Geymır Ekran

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Selamlar. Elimde yaklaşık yüz yıllık 56 cm (22") Philips 220ws8fs modelinden bir ekran var. Artık parlaklığı falan söndü iyice. Gündüz göremiyorum ekranı gece canavar :D

https://www.philips.com.tr/c-p/220WS8FS_00/lcd-genis-ekran-monitoer

Hepsiburada da 3 günlük indirim varmış dün başlamış. 

Uygun fiyatlı güzel markalı geymır monitör arayışındayım.bundan bi tık daha geniş olabilir camın önünde duruyor tam kapatamıyor 2-3cm daha geniş olsa kapatacak arkadan ışık vurmayacak.

Markaları falan hiç bilmiyorum. 

Sanırım 1-2-3 ms gecikmeli 144hz bir şeye ihtiyacım var.

Ekran kartım rx580

Hdmi, displayport çıkışlarım falan var. Tercihen vga girişi de olursa arada laptopu da Bağlayabilirim. 

Sanırım en iyisi displayport imiş. 

Ekran kartının sitesindeki detaylara göre şu çıkışları alabiliyorum:

DisplayPort: 5120×2880@60Hz

HDMI: 4096×2160@60Hz

DVI:2560x1600@60Hz

Şu durumda 144hz ekran almam manasız mı olacak yoksa 4k yerine mesela 2k çözünürlük kullansam daha yüksek hz alabilecek miyim bilemedim.

En uyguj fiyatlı, üzmeyecek bir markadan, nasıl bir monitör almalıyım ki bu elimdeki Philips gibi yüz yıl götürsün?

Hızlıca tavsiyelerinizi bekliyorum indirim bitmeden. Teşekkürler :)

...said addicted.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek

https://www.itopya.com/viewsonic-236-vx2458-mhd-144hz-1ms-2xhdmi-dvi-dp-freesync-fhd-gaming-monitor/

Ülkenin en fiyat/performans ekranı bu hocam. Al geç kafanı çok yorma

Tabi bütçe 2.5x felansa işler değişir ama 2300e kadar en fiyat/performansı budur

iyibu! yeniden..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Teşekkürler tetim, bir küçük up çekelim.

Maliyeti ne kadar düşük o kadar iyi. Tabi, ama yarın bir gün pişman etmesin isterim. 

Viewsonic iyidi sanki, projektör falan da üretiyorlar diye biliyorum 

Edit, 

Curved ekran oyunlarda filmlerde ne değiştirir? 

noname tarafından 08/Tem/19 18:12 tarihinde düzenlenmiştir

...said addicted.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bloodmage
    bloodmage's avatar
    Erkek

Hocam  Samsung 27'' WQHD 2k curved monitör kullanıyorum tek sıkıntısı içinden çıkmayan dp kablo. Bunun haricinde çok memnunum. Gtx 1080 ile kullanıyorum o yüzden 2k aldım . Rx 580 için full hd olanını alabilirsin 2k da fiyat baya bir artıyor. Eğer daha uyguna bulursan gamepower marka olanını da düşünmeden alabilirsin çünkü panelleri aynı. Curved aşırı derece öneririm alırken şüpelerim vardı ancak kullandıkça daha keyifli deneyim sunduğunu anladım. 

İndia İndia !
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    bloodmage bunu yazdı

Hocam  Samsung 27'' WQHD 2k curved monitör kullanıyorum tek sıkıntısı içinden çıkmayan dp kablo. Bunun haricinde çok memnunum. Gtx 1080 ile kullanıyorum o yüzden 2k aldım . Rx 580 için full hd olanını alabilirsin 2k da fiyat baya bir artıyor. Eğer daha uyguna bulursan gamepower marka olanını da düşünmeden alabilirsin çünkü panelleri aynı. Curved aşırı derece öneririm alırken şüpelerim vardı ancak kullandıkça daha keyifli deneyim sunduğunu anladım. 

27 çok ya daha ufağı var mı acep, bakayım fiyatlarına 

...said addicted.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek
    bloodmage bunu yazdı

gamepower ı samsung mu üretiyor?

goo.gl/qBNZmW
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bloodmage
    bloodmage's avatar
    Erkek

Gamepower panellerini samsungdan alıyor.

İndia İndia !
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bloodmage
    bloodmage's avatar
    Erkek

Gamepower panellerini samsungdan alıyor.

İndia İndia !
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TurkForces
    TurkForces's avatar
    Erkek
    LynXMaSTeR bunu yazdı
    bloodmage bunu yazdı

gamepower ı samsung mu üretiyor?

samsung un panelini kullanıyor. bu tabiki de bir samsung kadar iyi olacak anlamına gelmiyor. hem ekran hemde kasa olarak. 

Digital Marketing Manager / Health Tourism
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Bazı 1ms ler fake diyorlar. Bu konuda bilgisi olan var mı? Viewsoic başlığında ekşi de okudum sanırım. 3 farklı ayar var 1ms olan advanced e çekince ekranda iz bırakma oluyormuş.

Şu 6 ürün nasıl?

Benq, rampage, gamepower nasıl bilirsiniz?

...said addicted.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Son gün ufaktan up yapsak ilk ve son 

...said addicted.
Toplam Hit: 3053 Toplam Mesaj: 25
monitör 144hz ekran oyuncu gamer düşük gecikme