Geleceğe Dönüş 2 Üzerinde Tespit

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    snnyk
    snnyk's avatar
    Erkek

en dip detay bana göre geçmişe yolculuk yaptıkları avm nin adı ikiz çam market 

geçmişe gittiğinde arabayla çam ağacının birini azip kırıyorlar 

tekrar geleceğe gittiklerinde avm nin adı yalnızçam market oluyor =)

snnyk tarafından 11/Kas/15 11:25 tarihinde düzenlenmiştir

snnyk.com - code is poetry all that i know...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivirus
    antivirus's avatar
    Erkek

bu tarz filmlerde hep ileri dönük olan şeyler genelde yapılıyor ya ilham veriyor yada var olanı geliştiriyor insanoğlu bir şeyi hayalettiği zaman onu yapacaktır teknolojide bu şekilde ilerler zaten ilk önce hayal edersen gerisi gelir.

adı üstünde bilimkurgu :)

Nev-i Şahsına Münhasır.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek

Şahsi fikrime göre,

1. Filmden esinlenerek şekil verilmiş olabilir.

2. Teknolojik gelişmelerin bir anda ortaya çıktığını düşünmüyorum. Bulunup uygun zamanda ortaya atılmayı, bir proje şeklinde sunulmayı beklediklerini düşünüyorum.

3. Döneminde önemsiz görülen, geleceği olmayacağı zannedilen teknolojilerin popülerleşmesi ile bugün önemli yerlere gelmiş olabilirler. 

4. Teknolojilerin ufak ufak halkın algısına yerleştirildiğini düşünüyorum. Örneğin son 3 yıldır yaşanan uzay filmleri furyası. Gravity, Interstellar ve son Martian. Özellikle Martian doğrudan NASA destekli. Ve son yayınlanan, yayınlandıkça aydınlanan projelere baktığında da filmdekine benzer konseptler planlanıyor. Halkı ufaktan alıştırıyorlar. 

Film sektörü zannedildiği kadar sanatsal değil. 3 sanatsal yapım varsa 3000 tane propaganda var. Holywood'un Amerikan politikalarını aklamak gibi bir ünü olduğunu biliyoruz. Çizgi roman akımının dönemin propaganda aracı olduğunu, emperyalist uğurda kullanıldığını da biliyoruz. Bugün bayıla bayıla izlediğimiz Batman, Superman gibi çizgi romanların bulabilirseniz çook eski kopyalarını okumanızı tavsiye ediyorum. Alıcı gözle izleyebildiğinizde her filmden bir çıkarım yapabilirsiniz. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    Austen bunu yazdı

Şahsi fikrime göre,

1. Filmden esinlenerek şekil verilmiş olabilir.

2. Teknolojik gelişmelerin bir anda ortaya çıktığını düşünmüyorum. Bulunup uygun zamanda ortaya atılmayı, bir proje şeklinde sunulmayı beklediklerini düşünüyorum.

3. Döneminde önemsiz görülen, geleceği olmayacağı zannedilen teknolojilerin popülerleşmesi ile bugün önemli yerlere gelmiş olabilirler. 

4. Teknolojilerin ufak ufak halkın algısına yerleştirildiğini düşünüyorum. Örneğin son 3 yıldır yaşanan uzay filmleri furyası. Gravity, Interstellar ve son Martian. Özellikle Martian doğrudan NASA destekli. Ve son yayınlanan, yayınlandıkça aydınlanan projelere baktığında da filmdekine benzer konseptler planlanıyor. Halkı ufaktan alıştırıyorlar. 

Film sektörü zannedildiği kadar sanatsal değil. 3 sanatsal yapım varsa 3000 tane propaganda var. Holywood'un Amerikan politikalarını aklamak gibi bir ünü olduğunu biliyoruz. Çizgi roman akımının dönemin propaganda aracı olduğunu, emperyalist uğurda kullanıldığını da biliyoruz. Bugün bayıla bayıla izlediğimiz Batman, Superman gibi çizgi romanların bulabilirseniz çook eski kopyalarını okumanızı tavsiye ediyorum. Alıcı gözle izleyebildiğinizde her filmden bir çıkarım yapabilirsiniz. 

aynen katılıyorum. buna benzer birşeyler yazacaktım. özellikle 2. maddeyi destekliyorum

3D yazıcı görevimiz tehlike dizilerinde dünya kadar kullanıldı. 1980lerde oynuyordu 

şimdi 2015 daha yeni forumda konu açıyoruz. nedir diye soruyoruz.

internet yine öyle istikbarat için icat edilip şimdiki dünyaya yayıldı.

hatta yine görevimiz tehlikede çok meşhur bilgisayarlı gözlükler vardı. şimdilerde yeni yapılıyor gibi gösteriyorlar

Total recall ( arnold un filmi) orada hologramla  spor yapan karısı vardı. ( shon stone)

yada starwars ta  hopppppp  geliyor konuşup kayboluyordu. bayılırdım ona. 1970lerde falan çekilmedimi bu fimler. şimdi sanki yeni teknoloji

adamlar labaratuvarlarda eşşek gibi çalışsın özel birşey bulsun.

sonra bizim yeni yetme 15 yaşındaki öğrenci kullansın diyemi yapıyorlar. bütün amaç o muydu zannediyorsunuz.

bence birşey icat ediliyor gizlice kullanılıyor kullanılıyor artık yenisi bulunup eskidiğindede bak biz bunu bulduk deyip piyasaya veriyorlar.

sosyologlar psikiyatrilerde zaten bunu kim nasıl kullanır. bunun sonu neeye gider diye araştırıyorlar

tedbirlerini alıp oyuncak gibi elimize bırakıyorlar. kenardan kontrol ediyorlar bizleri

bir bilimsel makale hazırlamaktan bir haber insanlarımız.

bırak hazırlamayı bunun için uğraşanlara bile köstek olmayı görev bilmişler,  hemen yeni teknolojilere atlayıp hava atma derdinde

dahada yazılırda neyse sinirlendim

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Komplo teorilerine çok çok derinlemesine girmemek lazım, günümüz dünyasında artık herşeyi saklamak o kadar kolay değil gibi. Yani elbet son kullanıcıya düşene kadar senelerce belki deneniyor, ama adam onu kullanarak değil satarak zengin olacak, fazla bekletemez :)

Bak internet askeriye için geliştirildi diyoruz, şimdi ttnet bile o internetten para kazanıyor 

Yine de filmlerin halkın galeyana gelmesini engellemek, içimizdeki isyan isteğini almak gibi çok güzel kitle yönetim araçları olduğuna inanıyorum.

Edit

Yahu ben bu konuya anasayfadan tıkladım diye hatırlıyorum. 

noname tarafından 11/Tem/16 13:56 tarihinde düzenlenmiştir

...said addicted.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alibaba
    alibaba's avatar
    Erkek

Bende bu tespitleri görünce seriyi baştan izlemiştim gerçekten keyifli.

http://onedio.com/haber/gelecege-donus-2-filminin-gelecegi-gordugunu-ispatlayan-9-teknolojik-gelisme-245901

Rakı, şarap içiyorsam sana ne, Yoksa sana bir zararı içerim. İkimiz de gelsek kıldan köprüye, Ben dürüstsem sarhoşken de geçerim.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

http://www.dailymotion.com/video/x1b0n11_at-t-nin-1993-yilindaki-gelecege-bakis-reklami

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek

Fütüristik bilim kurgu, edebiyat türleri içinde özel bir yere sahiptir (kitap olsun, sinema olsun).

Geleceğe yön verme gibi bir özelliği var. 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek
    noname bunu yazdı

Komplo teorilerine çok çok derinlemesine girmemek lazım, günümüz dünyasında artık herşeyi saklamak o kadar kolay değil gibi. Yani elbet son kullanıcıya düşene kadar senelerce belki deneniyor, ama adam onu kullanarak değil satarak zengin olacak, fazla bekletemez :)

Bak internet askeriye için geliştirildi diyoruz, şimdi ttnet bile o internetten para kazanıyor 

Yine de filmlerin halkın galeyana gelmesini engellemek, içimizdeki isyan isteğini almak gibi çok güzel kitle yönetim araçları olduğuna inanıyorum.

Edit

Yahu ben bu konuya anasayfadan tıkladım diye hatırlıyorum. 

Alenen kapalı kapılar ardında saklamaktan ziyade artık gözünün önüne saklıyorlar, baktığını da göremiyorsun. Pek çoğumuz ürünlerin, teknolojilerin beta tester'ıyız.

En büyük yanılgılarımızdan birisi daha özgür bir toplumda, her şeye erişebildiğimiz bir şekilde yaşadığımız. Halbuki tam tersi. İnsanlık tarihinde belki de hiç olmadığı kadar kontrol altındayız. Ve bu her geçen gün bir tık artıp distopya düzeyine erişmek üzere. Sırf internet ve sosyal medya devrimiyle bile buna yaklaşıldı. Sosyal medya sözde insanları aydınlatan, onların bilgiye erişmesini sağlayan bir yapı mottosu ile ortaya çıkmışken şimdi daha çok algı yönetimi sebebiyle kullanılıyor. Özellikle bizim ülkede skeptik görüşten nasibini alamamış, telaffuz dahi edemeyecek kitlenin de bu ortamlara girmesi ile birlikte bugünlerde bilmem hangi parti trollü diye anılan ama aslında planlı programlı, tasarlı olan fikir yerleştirme söz konusu.

Bağımsız Avrupa ve Asya yapımlarında dediğinin tersi de çok yaygın. Denetim araçlarına ve devlet politikalarına karşı insanları ayaklandırmaya çalışan fazlasıyla realist propaganda filmleri de var. Hani sanat filmi diyip geçiştirilen, hakir görülen filmler var ya, hah onların pek çoğu bu amaca yönelik. Sadece Holywood ile beslendiyseniz aksini düşünmek çok zor olabiliyor. Rammstein'dan gelsin "we all living in America, America, it's wunderbar..."

https://www.youtube.com/watch?v=Rr8ljRgcJNM

Austen tarafından 11/Tem/16 18:50 tarihinde düzenlenmiştir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patates
    patates's avatar
    Erkek

3d gözlük olayı 1985 lerden çok çok çok öncede vardı. çokları bilerek çok yazdım tahmin edemeyeceğiniz kadar eski bir araştırın derim

https://t.me/pump_upp
Toplam Hit: 3925 Toplam Mesaj: 21
geleceğe dönüş