folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Gezi Parkı'na Benzer Direniş Örnekleri ?

Gezi Parkı'na Benzer Direniş Örnekleri ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

Şu an sadece başlangıcında olduğumuz için söylemesi zor olabilir. Fakat bu işin 3 hafta da gitse ; böyle devam edeceğini (çok az değişebilir) düşünüyorum. Tabi 30 Mayıs'ta bunları göremedik. 1 günde Türkiye'ye sıçradı olaylar. Bu yüzden ne olacağını net kestirmek zor.

AMA ;

Bu direniş şimdilik kansız, silahsız. Evet halktan bir çok kişi yaralandı, ölenler var. Evet provakatörler saçmalıyor. Fakat Dünya üzerinde direnişlerin ve isyanların çoğu bu şekidle olmaz. Wallstreet olayıvardı mesela fakat o bu kadar örgütlü, bu kadar büyük değil.

İnsanlar dans ediyor, halay çekiyor, fena mizah yapıyor. En basitini bugün gördüm ;

Bu resmen bir direniş festivalini almış durumda.

Merak ediyorum da dünyada buna benzeyen direnişler oldu mu ? (Devlet büyükleri - arınç, gül vs- ispanyayı falan örnek vermiş galba - tam hatırlayamayacağım).

Fakat ortada bir şenlik durumu var. Evet gece çatışmalar oluyor ama Taksim ve Gezi Parkında genelde polisin olmadığı yerlerde sürekli eğlenceler var.

-----

Dünya üzerinde bu kadar örgütlü (doktoru vs.. ne ararsan kenetlenmiş durumda), bu kadar eğlenceli (mizahın her türlüsü var ve dans ediyor insanlar) ve bu kadar büyük bir ayaklanma, protesto falan bilen var mı ?

Araştırmak için soruyorum. Polisin bu kadar şiddetine rağmen ellerinde silah olmadan direniyor halk. Böyle bir ruha Türk milleti daha önce sahip olmuş. Fakat dünya çapında var mıdır ?

Bilgisi olan var mı ?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ONEMINUTE
    ONEMINUTE's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Polis : Dağılmanız İçin 1 Dakikanız Var. 
    ÇARŞI Grubu: Sizin 20 Saniyeniz Kaldı ! 

+Sayın Arınç kask numaraları?
    -Cipet pet cipetpetpetpet cibili cibili cibili şak şak şak şak
    +Efendim kask?
    -Aniya aniya viciooo şak şak şak 

''- Sayın Arınç kask numaraları neden silindi?
    - Aslanı görecektiniz boyu 10 metre.
    - Kasklar kasklar?
    - 10 metre değilse de 5 metre vardı.''

;ATATÜRK"ÜN FEDAİ ORDUSU {AFO}; # ATATÜRK Öldümüki? Atatürkçüler Ölsün... #
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

abi niye ekledin bilmiyorum da , dünya üzerinde bu tarz ayaklanmalar var mı diye merak ettim :D

Gezi Parkı olayı polisin onca şiddetine rağmen eylemciler sakin ; örgütlü, eğlenceli...

edit:

abi şu çipet çipet bitirdi beni (orjinalini bilyordum)

ama şu yardı resmen ;

Ayro tarafından 05/Haz/13 11:23 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sokoban
    sokoban's avatar
    Erkek

Wall Street işgali var en yakın zamanda.

No. Not even in the face of Armageddon. Never compromise. - Walter Kovacs (Rorschach)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek
    sokoban bunu yazdı

Wall Street işgali var en yakın zamanda.

abi onu yazdım da hatırladığım kadarıyla bu kadar büyük değildi ? Her şehirde ; hatta büyükşehirlerin semtlerinde sokağa çıkıp, poliisn bu kadar sert müdahilelerine rağmen böyle kenetlenmemişlerdi sanırım ?

Fakat medya bizden beter duyarsız kalmıştı insanlar bu yüzden baya kızmıştı galba.

600-700 kişinin göz altısı var (ki bizde sadece adanada bu rakam var).

Onlarınki işsizlik, bizimki demokrasi için. ÇEvemize baktığıızda ne zaman demokrasi için birşey olsa silahlar konuşurdu. Bu öyle değil ve olmayacakta. O yüzden merak ettim.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nonick
    nonick's avatar
    Erkek

O buldukların değil şuan Türkiye'de yaşananlara benzeyen ayaklanmalar.

2011'de başlayan ve hala etkileri süren, değişimleri süren Mısır Devrimi'ne bak.

hay
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SyspioniC
    SyspioniC's avatar
    Erkek

yunanistanda olaylar karıştmıştı. ama burdaki gibi "sakin" geçmedi.

karşılıklı olarak silah ve molotof kullanılıyordu orda.

[36073-anarsistherif]*20.07.15
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

bişey olmaz hacı rahat ol. provakatörleri tek tek topluyolar. ondan gerisi zaten garibim yeşili korumaya gittiğini zanneden halk. bırak ayaklanmayı bi cacık olmaz. zaten aklı olan beyninin %0,48 inden fazlasını kullanan sağa sola saldırmaz

Sefih ve cahil bir kimse konuşunca ona cevap verme. Sükut, ona cevap vermekten daha hayırlıdır.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    esinti
    esinti's avatar
    Erkek
    joe_black bunu yazdı

bişey olmaz hacı rahat ol. provakatörleri tek tek topluyolar. ondan gerisi zaten garibim yeşili korumaya gittiğini zanneden halk. bırak ayaklanmayı bi cacık olmaz. zaten aklı olan beyninin %0,48 inden fazlasını kullanan sağa sola saldırmaz

Tayyip zikecek hepsini benden söylemesi, götü koruyun gari :D

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    RebelliouS_SouL bunu yazdı
    joe_black bunu yazdı

Tayyip zikecek hepsini benden söylemesi, götü koruyun gari :D

götü vazelinlenmiş olan tayyip, bence siz önce onun götünü koruyun.

Kesinleşen zorunlu silivri tatilim nedeniyle 07.08.2021 tarihine kadar aranızda olamayacağım. Hesap online görünürse giriş çıkış olursa hesap ve sitenin çalışır durumda olup olmadığına bakan yakınlarımdır. Sevgiyle kalın.
Toplam Hit: 2442 Toplam Mesaj: 21