Gitar?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    serdar139
    serdar139's avatar
    Erkek
    Arkadaşlar artık bn de gitara merak sardım amacım elektro çalmak aslında(istediim bu ama neden istiom onu bile bilmiom :))
    ya şimdi bnm klasikten başlamam şart mı?
    Bi de gitar hakkında ii siteler neler?
    Son olarak da ne kadar sürede örenebilirim bu gitar çalmasını?

" BiZ KiMLeRiZ DiYe SoRMa BiZ HaYaTa BoŞVeRMiŞ LeRDeNiZ. BiZe DoST, aRKaDaŞ NeDiR DiYe SoRMa BiZ oNLaR iÇiN öLüMe GiDeNLeRDeNiZ..."
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Deer_Skull
    Deer_Skull's avatar
    Erkek
    Elektro çalman için klasik çalman mecburi değil. Ama tüm virtiözler senelerce klasik çalmıştır. Bırak virtüözü sıradan adamlarda böyledir. Mesela Jason Newsted 15 yıl klasik gitar çaldıktan sonra bass gitara geçmiş :)) Ama amacın kız ortamı yapmaksa klasikle falan başlama!hiç bişeye başlama karı kız için gitar çalma!2 Akor basmasını öğrenip Türkçe pop çalıp Plaj Gitaristi olma! Site bilmiyorum ama canın gitar resmi görmek istiyosa tek geçerim :)

http://www.guitarhangar.com
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PinkFloyd
    PinkFloyd's avatar
    Erkek
    Eğer iyi bir gitarist olmak istiyorsan klasik gitardan başlamanı öneriyorum.Kendine iyi bir hoca bul burası çok önemli etrafta öyle hocalar varki sırf 4-5 tane akor öğretip piyasadaki bütün parçaları çaldırıyorlar.Mutlaka nota,armoni ve solfej bilgisi edinmelisin.İlk başlarda bu çok zor ve sıkıcı gelir ama kendini geliştirebilmen için şart bence.İlk önce klasik gitar al kendine.Sonra kitapcılarda satılan gitar metodları var.Onlarla biraz uğraştıktam sonra hocaya başla böylece zamanla kendini geliştirirsin.

www.mygitar.com
    www.gitaristan.com
    www.gitar.tripod.com/gitardunyasi/

Forum, Hikaye gibi bölümlerde opsiyonel olarak her yazdığım şeyin sonuna eklenen yazı.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    serdar139
    serdar139's avatar
    Erkek
    amacım plaj gitaristi fln olmak deil beyler merak etmeyin... aynı zmn da bi soru daha var cvplanmayan ne kadar sürede adam gibi çalarım da elektroya gecebilirim?

" BiZ KiMLeRiZ DiYe SoRMa BiZ HaYaTa BoŞVeRMiŞ LeRDeNiZ. BiZe DoST, aRKaDaŞ NeDiR DiYe SoRMa BiZ oNLaR iÇiN öLüMe GiDeNLeRDeNiZ..."
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Synthmaster
    Synthmaster's avatar
    Erkek
    Doğru. Zaten plaj gitaristliğinde pek iş kalmadı. Artık kız mız tavlayamıyorsun. Sen en iyisi ezik bar gitaristi ya da çocuk gitarist ol. Sen ne yapsan "İstersen 20 sene uğraş" gerçek gitarist olamazsın. Sen anca özenirsin. Dinlersin, sonra da dinlediğini debelenerek tekrarlamaya çalışışırsın.

Sen git iki tane salak kız bul en iyisi. Bi de metüllikü çal bi kaçtane. Power bas, oranı buranı ellet. istediğin ortam hazır zaten. Ondan sonra süüüper gitarist olursun.

Özentiden adam olsaydı,

Forum, Hikaye gibi bölümlerde opsiyonel olarak her yazdığınızın sonuna eklenen yazı :))
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    serdar139
    serdar139's avatar
    Erkek
    walla eleştrilere açığım ama bu baya ağır bi eleştri...
    aynı zmnda bn özenti deilim.Bu arada sen neden başladın çalmaya kendin mi icad ettin kimse çalmıomuydu sen başladıında???
    insan örenmek istio bi yardımcı olan yoq bnm bildiim gitarist gitarın yaygınlaşmasını ister böyle eleştrilere girmez...
    aynı zmn da mettallica fln da dinlemiorm electro çalmak istememin tek nedeni dinlediim coğu muzikte electronun kullanılması...
    Aynı zmnda kız tavlamaya da ihtiyacım yoq şu anda bi kız arkadaşım var ztn ...
    Son olarak "Özentiden adam olsaydı" demişsin burdaki özenti bn mi oluorum?eğer öyleyse adam olup olmuyacağıma sen mi karar veriosun?

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eFe19KAN
    eFe19KAN's avatar
    Erkek
    Walla adam doru söylüyo gitar çalmak zor iş emek istiyo gitarist olmak daha bi zor iyice sadakat gerekiyor sen gitarınla yatıp onunla kalkıp onla konuşabilirmisin sanmıyorum herşeyde parmağı olan ben bile klasik gitar aldıktan sonra gitarımı davulcu bir arkadaşın grubuna hediye ettim bunu çalacak olan ve çalmak istyene sizlersiniz ben diilim diye gerçi onnarda gitarı satıp davula zil almışlardı ama olsun önemli olan olan örneği kavraman sen resmen özenmişsin ve buraya yazmışsın adam doru sölüo gitar çalmak karizma yapar hava atarsın kimsede bişi diyemez gitarcı bi adam geldimidie lafı tam kouyar bida çalamazsın ama reklmaın da olur o ayrı oooooff yeter ya bana mı kalmış
    KISACASI GAZA GELMEKLE HEM OLUR HEM OLMAZ
    Emek diyorum çok emek ver
    Bide direk elektro ile başla klasik felan uğraşma param yok diyosan git al fatihin aşaasından 35 milyona bi gitar

Sonsuza kadar yaşayabilen ölü değildir, Tuhaf zamanlarda ölüm bile ölebilir.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rockipsiz
    rockipsiz's avatar
    Erkek
    git kendine 100$lık bi klasik gitar al, müzik evlerinin çoğu ders verio zaten. kendim çalışcam die kasma saatlik 5milyon ver klasik müzikle başla olaya. 2sene fln takıl öle git kendine bi tane elektro al. çok ii bişe olmasına gerek yok yeterki elin alışsın zamanla olayın farkına sende varırsın zaten. gitarı deiştirirsin, efektör alırsın, yetmez bitane akustik alırsın.bu olayın sonu yoktur ama yeterki gerçekten isteyerek başla.burda gitar çalan çoğu insan yardım edecektir sana. ne zaman iyi çalarım diye sorma o tamamen sana bağlıdır.icqdan ulaşırsan bana uzun uzun konuşuruz detayları...

Always with me, always with you...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Synthmaster
    Synthmaster's avatar
    Erkek
    Serdar193, Kardeş tabiiki de gitar çal.

Ama birden "Canım istedi gitar çalayım, Bak o da çalıyor ben de çalayım, gitar aldım hemen çalayım, dede bana gitar al, ali al gitar al sen de çal." fikrine karşıyım. Bunun neticelerini müzik piyasasına hatta çevrene bakarak görebilirsin. Bak gitar ne hale gelmiş. Ben sana özenti demek istemedim yanlış anlama.
    Eğer bir müzik aletini gerçekten çalmak istiyorsan o alete kendinden birşeyler katmalısın. Öyle ha deyince olmuyor. Olsa bile o gerçek müzisyenlik olmuyor.
    Bence gitarı öğren. Ama önce müziği,notayı öğren derim. Önce müziği sonra hangi enstrümanı istersen. Bir gün gelip "ben gitar çalmayı biliyorum" dediğinde ise gerçekten gitarla "müzik" çalıyor olmanı dilerim.

Saygılar

Forum, Hikaye gibi bölümlerde opsiyonel olarak her yazdığınızın sonuna eklenen yazı :))
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eFe19KAN
    eFe19KAN's avatar
    Erkek
    Synthmaster bunu yazdı:
    -----------------------------
    Serdar193, Kardeş tabiiki de gitar çal.

Ama birden "Canım istedi gitar çalayım, Bak o da çalıyor ben de çalayım, gitar aldım hemen çalayım, dede bana gitar al, ali al gitar al sen de çal." fikrine karşıyım. Bunun neticelerini müzik piyasasına hatta çevrene bakarak görebilirsin. Bak gitar ne hale gelmiş. Ben sana özenti demek istemedim yanlış anlama.
    Eğer bir müzik aletini gerçekten çalmak istiyorsan o alete kendinden birşeyler katmalısın. Öyle ha deyince olmuyor. Olsa bile o gerçek müzisyenlik olmuyor.
    Bence gitarı öğren. Ama önce müziği,notayı öğren derim. Önce müziği sonra hangi enstrümanı istersen. Bir gün gelip "ben gitar çalmayı biliyorum" dediğinde ise gerçekten gitarla "müzik" çalıyor olmanı dilerim.

Saygılar
    -----------------------------

Baba sen ne çalıyosun harbiden gitarcı mısın yaş kaç bide

Sonsuza kadar yaşayabilen ölü değildir, Tuhaf zamanlarda ölüm bile ölebilir.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kedi_Gofreti
    Kedi_Gofreti's avatar
    Dişi

sana super bi gitar hocasi tawsiye edicem
    olayi da war adamin =)
    pentagramin gitaristi geldi
    bu bisiler caldi
    adamin agzi acik kaldi (gitaristin)
    nasi boole caliosun dedi bisim hocaya
    adam buna sen ne dinliyerek büyüdün dedi
    bu metallica dedi