folder Tahribat.com Forumları
linefolder Mobil Programlama
linefolder Gençlik Spor Bakanlığının Gerçekten İyi Mobil Oyunu 'Nusrat'

Gençlik Spor Bakanlığının Gerçekten İyi Mobil Oyunu 'Nusrat'

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

https://www.youtube.com/watch?v=3o7qpIpQOWY

Oyunu gördüğümde aslında hiç ümit beslemedim bug dolu dandik bir şey sandım.

İçimdeki tüm önyargıya rağmen oyunu indirdim ve kaç defa hadi ya yok artık filan oldum.

Bizim Türklerden böyle güzel bir oyun çıktığına acayip şaşırdım.

Yukarıda oyun içi görüntüleri görebilirsiniz.

Gerçekten harika bir Nusrat ile mayın döşeme bölümüyle başlıyor sonra boğazdan geçmeye çalışan gemileri tek tek indiriyorsunuz, diğer bölümler de ise cephe savaşları yapılıyor. 

Oyunu güzel yapan Türklerin elinden bu kadar iyi bir işin çıkması.

Diğer yandan eminim bundan daha iyi mobil oyunlar vardır önerilerinizi de bekliyorum.

zeybekustasi tarafından 30/Ağu/15 17:19 tarihinde düzenlenmiştir

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    holederma
    holederma's avatar
    Erkek

Gerçekten güzel olmuş helal olsun beklemezdim inşallah böyle oyunların sayısı ve niteliği daha da artar.

İtten korkmam kemiksizim , s.kten korkmam deliksizim...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akmarky
    akmarky's avatar
    Erkek

vallaha neyin kafasını yaşıyorlar bilmiyorum ama bu kafayı çok beğendim

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Öğrencilere destek sağlansa örnekte olduğu gibi güzel işler çıkartılıyor fakat genelde bu destek Mercedes'lere harcanıyor.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweetyVolty
    SweetyVolty's avatar
    Homo

olum kesin yurtdışına yaptırmışlardır la.

Çok sıkılıyom
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FCN
    FCN's avatar
    Erkek

unitynin open source fps projesi değilmi bu bana mı öyle geldi :D

FCN tarafından 30/Ağu/15 18:19 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    S2kucuk
    S2kucuk's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Pardon da bu mu güzel? Türkiye'de "Game Developer" lık yapmış biri olarak low poly ile opengl' e giriş seviyesindeki grafiklerle hazırlanmış bu oyuna güzel demeyin. Muhtemelen "bize 1 ayda bir oyun yapın onuda süper ucuza yapın" diyerek bu projeyi ayağa kaldırmışlar. İndirmedim, videolar çoğu şeyi anlatıyor. Türkiyede yavaş yavaş bu işlerin başlanması elbetteki güzel ama amatörlük safhasını geçememiş. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoToLeRaNcE
    NoToLeRaNcE's avatar
    Erkek
    S2buyuk bunu yazdı

Pardon da bu mu güzel? Türkiye'de "Game Developer" lık yapmış biri olarak low poly ile opengl' e giriş seviyesindeki grafiklerle hazırlanmış bu oyuna güzel demeyin. Muhtemelen "bize 1 ayda bir oyun yapın onuda süper ucuza yapın" diyerek bu projeyi ayağa kaldırmışlar. İndirmedim, videolar çoğu şeyi anlatıyor. Türkiyede yavaş yavaş bu işlerin başlanması elbetteki güzel ama amatörlük safhasını geçememiş. 

Yaptigin bi oyunu koysana?

Asosyal hayatta yaşanan, Yasal bir masalım ..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    slim_38
    slim_38's avatar
    Erkek

Unity ile yapılmışa benziyor oyun ve ben cok emek goremedim.Cok daha guzeli yapılırdı unity de azcık uğraşsalar( ozellikle de modellere)

Adamlar yaptığı işe bok atmak değil amacım ama sunun cok daha iyisini azcık unity ile uğraşan biri yapabilir( 3d model çizecek biri varsa )

Münferidin münasıbı mükafatından mütefekkir olandır
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ceoden
    Ceoden's avatar
    Erkek
    S2buyuk bunu yazdı

Hangi oyunu geliştirdin? İstanbul kıyamet vaktini mi :D

Bu oyunu bana bu forumdan öneren arkadaşın anlattığı kadarıyla Gsb bu oyuna referans oluyor yani öyle gelişmiş şirketlerin yaptığı bir oyun değilmiş. Birkaç gencin yaptığını düşünürsek eğer gayet olmuş işte gelip Game Developer'ım daha iyisini yaptım demek istiyorsan dolaylı yollara başvurup kimsenin işini çamurlama, söyle geç.. Bu oyun pc için uyarlansaydı çok daha geliştirilmiş bir haliyle karşılaşırdık eminim.

Ses konusunda da gayet başarılı zaten hikayesine hangimizin diyecek lafı var?

DBD 3docean.net/user/nokuf exarch.artstation.com Instagram.com/exarch.art
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek

GSB zaten işsiz de bu kadar işsiz olduğunu tahmin etmezdim. Gerçi ülkede LOL ile anlaşma yapıp oyun üzerinden e-sporcu belgesi denen saçmalıkları dağıtmaları ile nerede oldukları belliydi de neyse.

2015 yılındayız arkadaşlar. Yazılım işi uzay mekiği üretmekle eşdeğer görülmesin. Bugünü yakalamak için 15 yıl öncesinin teknolojisinden başlamaya gerek yok.

Ben oyunu beğenmedim. Hele devlet kurumu tarafından desteklenen bir oyunun bu kadar kötü olması çok trajik. Gerçi aynı kurumların geçen sene CS, COD, Minecraft falan kötüdür yasaklayalım diye zırvalamakla meşgulken sırf Çanakkale hikayesi var diye inisiyatifi ele alıp aynı tarz oyuna destek çıkmaları da ilginçmiş. "Gavur" öldürülünce savaş konseptine girip gençlerin zihinlerini etkilemiyor sanırım.

Austen tarafından 30/Ağu/15 20:20 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 7281 Toplam Mesaj: 33
nusrat