folder Tahribat.com Forumları
linefolder Cep Telefonları, Gsm Operatörleri ve Mobil İnternet
linefolder Galaxy S3 Root (4.3 Jellybean) İşlem Yarıda Kalmış Durumda

Galaxy S3 Root (4.3 Jellybean) İşlem Yarıda Kalmış Durumda

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    raul
    raul's avatar
    Erkek

beyler şu an root ediyorum cihazı tırsmış durumdayım telefonu tuğla yapacağım diye .

odin telefonu tanımadı . telefonun ekranında downloading do not turn of target !!! yazıyor .

usb ile bilgisayara bağlı . telefonu kapattım . home ses azaltma ve power tuşuyla ilerlemek istiosanız ses açma tuşuna basın dediği bölüme geldim ve onayladıktan sonra bu durum içindeyim . aşağıdaki yönergeleriş takip ettim . ne yapmam lazım şu an ?

Samsung recently pushed the I9300XXUGNA7 Android 4.3 Jelly Bean update to Galaxy S3 owners in several countries and many who’ve installed the new build are now in need of a root tool.

This how-to guide will show you how to root your Galaxy S3 (I9300 model) running the Android 4.3 Jelly Bean build designated XXUGNA7. Rooting your Galaxy S3 will have a number of benefits, such as allowing for the installation of third-party root apps, performance tweaks and custom ROMs. However, rooting will trigger Samsung’s KNOX system and void the warranty.

As always, DroidReport assumes no liability for this root guide. Proceed with caution.

Before Getting Started

Before you get started, ensure that your Galaxy S3 is the I9300 model. Attempting to root any other device with this guide will most likely result in a bricked phone.

As always, you want to backup your device and charge it to at least 80 percent. Finally, enable USB Debugging mode by navigating to Settings -> Developer Options.

How To Root Samsung Galaxy S3 Running Android 4.3 XXUGNA7

1) Download CF-Auto-Root for the Galaxy S3, as well as Odin3 v3.09, which can be found here and here.

2) Put your Galaxy S3 in download mode by holding the Volume Down, Home and Power buttons. When a warning prompt appears, press Power again.

3) Unzip the CF-Auto-Root archive to retrieve the .tar.md5 file. Unzip Odin. Right click on Odin and run the application as an administrator.

4) Using your USB cable, connect your Galaxy S3 to your computer. You should see a yellow box with the message “Added!” If this does not occur, reinstall your computer’s USB drivers.

5) Within Odin, press the PDA button and select the tar.md5 file extracted from the CF-Auto-Root archive.

6) Select Auto Reboot and F.Reset Time while leaving all other boxes unchecked.

7) Click start and wait until the installation process completes. Any interruption may result in a bricked device.

8) After a PASS message appears, your phone will reboot automatically and you’ll officially be rooted. Kudos.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    raul
    raul's avatar
    Erkek

reinstall your computer’s USB drivers modundayım galiba . nasıl yükleyeceğim . telefonu kapatacak mıyım ne yapacağım kurtarın beni :)

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    exchanger
    exchanger's avatar
    Erkek

hocam usb hata ayıklama seçeneğin açık mı ? ondan dolayı tanımayabilir odin.

"Dünyanın bütün kötülüklerine baş kaldır. Bazen senin iyiliğin başkasının kötülüğüne de olabilir. Kendi iyiliğine de baş kaldır..." Y.Kemal
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    raul
    raul's avatar
    Erkek
    exchanger bunu yazdı

hocam usb hata ayıklama seçeneğin açık mı ? ondan dolayı tanımayabilir odin.

olabilir kardeşim ama şu an ne yapmam lazım . usb kablosundan çekip kapatıp açsam bi sorun olur mu ?

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    exchanger
    exchanger's avatar
    Erkek

download moda aldığımızda hep öyle yazar diye biliyorum bence kapatmanda bir sıkıntı yok. Ama yanlış yönlendirme de yapmak istemem. Daha bilgili bir arkadaş varsa o yanıt versin. Şahsi kanaatim bir şey olmayacağı konusunda. Çünkü odin e bağlı değil telefon. internete de bağlı değil. Download yaptığı bir şey yok yani. 

"Dünyanın bütün kötülüklerine baş kaldır. Bazen senin iyiliğin başkasının kötülüğüne de olabilir. Kendi iyiliğine de baş kaldır..." Y.Kemal
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    raul
    raul's avatar
    Erkek

device driver software was not succesfully installed diyor dostum bu her denememde . telefon açılıyor kablodan çekince problem yok fakat her denememde bunu diyor . telefonu yeniden yükleme ekranına getirip taktığımda kabloya bu uyarıyı veriyor . usb debugging i de açtım

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Ne uğraşıyorsun hocam framaroot.apk diye arat telefona indirip kur tamamdır.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    raul
    raul's avatar
    Erkek
    Mustafa bunu yazdı

Ne uğraşıyorsun hocam framaroot.apk diye arat telefona indirip kur tamamdır.

çıkmıyor bro benim markette

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Markette çıkmaması normal.Buradan indirmelisin ; http://yadi.sk/d/ujhRU58NHyojn

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    IamFree
    IamFree's avatar
    Erkek

Merhaba hocam ,

Anladığım kadarıyla cihazınızı root etmek istiyorsunuz bu işlemi Odinsiz de yapabilirsiniz.

Root işlemini 2 farklı türde yapabilirsiniz.

1. Odin den cihazınıza ve cihazın yüklü olduğu sürümün dosyasını indirip (.tar) pda seçip yükleyebilirsiniz.

2. CWM modu var,her telefona ve modele göre değişik tuş kombinasyonları vardır o menüye erişebilmek için, CWM moduna giriş yaptıktan sonra install seçeğinden SD kart veya INT SD Kart dosyanızı seçip yükleyebilirsiniz.

Pm atarsanız daha detaylı şekilde anlatabilirim veya başka bir sorunuz varsa

Not: Noktalama işaretleri için düzenlendi.

IamFree tarafından 10/Mar/14 00:28 tarihinde düzenlenmiştir

Farkı,farklı olan yaratır.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodofWar
    GodofWar's avatar
    Erkek

inşallah bozulur

Toplam Hit: 1983 Toplam Mesaj: 13