:)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dhmm
    dhmm's avatar
    Erkek
    manglerman bunu yazdı

hocam eğer backendde .net core kullanıyorsan frontendde => .net core + html + css =blazor diyebilirim sana :) yeni bişey öğrenmene gerek yok.

vs de blazor server project oluştur default template incele. 2 saat sonra blazor uzmanısın :D

kolay gelsin

Yok hocam Back-Endde PHP ile gidiyorum. ara ara node.js. Gerci REST API olacagi icin farketmez tabiki saniyorum.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    dhmm bunu yazdı
    manglerman bunu yazdı

kolay gelsin

Yok hocam Back-Endde PHP ile gidiyorum. ara ara node.js. Gerci REST API olacagi icin farketmez tabiki saniyorum.

filamentphp.com

sal o zaman yazdığın her şeyi bunu kullan.

buna da bak : inertiajs.com

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

.net 8 ile gelen blazor bu iste son nokta olacak. 

Typesafe olmayan her dil coptur ayrica.

Microsoft ekosisteminden cikarsaniz her sene yeni bi dil ogrenirsiniz ve onceki ogrendiginiz çöp olur. 

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dhmm
    dhmm's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı

.net 8 ile gelen blazor bu iste son nokta olacak. 

Typesafe olmayan her dil coptur ayrica.

Microsoft ekosisteminden cikarsaniz her sene yeni bi dil ogrenirsiniz ve onceki ogrendiginiz çöp olur. 

Aytek haklisindir eminim fakat senelerdir hep wiforms ve wpf ile calistim. Web kismina ne klasik ASP de ne ASP.NET ne .net core hic girmedim ve bana desen bir tane form yap belkide webde yapamam maalesef.

PHP ile baslayip, nodejs yi de ekleyip o sekilde yaptim istediklerimi.

Su anda tamamen sifirdan girmeye calisirsam ( tabi C# dilini biliyorum ) projenin cikma tarihi oldukca uzayacak. Tabi sectigim frameworkun 6 sonra beni birakmamasini da istiyorum bir taraftan.

Toplam Hit: 2323 Toplam Mesaj: 29
front end