folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Gittigidiyor.Com Taksit Olayı (Anlayan Lütfen)

Gittigidiyor.Com Taksit Olayı (Anlayan Lütfen)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CipriX
    CipriX's avatar
    Erkek

Selam agalar gittigidiyor.com dan bi ürün aldım (taksitle) fakat ödemeyi yaptıktan sonra internet bankacılığından baktığımda bütün parayı bloke ettiğini gördüm hatalıda yapmadım taksitle yaptığım %100 kesin fakat nedense bütün parayı bloklamış bu tür bişey yaşayan varmı ? Benmi hata yaptım olay nedir çözemedim (Ödemeyi onaylamadım)

if else while vs.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CipriX
    CipriX's avatar
    Erkek
    yokmu yav bir bilen

if else while vs.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    caves
    caves's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    kredi kartı kullandıgın zaman ilk once senden 1 tl den az miktar para cekicek onuda aldıgın ürün bolumunde yani sepetinde belirticeksin.. ondan sonra işlem yapılıcak.

www.tahribat.com
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CipriX
    CipriX's avatar
    Erkek
    o değil aga o fasılları geçtim şöyle anlatayım 300 liralık bi ürünü 100 100 100 olarak 3 taksit aldım fakat şuan internet bankacılığından bakıyorum 300ün hepsini bloklamış

if else while vs.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seadog
    seadog's avatar
    Erkek

kredi kartlarında hep öle olur. taksit yaptıgın mıktarın tumu bloke ederler sadece 1 taksidi deil

devlet istatistik ensititüsüne göre kişi başına düşen tuğla öldürüyormuş
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Swool
    Swool's avatar
    Erkek
    Ürünün toplam bedeli kadar kredi kartında para olması gerekiyor, aksi takdirde taksit yapmıyor. Sen ödemeyi onayladıktan sonra taksitlere bölecek, sadece 1 taksit tutarını hesabından çekecek.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    twilight_flame
    twilight_flame's avatar
    Erkek
    Kredi kartlarında o şekilde alışveriş yapabilirsin. Yani aldığın ürünün toplam fiyatını kredi kartı limitinden düşerler. Örneğin 300 tl limitin var 250 tl lik 10 taksitli bir ürün aldın diyelim. Kredi kartında sadece 50 tl limit kalır. Her ay 25 tl çekilince sana +25 tl daha limit verirler. Yani ödenen miktar kalan limitine eklenir. 300 tl olana kadar yani :)

Sevgimizin Bittiği yerde Nefretimiz Başlar...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    stillalive
    stillalive's avatar
    Erkek

twilight_flame bunu yazdı:
    -----------------------------
    Kredi kartlarında o şekilde alışveriş yapabilirsin. Yani aldığın ürünün toplam fiyatını kredi kartı limitinden düşerler. Örneğin 300 tl limitin var 250 tl lik 10 taksitli bir ürün aldın diyelim. Kredi kartında sadece 50 tl limit kalır. Her ay 25 tl çekilince sana +25 tl daha limit verirler. Yani ödenen miktar kalan limitine eklenir. 300 tl olana kadar yani :)

ben anlatacaktım, arkadaş açıklamış zaten detaylıca , olay aynen üstteki gibi oluyor. sonuçta sen her ay taksitle ödeyeceksin ama asıl tutar kullanım limitinden düşer. ödedikçe geri gelir.

Geçenlerde kumpircide otururken, salataları, kaşarlı kumpirleri ve kısırları gördüm, o sırada şöyle düşündüm: Kısırlaştırılmış Siyaseti, Kaşar Siyasetçilerden Alırsak, Önümüze Amerikan Salatası Olarak Gelir Ve Biz de Onu Yeriz, Ama Orada Unutulan Birşey Var, O da Çoban Salatası.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bisson
    bisson's avatar
    Erkek
    gitti gidiyor öle aga gitti mi gidyo eğer taksit sözleşmesi elinde varsa tüketici  haklarına başvurmanı tavsiye ederim ama yoksa sözleşmen gecmiş olsun kardeş...

I know me you know you.......
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    thanatosus
    thanatosus's avatar
    Erkek

bisson bunu yazdı:
    gitti gidiyor öle aga gitti mi gidyo eğer taksit sözleşmesi elinde varsa tüketici  haklarına başvurmanı tavsiye ederim ama yoksa sözleşmen gecmiş olsun kardeş...

gittigidiyorla ne alakası var dünyadaki bütün kredi kartı taksit işlemleri böyle.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    muhder
    muhder's avatar
    Erkek

arkadaşlar gayet düzgün şekilde açıklamış

ilk kredi kartı aldığımda her ay limiti kadar alışveriş yapabilirim diye bir düşünceye sahiptim

lakin bu düşüncem "yetersiz bakiye" yazısıyla karşılaşınca unutulmayacak şekilde aklıma kazındı

Toplam Hit: 2479 Toplam Mesaj: 16