Gitara Yeni Başlayan Birine Yardım Etmek İsteyenler

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oRJiNaL
    oRJiNaL's avatar
    Erkek

Arkadaşlar daha yeni yeni gitara başladımbi iki akor basabiliyorum sadece internette araştırdım baya bi kaç bi şe de buldum. Hasan Cihat Örter in dvd li anlatımı varmış ama onu bi yerden edinemedim. eğer elinde oluğda bi şekilde upload edebilecek ya da bana yardım edebilecek birleri varsa çok sevinirim.

Parmak egzersizleri ve akor çalışmaları yapmaya çalışıyorum ama şöle işe yarar basit bir parmak egzersizi gösteren bi şe bulamadım.

Daha yeni başladığım için fazla kasamıyorum piyasada olanlar hep ileri seviyedekiler için.

İlgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Ne geçmiş vardır ne gelecek sonsuz bir "şimdi" vardır hiç bitmeyecek.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    philist
    philist's avatar
    Erkek
    Gitar tempo enstrümanı. Mesela darbuka gibi. Bir enstrüman çalmaya başlaman güzel. Gitar çalmak kolay olduğu için öğrenmen uzun zaman almaz. Ama başta da dediğim gibi bir tempo enstrümanı. Dolayısıyla gitarla yapabileceklerin kısıtlı. Ama tabi kendi enstrümanlarımızdan daha havalı olduğu da bir gerçek. İnsanları etkileyeceksin. Tam olarak ne müziği yapmak istediğini bilmiyorum ama bağlama alsaydın hem sınırların daha geniş olacaktı hem kendi müziğimizi daha rahat çalabilecektin. Fakat tabi karizman kısa vadede tavan yapamayacaktı. Ama geç değil. Gitarı öğrendikten sonra yapabileceklerinin sınırına ulaşınca bağlamaya geçebilirsin. Bir enstrüman çalmayı öğrenmek için güzel bir başlangıç. Seviyeni bilmiyorum ama bu emek ve vakit isteyen bir iş. Elindeki kaynaktan daha önemli olanı senin günde kaç saatini ayırdığın. Ve bunun geçici bir heves olup olmadığı. Eğer geçici bir hevesse bir nota kitabı alman sana yeter. Eğer geçizi değilse yine bir nota kitabıyla işe başlayabilirsin. Başarılar dilerim.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ehuehehee
    Ehuehehee's avatar
    Erkek
    philist bunu yazdı:
    -----------------------------
    Gitar tempo enstrümanı. Mesela darbuka gibi. Bir enstrüman çalmaya başlaman güzel. Gitar çalmak kolay olduğu için öğrenmen uzun zaman almaz. Ama başta da dediğim gibi bir tempo enstrümanı. Dolayısıyla gitarla yapabileceklerin kısıtlı. Ama tabi kendi enstrümanlarımızdan daha havalı olduğu da bir gerçek. İnsanları etkileyeceksin. Tam olarak ne müziği yapmak istediğini bilmiyorum ama bağlama alsaydın hem sınırların daha geniş olacaktı hem kendi müziğimizi daha rahat çalabilecektin. Fakat tabi karizman kısa vadede tavan yapamayacaktı. Ama geç değil. Gitarı öğrendikten sonra yapabileceklerinin sınırına ulaşınca bağlamaya geçebilirsin. Bir enstrüman çalmayı öğrenmek için güzel bir başlangıç. Seviyeni bilmiyorum ama bu emek ve vakit isteyen bir iş. Elindeki kaynaktan daha önemli olanı senin günde kaç saatini ayırdığın. Ve bunun geçici bir heves olup olmadığı. Eğer geçici bir hevesse bir nota kitabı alman sana yeter. Eğer geçizi değilse yine bir nota kitabıyla işe başlayabilirsin. Başarılar dilerim.
    Gitar öğrenmek kolay mı 2 yıldır çalıyorum üstelik günde en az 2 saat ama fade to black son solosunu iyi hızda çalamıyorum. sen ritimleri kastediyosun heralde...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oRJiNaL
    oRJiNaL's avatar
    Erkek

bence de pek öle kolay değil sanki tabi yapan herkese yaptığı kolay gelirde hoca. tempo derken sadece ritm gitar yokki bunun solosu var cartı var curtu var :) ben zaten darbuka ve ritm çalıyorum aslında alanım ritim bateri çalıyorum aynı zamanda :) ama gitara da hep merakım vardı ondan böle bi şeye başladım. Ayrıca fade to black de kolay şarkı mı be usta o kadar da olsun :D inş. çalarsın yakın zamanda

Ne geçmiş vardır ne gelecek sonsuz bir "şimdi" vardır hiç bitmeyecek.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Realist
    Realist's avatar
    Erkek

Ehuehehee bunu yazdı:
    Gitar öğrenmek kolay mı 2 yıldır çalıyorum üstelik günde en az 2 saat ama fade to black son solosunu iyi hızda çalamıyorum. sen ritimleri kastediyosun heralde...

O senin Yeteneksizligindir:D

Bu İşi İsteyerek Yaparsan Emin Ol Öğrenirsin Kısa Sürede 

..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArmadA
    ArmadA's avatar
    Erkek
    istersen elimde e-book var ama cd yada dvd yok üsgünüm...

Living Death
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    philist
    philist's avatar
    Erkek

Kolay zor o ayrı konu. Her şeyi siktiret de  Realist imzan müthiş senin ya. Harbiden. Siz de kolalığına zorluğuna odaklanmayın kulak yoksa bin yıl çalışsan da yapamazsın. Ben orada o kadar şey yazmışım. Bana gitarı mı savunuyorsunuz. Hele batının bize tam gaz saldırdığı şu mübarek günlerde. Allah'tan kendi müziğimize saldırmıyorsunuz.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EntelKoylu
    EntelKoylu's avatar
    Erkek
    beş cdlik gitar egitimi var piyasada ona çalış süper bi set takıldıgınız yeri sorun yardımcı olurum diyecem ama evde baglantım yok yardımcı olamam

ANDY // Burası mezopotamya, küresel oyunun bumerang cehennemi. Tanrı bile dünya düzeni için peygamberlerini hep buraya göndermiş. Çünkü burası aslında yeryüzü cennetiymiş. Daha Fazla Bilgi İçin Profilimi İnceleyiniz...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ehuehehee
    Ehuehehee's avatar
    Erkek
    Realist bunu yazdı:

Ehuehehee bunu yazdı:

Çok biliosun heralde gitar çalmayı...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EntelKoylu
    EntelKoylu's avatar
    Erkek
    Ehuehehee bunu yazdı:
    Realist bunu yazdı:

Ehuehehee bunu yazdı:

Çok biliosun heralde gitar çalmayı...

Tartışma ortamı yaratmayın yerim ikinizide midem büyük ikinizede yer var bi gitar için şu arife günü birbirinizi kırmayın :)

ANDY // Burası mezopotamya, küresel oyunun bumerang cehennemi. Tanrı bile dünya düzeni için peygamberlerini hep buraya göndermiş. Çünkü burası aslında yeryüzü cennetiymiş. Daha Fazla Bilgi İçin Profilimi İnceleyiniz...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    exploit
    exploit's avatar
    Erkek
    ben istemiyorum yardım etmek
Toplam Hit: 1834 Toplam Mesaj: 12