folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Gençlik Bitmiş.

Gençlik Bitmiş.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    4eye
    4eye's avatar
    Erkek

Bu konuda bile birbirinize girmişsiniz ya helal =) Ben yerer veririm yaşlı teyzelere zaten ayakta duracak halleri yok geneli hastaneden felan geliyor. Ama bazılarına harbi kıl oluyorum gelmiş 100 yaşına ayakta duramıyor  halen yüzü gözü boya küpü gibi :/ 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kaaareeem
    kaaareeem's avatar
    Erkek

bende birkere yer vermiştim günden döenen bir kadındı çokta yaşlı deildi kaltıktan sonra "Çok Şükür" demezmi birdaha kimseye yer vermiyorum.bildiğin yaşlılar dışında onlara yer veriyoruz... gençliğide soğutmamak lazım böyle..

Mr Anderson welcome back , we missed you.Can you feel it, Mr. Anderson, closing in on you? Oh, I can. I really should thank you, after all it was your life that taught me the purpose of all life. The purpose of life is to end.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GLaDio
    GLaDio's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Yorumlariniza hakaret katmadan devam edin

hakaret iceren mesajlar ve onlardan alinti iceren mesajlar silindi

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kerim
    kerim's avatar
    Erkek

10 dakkada bir kalkan otobüse ilk durakta bindiyse sittin sene alamaz yer mer.

ilerde bindiyse her türlü veririm hatta bi kere lan bugün otobüste uyucam felan diyodum baktım kadın cocuğu elinde tutarak en arkaya kadar geldide biri cıkıp yer vermemişti.

zaten gereksiz m.büs ortaya cıktığından beri zar zor oturuyom + aylık akbilimin sınırı 200 'den 160 'a düştü + m.büs denen gereksize basınca 2 kontör düşüyo eskiden evin kapısına kadar belediyenin akbil gecen imkanlarından faydalanıyodum şimdi yetişmiyo + 10 dakkalık yokuş çıkıyom hergün hayattan soğudum :|

(:
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Selanikli
    Selanikli's avatar
    Erkek

HaYVaN bunu yazdı:
    -----------------------------

Bigün okuldan geliyodum. Oturmuşum otobüste baktım bi kadın ayakta yer vereyim dedim tabii.

-Teyze oturun siz isterseniz..

-Hayııırr! Böyle iyiyim. Ne gerek var" falan bağırdı kaşını çattı o an ona küfür ettim sandım. Yol boyuda yanlış birşey yaptım gibi millet bana bakıyor.

O günden sonra kimseye yer falan vermiyorum. Doğruya doğru :\

+1 katılıyorum sana hoam aynı olay benimde başıma geldi o günden beri hep otobüsün en arkasına otururum kapı dibine yer vermek için kalkarsam otur otur diorlar haha xD

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mylitta
    Mylitta's avatar
    Erkek
    ben 8 ders ısleyıp okuldan cıkacam. Tum gun alısveris yapmıs orta yaşlı insanlara yer verıcem? Arkadaşlar yer nezaketen verilir. Kural değildir.

Ayılıp bayılıp ayılıyoruz, bütün sokakları ayıkıyoruz
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manyaki
    manyaki's avatar
    Erkek
    Ben antremanda top koşturarak yoruldum dersten derse koşarak yoruldum. Bence bir altın gününde oturduğu koltuktan kahkahalar atan teyzem benden çok yorgun olamaz. Ben de vermiyorum, karatahta nın yazdığı kesim bende de istisna tabi ki.

since 2005 // tbt
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nigdeli
    nigdeli's avatar
    Erkek

ben yer veriyorum verilmelide ama gezme tozma meraklısı olan insanlara bende yer vermiyorum bakıyorum durumuna gerçekten yaşlı halsiz insanlara yer veriyorum. bazı arkadaşlar demiş o kadar keyiflerine düşkünlerse gidip taksiye binsin diye adam veya kadın sadece bir emekli maaşı ile geçiniyor bırak taksiye verecek parayı evine ekmek götürmeye üstüne başına giyim kuşam alacak parayı bulamıyor bu insanlar tabikide otobüse binecek. Yorumlardan anladığım kadarıyla kimse yaşlancağına inanmıyor hep böyle gençmi kalacaksınız soruyorum sizlere yarın birgün sizde zar zor bırak taksiyi otobüse bincek parayı denkleştirip otobüse binerde birisi size o yaşlı halinizle yer vermezse unutmayın şimdi kendi yazdıklarınızı unutmayın hatırlayinki nasıl bir yanlışta olduğunuzu geçte olsa öğrenmiş olursunuz

Sahte bahara aldanma ayazda kalırsın...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CRASH
    CRASH's avatar
    Erkek

calculator bunu yazdı:

arkadaşlar minibüslerde otobüsler yani kısacası toplu taşıma araçlarında büyüklere yer verilme olayı canımı sıkmaya başladı 

gencecik çocuklar 15 yaş grubu başında yaşlı teyze durmasına karşın kalkıp yer vermek gibi bir hamle yapmıyor hade onu geçtim

birde üstüne üstlük yanındaki arkadaşı ile kahkalar atıyor bunların annesi babası ile hiçmi binmiyor toplu taşıma araçlarına 

onlarında annelerine ablalarına yer vermeseler acaba onların duyguları ne olur...

hmm.. buradan mı çıkardın gençliğin bittiğini ? Eğer bir ülkede toplu taşıma araçlarında yaşlılara eskisi kadar sık yer verilmiyorsa orada gençlik bitmiştir ? :D

Genelde insanlara yer vermediğim gibi, benden yer isteyen olursa ve ben yorgunsam gayet güzel bir hayır cevabı da veririm. Bunun etik veya sosyal değerlerle bir ilgisi yoktur, tamamen nezaketen yapılan bir jesttir, kişinin kendi insiyatifine kalmıştır (ayrıca yerinden kalkıp 1-2 metre ötedeki teyzeye/amcaya "burda oturun!" diye seslenenlere de kıl olduğumu söylemiş miydim? :P :D ama dediğim gibi, kişinin kendi insiyatifidir, beni ilgilendirmez.). Başkası da anneme ablama kuzenime falan yer vermesin, onların ihtiyacı yok bu tarz önemsiz küçük bir yardıma =)

Bununla beraber; gayet ahlaklı, dürüst, etik değerlere saygılı, ihtiyacı olanlara yardım eden  vs. vs. vs.  bir karakter olduğum söylenir :) 

Toplu taşıma araçlarında diğerlerine yer vermek gibi incir çekirdeğini doldurmayacak kadar önemsiz olan (evet, şu anda neden buraya yazdığımı sorguluyorum), ancak küçük insanlar gibi bu konuya kafa yorup genelleme yapacak ve bu  küçük/önemsiz davranışıyla övünecek (ki nedense yurdumda bolca var bu tiplerden) bir insan değilim, tam tersine böyle olanların bitmiş kişiler olduğunu düşünüyorum  (sanırım yine tam anlatamadım derdimi. hadi bakalım..).

The only good is knowledge and the only evil is ignorance.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

İnsanlık mı ? O da ne !

...said addicted.
Toplam Hit: 8500 Toplam Mesaj: 59