General Mobile Rezil Oldu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nereodi
    nereodi's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı

haber olmasının sebebi yapanın ismi çıkması imiş zaten. 

ama başka detay bilmiyorum haberler silindiği için

Enes Şaştım isimli bir Türk buluyor zaten bunu. İsim öyle görünür bi yerde yazmıyor. Kodlarda yazıyor. Sonrasında romu yapan elamana twit atıyor ve olay yabancı forumlarda haber oluyor. Enes isimli kişi Twetter hesabını kapatıyor. Muhtemelen mahkemeye verileceksin diye tehdit edildi.

haberler de aldı diyor Google dan bir açıklama varmı yada eleman neyi tam afişe etmiş çözemedim ama öyle olsa kaldırmaz siteler 

canısı| Keser gibi olma; hep bana, hep bana. Testere gibi ol Bir sana bir bana...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek

Gm9 pro alacaktik

bu hayat biterkende aklımda hep sen olacaksın B bu dilden firar eden her söz yaydan çıkmış ok gibi (sagopa kajmer) Sago sıcak ekmek üzerine bal kaymak. "Bla bla" larını tartıda tartar bakkal aylak. Aşkın bir sabunsa köpürt beni Pentax
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    nereodi bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı

haber olmasının sebebi yapanın ismi çıkması imiş zaten. 

ama başka detay bilmiyorum haberler silindiği için

Enes Şaştım isimli bir Türk buluyor zaten bunu. İsim öyle görünür bi yerde yazmıyor. Kodlarda yazıyor. Sonrasında romu yapan elamana twit atıyor ve olay yabancı forumlarda haber oluyor. Enes isimli kişi Twetter hesabını kapatıyor. Muhtemelen mahkemeye verileceksin diye tehdit edildi.

haberler de aldı diyor Google dan bir açıklama varmı yada eleman neyi tam afişe etmiş çözemedim ama öyle olsa kaldırmaz siteler 

Google'dan bir açıklama beklemeye gerek yok. Google Android Q Beta vereceği cihazları açıkladı.

Türk basını General Mobile reklam vermez, cihaz göndermez diye tırsıp haberleri kaldırdı. 

Bir tek Hardware Plus taşaklı çıktı silmedi. 

https://hwp.com.tr/general-mobile-android-q-icin-gsi-rom-duzenledi-117274

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nereodi
    nereodi's avatar
    Erkek

hocam bu dosyayı bizim indirip inceleyeğimiz bir link varmı eğer böyle ise gm tam sıçtı

canısı| Keser gibi olma; hep bana, hep bana. Testere gibi ol Bir sana bir bana...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

XDA forumda GSMTurkey diye bir forumdan indirebildiği ancak olayın haber olmasından sonra konunun silindiği yazıyor. 

Bu arada Donanımhaber haberi geri getirmiş.

https://www.donanimhaber.com/GM-9-Pro-Andoid-Q-Beta-hakkinda-iddia--112660

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nereodi
    nereodi's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

XDA forumda GSMTurkey diye bir forumdan indirebildiği ancak olayın haber olmasından sonra konunun silindiği yazıyor. 

Bu arada Donanımhaber haberi geri getirmiş.

https://www.donanimhaber.com/GM-9-Pro-Andoid-Q-Beta-hakkinda-iddia--112660

cidden vay amk bu adamlar ya mal ya cahil cesareti var amk bir edit yapamayan adamlar yerli milli telefon firmanız 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Ya forumlarda tonla zevkine rom geliştiren üniversite öğrencisi tipler var. Topla becerikli olanları bünyene maaşa bağla sana rom geliştirsinler. Hem öğrencinin cebine para girmiş olur. 

Yazılım işini beceremeyip biz saf Android One cihaz satıyoruz deyip Google'ın haberi olmayınca böyle oluyor. 

Bugün beğenilmeyen Vestel'in bile kendi yazılım ekibi var. Romlarını kendileri yazıyor. Gerçi onlarında ilk romları Lenovo telefonlardan araklamaydı. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Ya forumlarda tonla zevkine rom geliştiren üniversite öğrencisi tipler var. Topla becerikli olanları bünyene maaşa bağla sana rom geliştirsinler. Hem öğrencinin cebine para girmiş olur. 

Yazılım işini beceremeyip biz saf Android One cihaz satıyoruz deyip Google'ın haberi olmayınca böyle oluyor. 

Bugün beğenilmeyen Vestel'in bile kendi yazılım ekibi var. Romlarını kendileri yazıyor. Gerçi onlarında ilk romları Lenovo telefonlardan araklamaydı. 

Vestel telefon deme elim ayağım titriyor vestel resmen demişim dünyadaki en kötü android telefonu yapalım ama nasıl işte venüs böyle doğdu

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

Vestel telefon deme elim ayağım titriyor vestel resmen demişim dünyadaki en kötü android telefonu yapalım ama nasıl işte venüs böyle doğdu

https://www.youtube.com/watch?v=H-KA7piFbm8

Sen Vestel'in 2013'te çıkardığı ilk telefonları görmemişsin. Çöp plastiğin geri dönüşümde yenilenmesiyle üretilmiş ele alınca çatır çutur eden bir kasaya sahip telefonlardı. Telefonun kendi launcherı bile yoktu. Go Launcher yüklemişler ama oda free versiyon. Teşhir cihazlarında reklam vardı. Sonradan çok tepki alınca cihazları piyasaya sürmeden topladılar.

Yerine Venüs markasını getirdiler. Venüs'ü seçmelerindeki sebep Samsung Galaxy çağrışımı yapsın diye. Galaxy uzayla alakalı. Hmm isim bulalım Mars olmaz, Venüs olur. Venüs iyidir. Bu mantıkla seçilmiş bir isim.

Ancak atladıkları nokta Venüs kadını temsil eden bir gezegen. Sonradan bunun farkına vardılar ki yeni çıkardıkları modellerde Venüs ismini ufak, Vestel'i büyük yazıyorlar.

Vestel'in en büyük hatası biz yerliyiz şöyle böyleyiz diye piyasaya çıkmasıydı. Çomarlar hariç kimse yerli telefon beklemiyor. Yerli üretim mantığı Kıbrıs savaşı döneminde kaldı.

Türkiye'de yerli üretilen bir tek telefon vardı oda Aselsan'dı. Ancak firmanın devlet firması olması, kar odaklı olmaması yüzünden çabuk vazgeçtiler. Aselsan'ın sektöre erken veda etmesinde KVK'nında payı vardı. O dönem Aselsan ve Nokia telefonların dağıtım ve garantisi KVK'daydı. KVK Nokia güzel kar payı bırakıyor diye Aselsan telefonları bilerek satmadı depolarda bekletti. Soranlara ise yok dediler.

Aselsan'ın hikayesi şuradan okunabilir : https://www.instagram.com/p/B0JWkm5HuZF/

Ek olarak Vestel 90'ların sonunda tuşlu telefonda üretmiş. Onuda bir koleksiyonerde gördüm. Telefon hakkında internette hiç bir bilgi yok.

mkyb tarafından 21/Tem/19 15:45 tarihinde düzenlenmiştir

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

General Mobile güncellemeyi yeteri kadar beta kullanıcısı topladık deyip bitirmiş. Olay haber olunca romu indirip incelerler diye korkuttular herhalde.

Toplam Hit: 2796 Toplam Mesaj: 22
çavuş mobile