folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Genel Not Ortalaması Hesaplama Hakkında Acil Soru

Genel Not Ortalaması Hesaplama Hakkında Acil Soru

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patates
    patates's avatar
    Erkek

arkadaşlar nasıl hesaplandığını biliyorum derslerin kredisi çarpım sonrasındada genel aldığın krediye bölüyoruz.

şimdi benim şu anki ortalamam 1.6304348    gözüküyor aldığım toplamdaki kredi sayısı 72   

ikisini çarpınca 117.3913056   çıkıyo yaz okulundada altan 2 ders aldım onlardıda cc ile verdim toplam kredi 6 idi yani artı 12   ekleyince buna   oda 129.3913056   oluyo onuda 72 iye bölünce küsüratlı çıkıyo  0.003 gibi rakamdan 1.8 e ulaşamadım gibi gözüküyo yavarlama durumu olurmu? yada ben her yıl hesaplamamı yaptığımda bir kaç rakam üste çıkıyo gerçeği benim hesapladığımdan?

ne diyorsunuz

merhaba arkadaşlar kanalıma hoşgeldiniz. https://www.youtube.com/user/lidersezer
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KaRaKuLe
    KaRaKuLe's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

yuvarlama olmaz aşağı çeker ama yukar çıkarmaz :/ (anadolu üniversitesi)

Aklın nuru fen kalbin nuru dindir. İkisinin izdivacıyla hakikat tecelli eder.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DestinatioN
    DestinatioN's avatar
    Erkek

hacım nanosofta gir transkript programını indir cok güzel hesaplıyor hemen hemen bütün ünileri destekliyor

ben deneme amaclı hesapladım dogru cıkarttı

indir kullanamazsan yardımcı olurum

destination@tahribat.com
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Darkcode
    Darkcode's avatar
    Erkek

yaptığın hesaplama dno için geçerli gno da o hesaplama tutmaz hocam

gno hesaplarken tüm notları toplam krediye bölmeyeceksin aldığın derslerin son notlarını alacaksın sadece.

yani cc ile aldığın dersleri sen direk 6 + 6 = 12 olarak toplamışsın bunun doğru olması için bu derslerin daha önceden ff olması lazım.

nasıl edelim?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patates
    patates's avatar
    Erkek

Darkcode bunu yazdı:
    -----------------------------

yaptığın hesaplama dno için geçerli gno da o hesaplama tutmaz hocam

gno hesaplarken tüm notları toplam krediye bölmeyeceksin aldığın derslerin son notlarını alacaksın sadece.

yani cc ile aldığın dersleri sen direk 6 + 6 = 12 olarak toplamışsın bunun doğru olması için bu derslerin daha önceden ff olması lazım.

sadece birisi önce dd idi sonra yükseltmeye aldım ff olarak kaldım şimdi tekrar aldım cc oldu

merhaba arkadaşlar kanalıma hoşgeldiniz. https://www.youtube.com/user/lidersezer
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Darkcode
    Darkcode's avatar
    Erkek

tamam ff olarak hesaplıcaksın diğer notları da aynı şekilde ilk aldığın notları görmeden en son aldığın notları toplayıp bu notların kredisine böleceksin.

nasıl edelim?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patates
    patates's avatar
    Erkek

Darkcode bunu yazdı:

tamam ff olarak hesaplıcaksın diğer notları da aynı şekilde ilk aldığın notları görmeden en son aldığın notları toplayıp bu notların kredisine böleceksin.

tamam öyle hesapladığımda 1.797..... şeklinde gidiyo

nette baktı gno yuvarlama diye virgülden sonraki 3. rakam 7 ve üzerinde ise yukarı doğru yuvarlama yapılıur diyor:)

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Darkcode
    Darkcode's avatar
    Erkek

evet yuvarlama diye birşey var gidip öğrenci işlerinle konuşuyosun onlar yapıyo

nasıl edelim?
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KaRaKuLe
    KaRaKuLe's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

hoca o ortalamayla sakın mezun olma bi bok olmaz :)

aga 2.5 yapmaları lazım mezuniyet ortalamasını ya bizim okulda 2.00 dı ben 2.30la mezun oldum götümü yırtıyorum şuan yüksek lisans için ya mezun olmak için okumayın arkadaşlar o ortalama ne kadar yüksek olursa sizin için o kadar iyi olur bişeyleri geç anlamış mezun bi arkadaşınızın tavsiyesine uyun

Aklın nuru fen kalbin nuru dindir. İkisinin izdivacıyla hakikat tecelli eder.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mehmetcan
    mehmetcan's avatar
    Erkek

http://www.gezginler.net/modules/mydownloads/singlefile.php?download=transkript&lid=10342

bunu kullan işini görür

bizde keyfine düşkün sosyal çocuklar olabilirdik ; hayatla erken seviştik herşey üstümüze kaldı
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patates
    patates's avatar
    Erkek

KaRaKuLe bunu yazdı:

hoca o ortalamayla sakın mezun olma bi bok olmaz :)

aga 2.5 yapmaları lazım mezuniyet ortalamasını ya bizim okulda 2.00 dı ben 2.30la mezun oldum götümü yırtıyorum şuan yüksek lisans için ya mezun olmak için okumayın arkadaşlar o ortalama ne kadar yüksek olursa sizin için o kadar iyi olur bişeyleri geç anlamış mezun bi arkadaşınızın tavsiyesine uyun

dostum 1.8 akademik yeterlililk olayı zaten. daha bunun 3. sınıfı var 4.sınıfı var

Toplam Hit: 1518 Toplam Mesaj: 13