folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder G3 Piyade Tüfeğimi Yoksa Ak47(Kalaşnikof) Mi ?

G3 Piyade Tüfeğimi Yoksa Ak47(Kalaşnikof) Mi ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Focal
    Focal's avatar
    Erkek

Arkadaşlar G-3 Bir çok silah yerinede kullanabiliyor etkili menzili 400 metre ama keskin nişan dürbünü takıldığında daha fazla etkili menzil oluşuyor. Ben Şırnak sınır birliklerinde yapdım askerliğimi ve g-3 kullanıyordum. Üst Bölgesinde taciz yediğimiz zaman üzerimdeki 4 şarjör ve alarm sandığındaki 3 şarjör ilede aralıksız atış yapdım toplam 7 şarjör toplam 140 mermi atdım. Ama lakin namlusu çabuk ısınıyor G3lerde namlu tutmacında altına bez koyardık hafif oynadıgı icin ses yapiyordu bez sayesinde bu sesi engellemiş bulunuyorduk tabi 140 mermiden sonra o bezi hayal edin :) . Görevlere çıkdıgımız zaman silah gitgide ağırlaşıyordu saten ağırdı daha çok seyyar dipçik kullanarak çıkıyorduk öteki dipçikden biraz daha rahat oluyordu taşıması. Her görev sonrası mutlaka bakım yapılıyordu çünki yağmur toz v.s gibi yiyordu silah. Birde g-3'Lerin en çok dikkat çekilicek yerlerinden biriside şarjörleri çok eski olduğu için yıpranmış oluyor ve atım yatağına tam oturmadığı için mermiyi namlu agzına silah tam sürmüyor. çatışma sırasında çok kötü bi durum. Ama silaha çok iyi bakarsanız tam bir ölüm makinası olabiliyor...

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek

ak 47 Yagmur Camur demeden kullanırsın banamısın Demez şişme yapmaz Gerilla tüfegidir. Bel altı kullandigin zaman öldürücü olmaz.

G3 Su Yagmur Camur Gordumu Gotu Basi kaybeder şişme Yapar Ama Hedefi Denk Getirdinmi Önden ufak bir Delik olarak Girer ARkadan Kocaman 20 Cm genişliginde Yuvarlak bi Delik Birakır öldürür..

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amd-x
    Amd-x's avatar
    Erkek
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asiminnesli
    asiminnesli's avatar
    Erkek

AK-47 yi C&C generaldan severin 'we bring to AK fory seven everyone' der GLA da yani teröristlerde G3 bana çok hantal geliyor yaşım ititbariyle bilgim sadece konuda belirttiğin kadar kullanmışlığım yok w

I am Jack's inflamed sense of rejection
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    god
    god's avatar
    Erkek

g3 desem ne yapacan? :)

All is well
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sniperscope
    sniperscope's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

m4a1 carbine.

g36

"Yer yuzunde hic bir pislik yoktur ki; altindan bir yahudi cikmasin" Adolf Hitler... "Turkiye de hicbir pislik yokturki altindan cemaat cikmasin" SniperScope "Nerede yavşak, hırsız varsa hepsi Allahçı" Fazil Say
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Focal bunu yazdı:
    -----------------------------

Arkadaşlar G-3 Bir çok silah yerinede kullanabiliyor etkili menzili 400 metre ama keskin nişan dürbünü takıldığında daha fazla etkili menzil oluşuyor. Ben Şırnak sınır birliklerinde yapdım askerliğimi ve g-3 kullanıyordum. Üst Bölgesinde taciz yediğimiz zaman üzerimdeki 4 şarjör ve alarm sandığındaki 3 şarjör ilede aralıksız atış yapdım toplam 7 şarjör toplam 140 mermi atdım. Ama lakin namlusu çabuk ısınıyor G3lerde namlu tutmacında altına bez koyardık hafif oynadıgı icin ses yapiyordu bez sayesinde bu sesi engellemiş bulunuyorduk tabi 140 mermiden sonra o bezi hayal edin :) . Görevlere çıkdıgımız zaman silah gitgide ağırlaşıyordu saten ağırdı daha çok seyyar dipçik kullanarak çıkıyorduk öteki dipçikden biraz daha rahat oluyordu taşıması. Her görev sonrası mutlaka bakım yapılıyordu çünki yağmur toz v.s gibi yiyordu silah. Birde g-3'Lerin en çok dikkat çekilicek yerlerinden biriside şarjörleri çok eski olduğu için yıpranmış oluyor ve atım yatağına tam oturmadığı için mermiyi namlu agzına silah tam sürmüyor. çatışma sırasında çok kötü bi durum. Ama silaha çok iyi bakarsanız tam bir ölüm makinası olabiliyor...

Namlu tutmacı ne oluyor ? El kundağı sanırım

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kız Babası
    kuytul
    kuytul's avatar
    Erkek

HK 416 kullandım g3 ve ak47 kullanma fırsatım olmadı. ancak g3 kullanan askerler pek memnun olmadıklarını söylüyorlar. hk416 gayet güzel geldi bana.

instagram.com/yks.rehberlik >> YKS Rehberlik ve Eğitim Koçluğu için takipte kalın ;)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SaNaL_AjaN
    SaNaL_AjaN's avatar
    Erkek

ewt bende askerde acemi birliğnide g3 kullandım oturttummu oturtuyor usta birliğim de HK 33 E piyade tüfeği kullandım onunlada atış yaptım ama pek etkisi yok G3 kadar HK 33 için G3 ün modernize edilmiş hli deniyor

Antalya'da Emlakçı parçası :)
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExpirE
    ExpirE's avatar
    Erkek

wking bunu yazdı:

Explosive bunu yazdı:
    wking bunu yazdı:

Ak47 su içinde de kullanılabildiği için daha çekici geliyor bana.

su içinde 5 metreyi geçemez attıgın mermi

Emin misin?

Hocalar 2 sinide kullanma zevkini yaşamış ve avcılık olsun, atış olsun babam sayesinde ve halen muvazzaf olan subay akrabalarımdan edindiğim bilgilerime dayanaraktan söyleyebilirim ki.....

CheyTac Intervention .408 caliber M100 keskin nişancı tüfeğinden çıkan çekirdek bile suyun içinde en fazla 1 yada 1.50 cm yol alabilir....

Discovery channelde efsane avcıları da özel bir askeri birlik ile test etmişlerdi....

Ayrıca g3 ak 47 den daha iyidir neden?

1)Uzun ve setli yivleri mevcut olduğundan daha güçlüdür. Hantaldır ama kuvvetlidir

100 metreden hedef aldığınız uzuvun kopartır.

Çekirdek dairesel hareket ile gider ve noktada tam tahribat yaratır.

2)G3 etkili mesafesi 600 tam görüş mesafesi asıl etkin mesafesi 400 ak47 ise 400 metre

amnusu daha uzun

3)namnusundan dolayı isabet oranı g3 de daha iyidir ak47de isabet yayılma oldukça fazladır.

4)g3 sesi adamı mest eder orgazm eder insanı....

Ama şu var 3-4 şarjorden sonra g3 şişiyor ve tutukluk denilen şey oluyor.

ak47 de bu sorun yok

yani geliştirirse g3 mını züker dünyanın piyade tüfeğinde....

"bea"
Toplam Hit: 51241 Toplam Mesaj: 76