Gitar Videoları (İstek)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EmiRReiS
    EmiRReiS's avatar
    Erkek

Hocalar gitar aldım ve nerden başlayacağımı bilmiyorum. Forumda arattım videoların linkleri uçmus. Elinde bu videolardan olan paylaşabilir mi?

Çok makbule geçer... 

.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aspirin
    aspirin's avatar
    Dişi

gtar aldın daha once kursa falan gıttın mı? once rtım atmalısın sonra akor basmayı ogrenmelısın kursa gıttınmı nota falan ogrendın mı vurusları ?

tam olarak anlamadım senı kendını bagımsız mı gelıstırmek ıstıyorsun?

rtım yada akor bılmezsen vıdeolar hıcbı ısıne yaramaz :)

bak ıstedıgın sarkının akorunu arat sen kendın  calmaya calısarak kaparsın ısı sarkıyı dınlersın bıkackez rtmını yakalarsın akorunuda ya ıstedıgın sarkıyı ver ben cıkarım sana yada arat netden

mimi " yim ben ...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EmiRReiS
    EmiRReiS's avatar
    Erkek
    Şimdi bacım gitar hediye, hiç kursa gitmedim hatta hiç bir bilgim yok. Çalmak istiyorum ama kursa gidemem suanda. 8 ay süren kursum yeni bitti, daral geldi ve önümüzdeki 1 yıl boyunca kursa gitmeyide düşünmüyorum. Ben bağımsız takılacam. Yardımınız dokunursa sevinirim...

.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ecstatic_60
    ecstatic_60's avatar
    Erkek
    hiç bakmadım ben ama youtube da arama yaptınmı? arada çıkıyo öle kurs niteliinde birkaç video (genelde ingilizce oluyo ama belki şansına türkçesi çıkar)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EmiRReiS
    EmiRReiS's avatar
    Erkek
    Hocam aradım işe yarar video bulamadım.

.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek
     ben sana öğretirim :)

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EmiRReiS
    EmiRReiS's avatar
    Erkek

Hacı sen bana öğret, bende senin o işi hallederim. Buldum bir dene.

Msn ye gelsene sen.

.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    braveheart
    braveheart's avatar
    Erkek

Öncelikle sana gitar hakkında bilgi vereyim. Gitarı popçular sadece sesinin arkasında bir gitar sesi olsun diye tellere vurarak ritim yaparlar veya şarkının tonu nun üzerine arpej dediğimiz olay la sürekli aynı şeyi yaparlar. veya şarkının melodisini tek tel üzerinden çalar lar bu da diğerleri gibi biboka yaramayan son derece kalitesiz ve emek harcanmadan yapılmış bir müziktir. Binlerce yıldır gitar böyle çalan lar yüzünden bir dilenci enstürumanı olarak göründü. Taki Andres Segovia klasik gitarı dünyaya tanıtana kadar. Klasik gitar la kastım klasik gitar çalım tekniğidir. Klasik giat eğitimi bir ömür ister. Pop gitar sadece 1 ay ister. Bak klasik gitar çalan dan bir örnek. Safa Yeprem den İstiklal Marşımız

http://www.youtube.com/watch?v=VqH8OrHyRbU

bak buda çayelinden öteye klasik gitarla

http://www.youtube.com/watch?v=9L2n1LqLZ9M

pop gitar örneğini istiyorsan herhangi bir parçanın ismini youtube yazarak çalan birini gördüğünde bilgi edinirsin :D

bass ve elektro var onlara hiç girmedim daha

İdeal zamanı beklemeyin, çünkü asla gelmeyecek.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    XsyNcmast3r
    XsyNcmast3r's avatar
    Erkek

birader gitar çalmak istiosan önce istekli ol.aslında kursa falan gerek yoq,bende kendim öğrendim.Yapman gereken temel akorları bilmek sonrada bikaç ritim ve sonra iş kendini geliştirmeye kalıo.oda yeteneğine bağlı tabi ... öncelikle kolay bi ritim öğren 2/4 yada 4/4 gibi daha sonrada Em ve Am akorlarına basmaya çalış.Ben sana bi site söyliim ordan akorları flash animasyonlu görebilirsin..

Ritimler : http://www.muzikkulubu.org/muzikkulubu/ritmvevurus.htm 

Akorlar : http://www.muzikkulubu.org/muzikkulubu/akorvesesleri.htm 

Ayıca youtube'da işine yarayacak çok video var türkçe parçaları söyleyenler var.onları izle nasıl çalıolar öğrenmeye çalış kolay gelsin .. :) 

Yanlızlık bir ilaç mıdır?,Yoksa hastalığın ta kendisi mi ? Kusursuz işlediğin aşk cinayetlerinin kurbanı olmak zorundamıydı bu beden ? Yoksa yüzünde bir kartanesi kalınlığında ki beyaz düş kırıklıklarının ıslanmış halimi.. ? Bir başlangıcın son haykırışlarıyla can çekişip bittiği anda,hiç ummadığın bir birliktelik tekrar nasıl başlar? Başlarsa ne kadar sürer ? Sürse de tazeliğini nasıl saklar? << XsyNcmast3r >>
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    XsyNcmast3r
    XsyNcmast3r's avatar
    Erkek
    braveheart,hajı naptın sen ya :) adam gitar öğrenmek istiorum demiş sen daha şimdiden hevesini kırdın o vidolar ne :) solo olayı çok emek isteyen bişi eet ama dediğin gibi 1 ayda öğrenilicek bişi diil o yüzden şimdilik arkadaş yavaştan başlasın derim ben :)

Yanlızlık bir ilaç mıdır?,Yoksa hastalığın ta kendisi mi ? Kusursuz işlediğin aşk cinayetlerinin kurbanı olmak zorundamıydı bu beden ? Yoksa yüzünde bir kartanesi kalınlığında ki beyaz düş kırıklıklarının ıslanmış halimi.. ? Bir başlangıcın son haykırışlarıyla can çekişip bittiği anda,hiç ummadığın bir birliktelik tekrar nasıl başlar? Başlarsa ne kadar sürer ? Sürse de tazeliğini nasıl saklar? << XsyNcmast3r >>
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek
    http://www.chordfind.com/  her türlü akorları bulursun hacı

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
Toplam Hit: 3185 Toplam Mesaj: 21